Artsento
Blog

Kamienie naturalne a astrologia – jakie kryształy będą odpowiednie dla Twojego horoskopu?

Horoskop i znaki zodiaku zawsze były związane z różnymi kamieniami i kolorami, które reprezentują ich osobliwości i energię. Od zarania dziejów istoty ludzkie szukały odpowiedzi na swoje przekonania w ziemi i naturze. W ten sposób osobliwości znaków zodiaku znalazły swoje odzwierciedlenie w kryształach i kamieniach, które oferuje ziemia.

Kiedy cechy kamienia szlachetnego pokrywają się z cechami jego użytkownika wyznaczonymi przez horoskop, powstaje silne połączenie, które generuje harmonię i przyczynia się do dobrego samopoczucia.

Baran

Baran charakteryzuje się niecierpliwością. Barany są żądne przygód, są przedsiębiorcze, odważne i energiczne, nienawidzą ograniczeń. Ale mogą być również samolubne, egocentryczne, gwałtowne, agresywne, niecierpliwe i porywcze.

Dla Barana kamienie związane z jego znakiem to kryształ kwarcu, karneol, cytryn, czarny onyks i kwarc różowy. Kryształ kwarcu pomoże w przepływie energii. Pozostałe kamienie szlachetne oczyszczą myśli i wewnętrzny głos oraz przyniosą spokój i miłość.

Byk

Byk jest godny zaufania, praktyczny, cierpliwy, posiada silne wartości, kochający, uczciwy i miły. Ale może być również zaborczy, leniwy, uparty i często się obraża.

Istnieją kamienie, które pomagają zrównoważyć wszystkie te cechy: zielony jadeit, piryt i kryształy kwarcu. Wszystkie one pomagają generować pozytywną energię, odwagę, pewność siebie, pasję, szczęście i radość. Oprócz tego karneol pomoże nabrać pewności siebie i wyrazić siebie.

Bliźnięta

To znak kojarzony ze znakomitą komunikacją i wszechstronnością. Bliźnięta to intelektualiści, są dowcipni, logiczni, spontaniczni i zabawni. Ich wygląd jest młodzieńczy i nowoczesny. Jeśli spojrzymy na “ciemną stronę” tego znaku, możemy znaleźć zmienne, niespokojne, dociekliwe i nerwowe cechy charakteru.

Kamienie, które są związane ze znakiem astrologicznym Bliźniąt to kamień księżycowy, akwamaryn, zielony jadeit, kryształ kwarcu lub tygrysie oko. Ułatwiają one równowagę intelektualną i emocjonalną oraz zapewniają płynną i zrównoważoną energię.

Rak

Rak to niezwykle wrażliwy znak zodiaku. Raki są miłe, wrażliwe, współczujące, pomysłowe, silne, opiekuńcze, wytrwałe, oszczędne, emocjonalne i kochające swój dom. Ale mogą być również nadwrażliwe,  słabe, użalające się nad sobą, złośliwe i nieuporządkowane.

Kamienie, które najlepiej pasują do Raka to kamień księżycowy, perła, czerwony jaspis, kryształ kwarcu i kwarc różowy. Kamień księżycowy pomoże osiągnąć emocjonalny spokój, wydobywając mocne strony. Pozostałe kamienie dodadzą wytrzymałości, energii, miłości i pomogą odblokować pozytywną energię.

Lew

Ludzie spod znaku Lwa są wielkoduszni, hojni, kreatywni, otwarci, oraz są dobrymi organizatorami. Ale mogą też być dogmatyczni, snobistyczni, nietolerancyjni, próżni, a czasem nawet nieco tyranizujący.

Lew idzie w parze z tygrysim okiem, pirytem, karneolem i czarnym onyksem. Minerały te zapewniają akceptację, energię, szczęście i sukces. Ale czarny onyks w tym przypadku oferuje szczególne cechy: rozpali Twoją pasję.

Panna

Panny są selektywne i analityczne, skrupulatne i uporządkowane. Ale mogą być również nerwowe, lękliwe, nadmiernie krytyczne, wybredne, niepewne i płochliwe.

