Artsento
Blog
Świnia

Pies – opis chińskiego znaku

Według chińskiego horoskopu Pies jest znakiem osób urodzonych w 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 lub 2018 roku. Będzie to także znak wszystkich, których data urodzin przypadnie na na rok 2030. Jakimi cechami wyróżniają się zodiakalne Psy? Na które aspekty powinny zwrócić szczególną uwagę, dążąc do życiowego sukcesu?

Pies – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Zodiakalnym Psom – tak jak ich zwierzęcym odpowiednikom – trudno odmówić wierności i lojalności. Osoby spod tego znaku cenią zarówno rodzinę, jak i grono przyjaciół, niejednokrotnie przekładając interesy najbliższych nad własne sprawy. To wyjątkowa cecha, która sprawia, że są postrzegane są jako empatyczni towarzysze, którzy zawsze gotowi są ruszyć z pomocą. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że zbytnia troskliwość – choć w przypadku Psów wynikająca z zaangażowania – może zostać odebrana przez niektórych jako chęć wtrącania nosa w nie swoje sprawy.

Nie zmienia to jednak faktu, że osoby reprezentujące ten znak mogą pochwalić się dużą cierpliwością. Oczekiwanie na efekty własnej pracy zwykle nie stanowi dla nich wyzwania. Nie inaczej jest w przypadku relacji z innymi – zodiakalny Pies jest skory do poświęceń, ufny i pełen inicjatywy, co zazwyczaj sprawia, że postrzegany jest jako człowiek cieszący się popularnością i sympatią otoczenia. Jednak, gdy przesadna wiara w dobre intencje innych okaże się złudna, Pies łatwo może popaść w pesymizm. Wówczas trudno będzie dostrzegać pozytywy otaczającego go świata, a przede wszystkim – odzyskać jego zawiedzione zaufanie.

Warto wspomnieć, że zewnętrzne życie osób spod znaku Psa często dorównuje temu, jak bogaty jest ich świat wewnętrzny. Z zainteresowaniem zajmą się zarówno łamigłówkami logicznymi, jak i parapsychologicznymi zjawiskami, ponieważ wszystko, co tajemnicze i niewyjaśnione, budzi ich zainteresowanie. Zodiakalne Psy mogą niekiedy sprawiać wrażenie ludzi nieco oderwanych od rzeczywistości – ma to miejsce szczególnie wtedy, gdy zdarzy im się zatopić we własnych myślach. W połączeniu z empatią i wyobraźnią jest to jednak aspekt, który często wykorzystują, aby wspierać najbliższych w rozwiązywaniu ich problemów, choć bywa, że od niektórych pomysłów trudno ich odwieść, przez co mogą wydawać się uparte i aroganckie.

Zalety zodiakalnych Psów:

 • wierność i lojalność
 • bezinteresowność w działaniu
 • gotowość do wspierania bliskich za wszelką cenę
 • serdeczność wobec innych

Wady zodiakalnych Psów:

 • pesymizm i łatwość ulegania negatywnym myślom
 • trudności w komunikacji z innymi
 • podejrzliwość wobec zmian i nieprzewidzianych sytuacji
 • skłonność do wyciągania pochopnych wniosków

Talizmany osób spod znaku Psa

Istnieje szereg talizmanów, które mogą wpływać na pomyślność decyzji podejmowanych przez osoby urodzone pod znakiem Psa. Wśród tych uważanych za niosące szczęście, wyróżnia się:

 • Liczby: 3, 4, 9
 • Kolory: zieleń, fiolet, czerwień
 • Planeta: Wenus
 • Miesiąc: październik
 • Szczęśliwe godziny: od 19:00 do 21:00
 • Strony świata: północny-zachód
 • Kamienie: karneol, cytryn, kamień księżycowy, tęczowy fluoryt, tygrysie oko
 • Odpowiednikiem Psa w zachodnim znaku zodiaku jest Waga.

Pies – zgodność z innymi znakami zodiaku

Z uwagi na cechy charakteru, które wyróżniają osoby urodzone pod znakiem Psa, większość ludzi czuje się doskonale w ich towarzystwie. Są nie tylko pełni zapału do pomocy, ale z entuzjazmem i zaangażowaniem podchodzą do wielu inicjatyw, często stając się także ich pomysłodawcami. 

