Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
znak zodiaku Baran

Baran – opis znaku zodiaku

W zodiakalnym kole Baran jest pierwszym znakiem, otwierającym kalejdoskop astrologicznych figur. Dlatego jest symbolem początku, rozpoczynania czegoś nowego.
Jego wiodącą planetą jest Mars, a więc planeta dość niespokojna, mocna, wojownicza. Mars to rzymski bóg wojny, zatem i osoby spod znaku Barana może cechować natura wojownika i zdobywcy. Niestety w cechach tego znaku leży także agresja, chęć działania i zdobywania bez względu na okoliczności.

Baran – charakterystyka znaku zodiaku

Osoba spod tego znaku to zazwyczaj osoba lubiąca przewodzić, grać pierwsze skrzypce, być w centrum uwagi. Cechuje ją duża siła jeśli chodzi o codzienne działania. Raz założone cele stara się maksymalnie realizować, często bez względu na okoliczności. Niestety bywa także niecierpliwa w działaniu, ponieważ lubi szybkie efekty.

Barany posiadają duże zdolności jeśli chodzi o przyswajanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności. Cechuje je wszechstronna aktywność, jednak połączona ze zbyt dużą emocjonalnością może prowadzić do chwilowych konfliktów i nieporozumień.

Osoby spod tego znaku nie są łatwe w relacjach, wynika to z ich wrodzonej upartości i chęci dominacji. Pewność siebie jaką posiadają wpływa na podejmowanie nowych wyzwań, niejednokrotnie związanym z dużym ryzykiem działań.

Mocne cechy zodiakalnych Baranów

Barany nie boją się ryzyka, chętnie podejmują nowe zadania, nawet te najtrudniejsze i z pozoru nie możliwe do wykonania.

Najważniejsze cechy Baranów to ambicja, wysoka samoocena, entuzjazm, upór, odwaga i wierność. Jedną z ich najbardziej pozytywnych cech cenionych przez pracodawców jest obowiązkowość i sumienność w wykonywaniu pracy. Wszystkie Barany cenią sobie niezależność, co nie ułatwia im relacji z otoczeniem, jednak w określonych sytuacjach potrafią być bardzo zaangażowane w tych relacjach.

Ich brutalna szczerość przysparza im niestety oponentów, ale także wiele osób ceni sobie taki styl bycia i chętnie przebywa w towarzystwie zodiakalnych Baranów. Wszystkie Barany to najczęściej dusze towarzystwa, ich obecność ożywia, wnosi powiew świeżości i oryginalności. Zodiakalny Baran to człowiek pewny siebie, odważny, energiczny, niestety bywa też impulsywny i zdarza mu się działać bez właściwego zastanowienia.

Talizmany zodiakalnego Barana

Każdy znak zodiaku posiada własne talizmany, symbole, rośliny, kolory. Talizmany Barana są bardzo wyraziste, podobnie jak i osoby spod tego znaku. Baran to jeden ze znaków, które cechuje ogień, symbolizujący koniec i początek czegoś, oczyszczenie. Wszystkie znaki zodiaku przyporządkowane są czterem żywiołom, z którymi wiążą się określone cechy charakteru i osobowości.

  • Żywioł: ogień.
  • Planeta rządząca: Mars.
  • Szczęśliwe kolory: czerwony, biały
  • Szczęśliwe rośliny: lilia tygrysia, pokrzywa, ostrokrzew, orzech włoski
  • Odpowiednik w chińskim zodiaku: Smok.
  • Szczęśliwe kamienie dla Barana: granat, hematyt, ametyst, rubin, karneol,

Baran – zgodność z innymi znakami zodiaku

Zodiakalne Barany to osoby o trudnym charakterze. ich relacje z otoczenie, a nawet z bliskimi mogą być relacjami trudnymi. Barany bardzo starannie dobierają sobie znajomych i przyjaciół, potrafią wytrwać w tych relacjach całe życie, jednak jeśli się zrażą do kogoś to nigdy nie zmieniają zdania.

Najlepsze relacje zodiakalne Barany mogą osiągnąć z osobami spod znaku Lwa. To bardzo udany związek dwóch silnych osobowości, co prawda nie wolny od rywalizacji, jednak też wzajemnie się napędzający w działaniu.

Inne doskonałe dopasowanie to Baran i Waga. Wagę cechuje przede wszystkim duża doza spokoju i cierpliwości, co w obliczu niecierpliwych i porywczych Baranów stanowi ogromy pozytyw.

Podobnie rzecz wygląda w relacjach Barana i Strzelca. To także znaki, które z powodzeniem mogą stworzyć udane relacje. Zatem najlepiej dobrane znaki dla Barana to Lew, Strzelec i Waga. Relacje w innych przypadkach mogą obfitować w szereg nieporozumień, w ostateczności mogą okazać się nie trwałe.

Zodiakalne Barany w miłości

Niestety jak we wszystkich relacjach także w relacjach męsko – damskich Barany nie są łatwe we współżyciu. Cechuje je przede wszystkim ogromna dawka zazdrości, lubią podporządkowywać sobie partnera, co powoduje cały szereg nieporozumień. Z tego też powodu wiele związków o nieugruntowanej pozycji rozpada się.