Kamienie, które najlepiej pasują do tego znaku to czerwony jaspis, cytryn, turkus i kryształ kwarcu. Kamienie te pomagają generować pozytywną energię, spokój i ciszę. Dodatkowo zielony jadeit zapewni obfitość, mądrość i ochronę.

Waga

Osoby urodzone pod tym znakiem mogą być czarujące, romantyczne, idealistyczne, wyrafinowane i kochające przyjemne życie. Mogą być jednak również nadmiernie łatwowierne i podatne na wpływy, niezdecydowane, niepoważne i urażone.

Kamienie szlachetne związane z tym znakiem to lapis lazuli, kamień księżycowy, labradoryt, turkus i cytryn. Najważniejszy kryształ – lapis lazuli to kamień mądrości i wiedzy, który pomaga podejmować decyzje. Pozostałe kamienie zapewnią ochronę, mądrość i optymizm.

Skorpion

Skorpiony są intensywne w swoich uczuciach i emocjach, pomysłowe, przebiegłe i energiczne. Mogą być jednak również zazdrosne, często urażone, uparte i podejrzliwe.

Kryształy, które są związane z ich znakiem astrologicznym to malachit, ametyst, cytryn i kryształ kwarcu. Malachit zachęci do komunikowania swoich pragnień i marzeń. Pozostałe minerały przyniosą szczęście, radość, równowagę i dobrą energię.

Strzelec

Strzelec jest wesoły, optymistyczny, szczery, formalny, kochający wolność i często otwarty. Po ciemnej stronie tego znaku mogą pojawić się postacie skłonne do przesady, ekstremalne, nieostrożne, nietaktowne, a nawet nieodpowiedzialne i kapryśne.

Klejnoty związane z tym znakiem to czarny onyks, chryzokola i cytryn. Kamienie te pomagają zachować spokój, połączyć się z własnym wnętrzem i zrównoważyć energie. Inny kamien – turkus przyniesie radość, szczęście i ochronę.

Koziorożec

Osoby urodzone pod tym znakiem są godne zaufania, zdeterminowane, ambitne, rozważne, z poczuciem humoru, zdyscyplinowane i wytrwałe. Mogą być jednak również sztywne, zbyt wymagające, pesymistyczne, skąpe i wredne.

Dla Koziorożców korzystnymi kamieniami są granat, turkus i kryształ kwarcu. Granat jest kamieniem rewitalizującym, który przynosi spokój i eliminuje negatywną energię. Pozostałe kamienie szlachetne stymulują czakry, uspokajają nerwy i odblokowują energię. Kwarc pomoże aktywować bezwarunkową miłość.

Wodnik 

Wodniki charakteryzują się niezależnością. Osoby urodzone pod tym znakiem są humanitarne, przyjazne, niezależne, postępowe, oryginalne, kreatywne, lojalne, wierne, idealistyczne i skłonne intelektualnie. Mogą być jednak również nieprzewidywalne, a nawet ekscentryczne, buntownicze, sprzeczne, nietaktowne i przewrotne.

Ich minerały to ametyst żółty jaspis, czarny onyks i kryształ kwarcu. Ametyst to wspaniały kamień szlachetny, który pomoże połączyć umysł i ducha. Pozostałe kamienie pomogą wyleczyć stare rany mentalne, znaleźć równowagę, nowe możliwości i spokój.

Ryby 

Ryby mają wiele pozytywnych cech, ponieważ są pokorne, współczujące, sentymentalne i wrażliwe, ale wszystko to może również prowadzić ich do bycia nieostrożnymi, powściągliwymi, niezdecydowanymi i niezdolnymi do radzenia sobie z praktycznymi aspektami życia. Aby zachować równowagę, Ryby potrzebują bardziej niż ktokolwiek inny kryształów związanych z ich znakiem astrologicznym, a mianowicie potrzebują akwamarynu, ametystu, rubinu i czarnego onyksu. Akwamaryn pomaga interpretować uczucia. A pozostałe zapewniają spokój, siłę, ochronę i pomoc w wyrażaniu swoich pomysłów i uczuć.

Niezależnie jaki masz znak zodiaku, w sklepie artsento.pl kupisz online opisane powyżej kryształy. Asortyment produktów jest naprawdę szeroki, więc każdy znajdzie kamień dopasowany do własnych potrzeb. 

Znaki zodiaków:

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...