Zodiakalne Psy mogą budować udane i pełne wzajemnego zrozumienia relacje z osobami spod znaku Konia i Tygrysa lub Świni, Węża czy Szczura. Ciekawy związek uda im się stworzyć także z innym Psem. Neutralny charakter, choć z pewną dozą powodzenia w nawiązaniu udanej relacji, będą mieć związki tworzone z takimi znakami jak Kogut, Bawół, Koza czy Królik. Niewiele satysfakcji, z uwagi na niezgodność charakterów, mogą mogą mieć natomiast relacje z osobami spod znaku Małpy oraz Smoka.

Zodiakalny Pies w miłości

Zodiakalne Psy mogą pochwalić się zestawem unikalnych cech, które doskonale wpisują w wizerunek lojalnego partnera. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że rozpoczęcie konwersacji i podtrzymanie rozmowy może przychodzić im z trudem – są dość nieśmiałe. O wiele łatwiej jest im wykonać pierwszy krok, gdy zyskają pewność, że obiekt ich westchnień w pełni odwzajemnia ich uczucia.

Sporym wyzwaniem może okazać się także odpowiadanie na emocjonalne potrzeby bliskiej osoby – zodiakalne Psy często mogą mieć własną wizję na temat sposobów, które warto wykorzystać na drodze do wspólnego szczęścia. Trudno jest im także uporać się z emocjami, jakie towarzyszą odrzuceniu. Lepiej nie igrać z ich uczuciami, ponieważ te wartości, którymi Pies dzieli się z partnerem, są także tymi, które sam chciałby otrzymać, dlatego zarówno miłosne intrygi, jak i drobne oszustwa mogą zranić zodiakalnego Psa do głębi. Niemniej jednak zaangażowanie w relację i poświęcenie, na jakie są gotowi, sprawia, że mogą stworzyć udany i oparty na zaufaniu związek. 

Pies: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Wierność, lojalność i zaangażowanie to cechy, które czynią z osób urodzonych pod znakiem Psa doskonałych partnerów, zarówno w życiu rodzinnym, jak i w kręgu przyjaciół. Osoby spod tego znaku są pomocne, odpowiedzialne i zawsze gotowe, aby stanąć w obronie swoich bliskich, choć w początkowych fazach relacjom, jakie budują, mogą towarzyszyć nieporozumienia wynikające z różnic związanych z postrzeganiem świata. Warto mieć na uwadze to, że przy okazaniu odrobiny cierpliwości, trudno będzie jednak o lepszego towarzysza, niż zodiakalny Pies.

Zodiakalne Psy w pracy

Zaangażowanie, które wyróżnia osoby urodzone pod tym znakiem, ma swoje odzwierciedlenie także w sposobie, w jaki realizują one powierzone im obowiązki zawodowe. Ich zaradność i chęć niesienia pomocy współpracownikom to niepodważalne atuty, które mogą być niekiedy wykorzystywanezarówno przez pracodawcę, jak i pozostałych członków zespołu. Zodiakalne Psy są lojalne wobec pracodawców i współpracowników i rzadko wykorzystują swoją pozycję do wywyższania się. Nie zmienia to faktu, że droga po szczeblach kariery przychodzi im wyjątkowo łatwo, co zawdzięczają wrodzonej ciekawości i chęci uczenia się, która pozwala im efektywnie pracować nad własnymi kompetencjami

Na kierowniczym stanowisku Pies będzie dbał zarówno o atmosferę w pracy, jak i sprawiedliwe traktowanie. Bez trudu spełni się zawodowo we wszystkich profesjach, które opierają się na niesieniu pomocy (np. doradca, psycholog, psychiatra, pielęgniarka czy misjonarz). Skłonność do zgłębiania tajemnic sprawia, że zarówno zawody związane z nauką, jak i kreatywnością – np. dekorator wnętrz, nauczyciel czy naukowiec – mogą okazać się dobrą ścieżką ich kariery. Innym pomysłem może być zaangażowanie we wszelkie inicjatywy społeczne. W przypadku zodiakalnych Psów decyzje o wyborze pracy w charakterze polityka czy radcy miejskiego nie należą do rzadkości.

Zdrowie zodiakalnego Psa

Wrodzona potrzeba dążenia do dobrego samopoczucia innych, która przekłada się na własny dobrobyt to niewątpliwa cecha Psa, a to z kolei znajduje odzwierciedlenie także w zdrowiu osób urodzonych pod tym znakiem. Łącząc zamiłowanie do ruchu i aktywności fizycznej, Psy cieszą się często dobrą kondycją. W ich przypadku kluczowe jest jednak zadbanie o umiejętny odpoczynek. Przyswojenie technik medytacji, a także częste spacery z rodziną lub pupilem mogą okazać się złotym środkiem, który pozwoli im na wsparcie wrażliwego systemu nerwowego i zachowanie życiowej harmonii.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...