W miłości Barany są zaborcze, jednak jeśli trafią na tą jedyną osobę potrafią być wierne, kochające i bardzo opiekuńcze. Potrafią doceniać swojego partnera, ale same chcą być w centrum uwagi. Żywioł ognia sprawia, że mają bardzo silny temperament, jednak w relacjach nie są zbyt kreatywni, nie mówiąc już o spontaniczności, która nie jest ich mocną stroną.

Mężczyzna Baran to uosobienie męskości w najczystszym wydaniu, a kobieta, to sama kobiecość w pełni świadoma i z premedytacją wykorzystywana. Jeśli Baran znajdzie swoją druga połowę to potrafi być wierny, jednak oczekuje pewnego podporzadkowania. Lubi dominować i być zawsze w centrum uwagi. Każdy Baran jednak, bez względu na płeć potrzebuje dużej dozy wolności i swobody, dusi się w ciasnych relacjach które jest zdolny porzucić bez większego żalu. Emocjonalność w związkach idzie najczęściej w parze z racjonalnością i mocnym obiektywizmem.

Baran: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Barany potrafią być przyjaciółmi na całe życie. Posiadanie takiego przyjaciela to wielki skarb, bowiem są oni wierni i niezwykle uczynni. Potrafią bezinteresownie pomagać, dlatego rodziny często ich wykorzystują nie doceniając jednocześnie ich wyjątkowych starań. Barany posiadają silny instynkt rodzinny, tworzą ze swoimi bliskimi naprawdę silne więzi emocjonalne. Dla osób spod tego znaku rodzina staje się najważniejsza, są w stanie wiele dla niej poświęcić, jednak nie kosztem własnej wolności i niezależności.

Zodiakalne Barany w pracy

Zodiakalny Baran to niemal idealny pracownik. Kieruje się zasadami i wartościami, co przysparza mu zwolenników i sprawia, że staje się doceniany. Jest systematyczny, pracowity, chętnie podejmuje nowe wyzwania, chociaż w niektórych przedsięwzięciach może mieć słomiany zapał. Mimo tego odpowiednio pokierowany może osiągnąć naprawdę znaczące sukcesy.

Niestety nie jest w stanie poświęcić osobistego szczęścia dla firmy, pracy, korporacji. Jego niezależność i indywidualizm również w tym przypadku okazują się najważniejsze. Jako współpracownik okazuje się osobą nie łatwą, jednak przy odpowiedniej zachęcie można z nim stworzyć idealne relacje zawodowe. Ambicjonalne podejście do powierzonych zadań może zostać przekute na większy sukces pracodawcy. Niestety Barany lubią pieniądze, dlatego, jeśli to nie zagraża ich wolności i niezależności, mogą je zarabiać naprawdę bardzo intensywnie.

Zdrowie zodiakalnych Baranów

Niestety Barany nie posiadają idealnego zdrowia. Ich cechą zodiakalną jest słabość niektórych układów i narządów, zatem powinny w sposób szczególny dbać o siebie i przyglądać się sygnałom wysyłanych przez organizm. Ich słabą stroną jest układ pokarmowy i układ oddechowy. Często towarzyszą im dolegliwości gastryczne, trawienne, często też zapadają na choroby górnych dróg oddechowych. Przy odpowiednim stylu życia można jednak uniknąć tych przykrych dolegliwości i cieszyć się doskonałym samopoczuciem.

Barany to jeden z bardziej skomplikowanych znaków. Na pierwszy rzut oka posiadają w sobie wiele sprzeczności, zyskują jednak przy dłuższym poznaniu. Nie ulega jednak wątpliwości, że z osobą spod znaku Barana po prostu trzeba nauczyć się żyć. Zaakceptowanie pewnych cech i zachowań, znalezienie odpowiedniego kompromisu, może doprowadzić do bardzo mocnych, dobrych i trwałych relacji opartych na miłości, szacunku, ale także wolności i swobody. Jeśli nauczymy się takiego postepowania z partnerem spod znaku Barana to sukces naszych relacji jest gwarantowany.

FAQ – najważniejsze informacje o zodiakalnym Baranie

Urodziny Barana

Osoby urodzone pomiędzy 21 marca, a 19 kwietnia są zodiakalnymi Baranami.

Baran – dopasowanie w związku

Idealny partner: Lew
Dobre dopasowanie: Strzelec, Bliźnięta, Waga
Neutralne: Panna
Nienajlepsze dopasowanie: Rak, Skorpion, Koziorożec, Ryby
Złe dopasowanie: Baran

Talizmany i patroni Barana

Żywioł: ogień
Planety: Mars
Kolor: czerwony, biały
Roślina: lilia tygrysia, pokrzywa, ostrokrzew, orzech włoski
Kamienie: granat, hematyt, ametyst, rubin, karneol

Zalety osób spod znaku Barana

Pewny siebie, odważny, energiczny, obowiązkowe.

Wady osób spod znaku Barana

Impulsywne, zdarza im się działać bez właściwego zastanowienia.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...