Artsento
Blog
znak zodiaku świnia

Świnia – opis znaku

Jeśli urodziłeś/aś się w roku 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 lub 2019 według chińskiego horoskopu, jesteś zodiakalną świnią. Także osoby, które urodzą się w 2031 roku, będą nosiły ten znak chińskiego zodiaku. Osoby spod tego znaku są osobami łatwowiernymi, o wielkiej duszy i sercu. Nie lubią kłótni i sporów oraz pokojowo rozwiązują konflikty. 

Świnia – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Świnia (Dzik) zajmuje ostatnią pozycję w 12 chińskich znakach zodiaku. Osoby spod tego znaku charakteryzuje beztroska, szczęście i bogactwo. Są to osoby miłe, uprzejme i bardzo tolerancyjne. Odznaczają się jednak wysoką siłą wewnętrzną.

Dla niektórych osób, zodiakalna Świnia może wydawać się naiwna. Jest to jednak złudne wrażenie, spowodowane altruistyczną naturą tego znaku. Świnie zawsze starają się utrzymać pokój wśród bliskim oraz pomagać wszystkim potrzebującym. Uważają, że lepiej dawać niż brać. Poświęcenie czasu innemu człowiekowi sprawia im ogromną radość. Niestety, czasami powyższe cechy charakteru przyczyniają się do wykorzystywania przez innych, ale Świnia szybko wybacza i zapomina o krzywdach.

Osoby spod znaku Świni często budzą sympatię w otoczeniu. Cechują się pozytywną osobowością, dobrem i współczuciem. Mają rozsądne, ale rozrywkowe podejście do życia. Świnię cechuje także ogromna wytrwałość w dążeniu do celu. Założone cele realizuje powoli i z namysłem. Gorączkowe postępowanie zdarza się tylko w niespodziewanych problemach, ale nawet w takich sytuacjach Świnia sobie świetnie radzi, szybko dostosowując się do sytuacji. 

Zalety Świni:

 • uczciwość – Świnia nie jest zdolna do oszustwa,
 • tolerancja – Świnia szanuje poglądy innych ludzi oraz nie narzuca im swoich racji,
 • surowość – Świnia jest bardzo wymagająca oraz nie uznaje żadnych okoliczności łagodzących.

Wady Świni:

 • naiwność – Świnia mocno wierzy we wszystko, co usłyszy, dlatego łatwo ją oszukać,
 • egoizm – Świnia często myśli o własnych przyjemnościach, nie zważając na ryzyko zranienia innych,
 • rozwiązłość – Świnia pozwala sobie na zachcianki bez żadnych ograniczeń.

Talizmany osób spod znaku Świni

Każdy znak zodiaku posiada swoje talizmany, także Świnia je posiada:

 • Liczby: 2, 5, 8.
 • Kolory: złoty, żółty, brązowy.
 • Planeta: Mars.
 • Miesiąc: listopad. 
 • Szczęśliwe godziny: od 21:00 do 23:00.
 • Strony świata: północny-zachód.
 • Odpowiednikiem Świni w zachodnim znaku zodiaku Skorpion.
 • Kamienie: ametyst, czarny turmalin, fioletowy fluoryt, labradoryt, lapis lazuli.

Świnia – zgodność z innymi znakami zodiaku

Najlepszymi partnerami dla Świni jest Królik i Koza. Razem mogą stworzyć dobry, oparty na stabilnym fundamentach związek. Dobrym wyborem może okazać się także Tygrys, Pies, Bawół, Szczur lub Smok. W tych relacjach także powinno się dobrze układać.

Niewielkie nadzieje na powodzenie ma związek z Małpą i Kogutem. Jest tutaj niska szansa na wzajemne zrozumienie, ale przy dużym zaangażowaniu obu stron, relacja może okazać się udana. Znakiem, z którym Świni na pewno nie uda się porozumieć, jest Wąż

Zodiakalna Świnia w miłości

Osoby spod znaku Świni są stworzone do życia w związku partnerskim. Jest to idealny partner: wspierający i dający dużo od siebie ukochanej osobie. Związek ze Świnią jest stabilny i spokojny, wszystkie spory są szybko łagodzone.  Zodiakalna świnia niezbyt lubi imprezować, woli zaszyć się w domu i w spokoju spędzić czas z ukochaną osobą. Idealnym wieczorem jest romantyczna kolacja przy świecach i lampce wina. Sfera seksualna jest istotna dla Świni, jest to znak namiętny i chętnie okazujący uczucia.  

Świnia : relacje z rodziną i przyjaciółmi

Osoby spod znaku Świni są bardzo rodzinne, czule i kochające. Chętnie opiekują się i wspierają członków rodziny. Lubią spędzać czas w rodzinnym, ciepłym domu wraz z najbliższymi. Świnia świetnie sprawdza się w roli rodzica. Jest bardzo uczuciowa, a dzieci traktuje z najwyższym priorytetem. W przypadku zagrożenia, jest w stanie bronić najbliższych jak dzikie zwierzę. Świnia zajmuje pozycję lidera w kontaktach z członkami rodziny. Cechy charakteru osób spod tego znaku sprawiają, że dyskusja z nimi jest prosta i przyjemna. 

Zodiakalne Świnie w pracy

Zodiakalna Świnia dobrze radzi sobie w pracy, zwłaszcza, gdy zachodzi potrzeba okazania kreatywności. Lubi wykonywać nowe obowiązki i nie boi się wyznań. Chętnie pomaga współpracownikom, przez co jest lubiana i szanowana.

Cechy takie jak cierpliwość i zaangażowanie pozwalają Świni nieustannie brnąć do celu. Problemy nie uwalniają w niej strachu, a jedynie siłę do działania. Swoim pozytywnym, spokojnym usposobieniem potrafi wprowadzać w pracy przyjemną i odprężającą atmosferę. Aby w pełni wykorzystać efektywność Świni, należy opracować jej szczegółowy plan działania oraz konkretne cele. W taki sposób osoby z pod tego znaku świetnie zrealizują każde powierzone im zadanie. 

Zdrowie zodiakalnej Świni

O ile zodiakalna Świnia zachowa umiar w swoim działaniu, będzie długo cieszyć się dobrym zdrowiem. Konieczne do tego jest kontrolowanie doświadczanych przyjemności, żywieniowych i alkoholowych. Ważna jest także zrównoważona dieta oraz aktywność fizyczna. Osoby z pod tego znaku rzadko się stresują oraz doskonale wiedzą jak samodzielnie się zrelaksować, co wpływa na ich dobre zdrowie. 

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...