Artsento
Blog
Kamienie na stres

Kamienie na stres

Bardzo często otrzymuje pytania, czy znam kamienie na stres. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, znam je i chętnie o nich opowiem. Zanim jednak do tego przejdę, rozłożymy odrobinę sam stres. W bardzo zamierzchłych czasach największym zagrożeniem dla człowieka były tygrysy, węże i inne zwierzęta.
Żyjąc w ciągłym napięciu mózgi naszych przodków wykształciły reakcję obronną, która nazywa się “walcz lub uciekaj”. Jej głównym zadaniem była wówczas ochrona przed niebezpieczeństwem.
Chociaż we współczesnym świecie nie musimy obawiać się zjedzenia przez tygrysy, to reakcja obronna naszego mózgu pozostała. Nasz system alarmowy wciąż rozpoznaje zagrożenie, nawet w prozaicznych sytuacjach. Na szczęście z pomocą przychodzi matka natura, która obdarowała nas kamieniami, które łagodzą stres.

Jakie kamienie na stres są najlepsze?

Energia podąża za intencją, a używanie kryształów może pomóc Ci rozprawić się z lękiem, stresem i niepokojem. Jeżeli czujesz, że Twoje emocje są zbyt intensywne i sobie z nimi nie możesz poradzić, nie bój się pójść do lekarza i porozmawiać z nim o tym, co się u Ciebie dzieje. Kamienie, mimo swojej wspaniałej mocy mogą być jedynie wsparciem podczas leczenia farmaceutycznego, ale nigdy nie mogą go zastąpić. Jeżeli czujesz, że samodzielnie okiełznasz stres, możesz spokojnie skorzystać z energii kryształów.

Kamienie na stres

Kwarc Dymny

Moim zdaniem, to kryształ numer jeden w rodzinie minerałów, który świetnie rozprawia się ze stresem. Jego główną mocą jest to, że wspaniale uziemia, a co ważniejsze transformuje negatywne myśli w pozytywne.

Agat Blue Lace (Koronkowy)

Agat Blue Lace uspokaja umysł, zwłaszcza kiedy wypełniony jest myślami, które snują negatywne scenariusze. Minerał ten pomoże Ci przełamać stres i przedstawiać bez lęku swoją opinię w sytuacjach społecznych.

Lepidolit

To bardzo przydatny kryształ, kiedy wiesz, że czekają Cię zmiany w życiu. Zawiera w sobie lit, który odpowiedzialny jest za stabilizację nastroju. Lepidolit pomoże Ci przejść przez nowe wydarzenia życiowe ze spokojem i radością.

Lepidolit to świetny kamień na stres

Czarny Turmalin

Turmalin to wspaniały kryształ ochronny i uziemiający, który łagodzi nasze zmartwienia. Doskonale utrzymuje dobry nastrój w niepokojących wydarzeniach życiowych. Pochłania negatywną energię, a to może przyczynić się do polepszenia nastroju.

Ametyst

To najpopularniejszy kryształ, który Cię odstresuje i przywróci równowagę emocjonalną, dzięki czemu w łatwy sposób wyregulujesz swój nastrój. Ametyst cudownie złagodzi wszystkie Twoje lęki i przerażające myśli. To także świetny pogromca koszmarów.

Kyanit

Kyanit podobnie jak Cytryn nie wchłania energii. To świetny kryształ, który współpracuje z naszą czakrą gardła. Jak go połączyć ze stresem? Kiedy wiesz, że czeka Cię trudna rozmowa, trzymaj blisko siebie Kyanit. Pomoże Ci swobodnie mówić o trudnych tematach, pozbawiając Cię stresu, lęku i niepewności. Minerał ten świetnie wygania z naszej głowy wszelkie negatywne wzorce myślowe.

Aromaterapia

Połącz energię kamieni z aromaterapią. Skorzystaj z mocy zapachów i wprowadź do swojego wnętrza oraz domu jeszcze więcej dobrych wibracji. Kiedy jest najlepszy czas na aromaterapię? Najlepiej zrobić to rano , by pozytywnie nastroić się na nadchodzący dzień i wieczorem, by uspokoić myśli i zrzucić z siebie cały ciężar wydarzeń. Przygotowałam dla Ciebie kilka zapachów, które pomogą Ci rozprawić się ze stresem.

Po zapaleniu tealighta włóż go do kominka i wlej na górę trochę wody oraz wkropl do niego swój ulubiony olejek. Gdy poczujesz, że zapach rozchodzi się po Twojej przestrzeni, usiądź w ciszy i weź do ręki kamienie na stres. Skup się na wdychaniu i wydychaniu powietrza. Wyobraź sobie, że z każdym wdechem do Twojego wnętrza napływa dobra energia w postaci złotego światła, a z wydechem wylatuje cały stres i nieodpowiednie wibracje. Posiedź w takim stanie kilka minut. Nie przejmuj się, jeżeli Twoje myśli zaczną odbiegać w różne strony. Za każdym razem wróć do świadomego oddechu. Jestem pewna, że jeżeli przez kilka dni znajdziesz dla siebie dziesięć minut na medytację z kamieniami, Twój poziom stresu znacznie się obniży. Oczywiście kryształy na stres możesz mieć zawsze przy sobie, nie tylko podczas medytacji. Będą Cię wspierały w ciągu całego dnia. Kiedy są blisko, wspierają Twoją aurę i energię.

Namaste, Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...