Artsento
Blog
Numerologia

Czym jest numerologia i jak poznać swoją liczbę numerologiczną?

Liczby towarzyszą nam przez całe życie. Numerologia przekonuje, że każde ludzkie życie składa się właśnie z liczb. Można z nich wyczytać niemal wszystko: mocne i słabe strony człowieka, jego charakter, a także to, jak w przyszłości będzie wyglądać jego życie. Co musisz wiedzieć o numerologii i jak poznać swoją liczbę numerologiczną?

Czym jest numerologia?

Numerologia to dziedzina ezoteryki, która zajmuje się badaniem oraz interpretacją mistycznych i magicznych właściwości liczb. Jej głównym zadaniem jest tłumaczenie rzeczywistości przy pomocy liczb, które przypisane są danemu obiektowi. Najprościej ujmując, skupia się więc ona na badaniu symboliki numerów. Nie jest to jednak oparta na żelaznych zasadach matematyka. Numerologia skupia się na tym, co mówią o nas liczby oraz jaki zwiastują nam los. Dzięki niej można nie tylko zrozumieć i zinterpretować teraźniejszość, ale poznać też kierunek, w którym zmierza nasza przyszłość.

Na podstawie numerologii można określić osobowość człowieka, opisać jego temperament oraz uściślić jego charakter. To jednak nie wszystko. Nauka pozwala też na zidentyfikowanie jego talentów oraz wysunięcie pewnych wniosków dotyczących relacji danej osoby z innymi ludźmi. Wykorzystując zdobycze numerologii, otrzymujemy możliwość przeanalizowania swojego życia pod każdym kątem. 

W numerologii stosuje się dziewięć głównych liczb – od 1 do 9. Wyróżniamy tu jednak też liczby nadrzędne, zwane wibracjami mistrzowskimi. Charakteryzują się one znacznie większą intensywnością. Należą do nich m.in. 11, 22 oraz 33. Każdą z liczb wyróżnia indywidualna, specyficzna energia oraz posiadają konkretne wibracje. Co ważne każda litera alfabetu posiada określoną liczbę. 

Początki numerologii – jak to się zaczęło?

Początki numerologii sięgają praktyk stosowanych 10 tysięcy lat wstecz. Wiedzę o symbolice liczb praktykowano już w Babilonii oraz starożytnym Egipcie. Gwałtowny rozwój nauki zawdzięczany jest jednak Pitagorasowi, który zdawał sobie sprawę z tego, w jak ogromny sposób liczby determinują otoczenie. To właśnie on jako pierwszy zrozumiał, że dzięki nim nie tylko można mierzyć, ale i odczytywać rzeczy na pozór niepoznawalne. Numerologia zawdzięcza też wiele żydowskim mistykom, którzy przekonani byli, że Jahwe w Piśmie Świętym skrył tajemny szyfr świata. Inicjatorką współczesnej fazy numerologii jest Sarah Joanna Dennis oraz inni amerykańscy badacze. Kobieta opisała bowiem wszystkie liczby wynikające z alfabetu z rozróżnieniem go na spółgłoski oraz samogłoski. 

Jak poznać swoją liczbę numerologiczną?

W numerologii kluczowe jest określenie tzw. liczby urodzenia, zwanej także drogą życia, ścieżką urodzin czy liczbą przeznaczenia. Sądzi się bowiem, że to właśnie ta liczba determinuje charakter oraz cechy, kształtuje osobowość, wiele mówi o zaletach oraz wadach, postępowaniu czy życiu emocjonalnym. Liczba urodzenia jest sumą wszystkich cyfr daty urodzenia. 

Przykład: pan Paweł urodził się 14.05.1964r. Sumujemy więc liczby: 1+4+0+5+1+9+6+4=30 i dalej: 3+0=3. Liczbą urodzeniową pana Pawła jest więc 3. Jest jednak pewien wyjątek. Wspomniane już wcześniej liczby nadrzędne składające się z dwóch takich samych cyfr nie podlegają dalszemu sumowaniu. Są to bowiem szczególne liczby, świadczące o tym że dany człowiek ma wybitną osobowość, szczególne cechy oraz jest wyjątkowo dobrze obdarzony przez los.

Droga życia – co oznacza twoja liczba?

  • Numerologiczna 1. Jesteś osobą niezależną, która obdarzona jest siłą fizyczną, dobrym zdrowiem, chęcią życia oraz witalnością. Twardo stąpasz po ziemi, zgodnie z własnym powołaniem. Jesteś prawdziwym przywódcą oraz urodzonym aktywistą.
  • Numerologiczna 2. Masz dwojaką naturę – widzisz dwie strony każdej sytuacji. Spełniasz się w roli negocjatora oraz arbitra. Jesteś osobą łagodną, ciepłą oraz wrażliwą i nie lubisz się wyróżniać.
  • Numerologiczna 3. Jesteś osobą twórczą, obdarzoną bystrym umysłem, która łatwo uczy się nowych rzeczy. Stawiasz na swoje, bo wiesz, że możesz osiągnąć wszystko, czego zapragniesz. Twój urok sprawia, że możesz manipulować innymi.
  • Numerologiczna 4. Jesteś odpowiedzialny, a twoi bliscy wiedzą, że mogą na tobie polegać. Jesteś osobą stabilną, sprawiedliwą oraz ambitną. Swoje życie opierasz na mocnych fundamentach.
  • Numerologiczna 5. Pragniesz wolności oraz nieustannego samorozwoju. Niekiedy bywasz niespokojny oraz impulsywny. To, co cię charakteryzuje to silne poczucie niezależności. Z pozoru jesteś nieśmiałą osobą, jednak sprawiasz wrażenie pewnego siebie.
  • Numerologiczna 6. Lubisz przebywać w towarzystwie innych, a szczególną uwagę zwracasz na to, aby to twoim najbliższym wiodło się dobrze. Jesteś osobą ostrożną w kwestiach finansowych.
  • Numerologiczna 7. Jesteś osobą zadufaną, która uważa się za autorytet w każdej dziedzinie. Zdarza się, że jesteś powściągliwy, ale i ostrożny. Trzymasz dystans do innych.
  • Numerologiczna 8. Musisz ciężko pracować na wszystko, co będziesz mieć w przyszłości. Twoje mocne strony to logiczne myślenie oraz zdrowy rozsądek. 
  • Numerologiczna 9. Jesteś osobą szlachetną, skłonną do poświęceń w imię wyższego celu, wrażliwą na potrzeby oraz trudności innych osób.

Interesujesz się numerologią oraz zjawiskami ezoterycznymi? Musisz wiedzieć, że każdy numer posiada swój kamień, który powinien towarzyszyć mu przez całe życie. Odwiedź Artsento i kup swój kamień za pomocą kilku kliknięć. 

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...