Artsento
Blog
Kryształowa kula, różdżka czy piramida - który kształt do Ciebie pasuje

Kryształowa kula, różdżka czy piramida – który kształt do Ciebie pasuje

Czy kryształowa kula posiada magiczne właściwości? Pewnie, że tak! Wszystkie kryształy posiadają swoje indywidualne wibracje oraz cechy, którymi emanują. To, w jakim kształcie zostały oszlifowane, również ma znaczenie. Inaczej będzie działać Selenitowa wieża w porównaniu z Aniołem z Fluorytu. Poprzez obróbkę kamieni możemy wzmocnić ich właściwości, a nawet dodać kolejne, magiczne cechy.
Rzeźbione kryształy nie są wymysłem XXI wieku, ponieważ tradycja nadawania różnych kształtów kamieniom sięga czasów starożytnych kultur. Zapraszam Cię w podróż, w której dowiesz się który kamienny szlif jest najlepszy dla czakry serca lub dlaczego Obsydianowy grot układamy ostrzem w dół.

Kamienie polerowane vs surowe

Jest dyskretna różnica między surową bryłą kamienia a jej polerowaną wersją. Uważa się, że energia surowych kryształów jest bardziej intensywna i szybciej zaczyna działać w naszym polu aurycznym. Energia polerowanych kamieni z kolei jest łagodna, a dzięki oszlifowaniu rozchodzi się w różnych kierunkach.

Polerowane bryłki dobrze sprawdzają się, kiedy pracujemy nad trudnymi tematami. Wibracje oszlifowanych kamieni łagodniej wpływają na nasze wibracje, dzięki czemu w subtelny i delikatny sposób przepracujemy to, co trudne.

Właściwości kryształów surowych i polerowanych pozostają takie same. Różnica polega tylko na sile oddziaływania danego kamienia.

Obrazek przedstawia bryłkę Pirytu w dużym przybliżeniu.

Kryształowa kula

Energia kryształowych kul jest bardzo wszechstronna. Dzięki swojemu kształtowi emitują energię w każdym kierunku o takim samym natężeniu. Kule idealnie pomagają nam, kiedy trzymamy je w dłoni (duchowe uzdrawianie) oraz gdy ustawimy je w pokoju (pomogą utrzymywać czystość energetyczną w pomieszczeniu). Według Feng Shui kryształowe kule służą do wyrównywania energii. Ich kształt ma także właściwości ochronne. Neutralizuje negatywną energię i usuwa efekty tak zwanego “złego oka”. Kule zapewniają nam ogólne poczucie stabilności, harmonii i jedności, ponieważ ich energia jest bardzo zrównoważona. To także świetne narzędzie do energetycznego masażu. Dzięki swojemu ciężarowi nie musisz używać siły aby wymasować daną partię ciała. Energia Kwarcu złagodzi bóle i przyniesie ukojenie zmęczonym mięśniom.

Kryształowa różdżka

Kryształowe różdżki to wypolerowane długie, naturalne wierzchołki kryształu. W przeciwieństwie do kul ich energia jest skoncentrowana. Przykładowo, Selenitową różdżką możemy wskazywać miejsce lub czakry, gdzie ma być skierowana jej energia. Użyj ostrego zakończenia, by dodać więcej mocy innym kryształom, w czasie kiedy dla Ciebie pracują.
Selenitowa różdżka porusza zastałą energię oraz pobudza ją do dobrego przepływu. Możesz użyć jej również do oczyszczania aury.

Kryształowe serce

Kamienie w kształcie serce pomaga chronić czakrę serca. To idealnie kamienie dla empatów i osób wysoko wrażliwych, ponieważ osłaniają wszelkie emocje. Serce można nosić na wysokości czakry serca lub umieścić w sypialni.

Kryształowa wieża

Wieża kieruje energię w górę. Kryształy te dobrze działają umieszczone po obu stronach okna lub drzwi.

Niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, emitują bardzo skupioną i kierunkową energię, która wpływa na Twoje otoczenie oraz kryształy, które znajdują się w pobliżu.

Selenitowa wieża zapewni ochronę Twojego domu oraz oczyści pole energetyczne w otoczeniu.

Kryształowy grot

Do dzisiaj wszystkie kryształowe groty robione są ręcznie. W większości to groty zrobione z Obsydianu. To silne talizmany ochronne, które pomogą Ci pozbyć się wszelkich energetycznych połączeń. Możesz nosić je jako naszyjnik lub powiesić w domu kierując jego ostrze w dół. Kierunek ma tutaj istotnie znaczenie. Ostrze grota wskazuje drogę jaką ma podążać energia. Te nieodpowiednie najlepiej kierować w stronę ziemi. Wnikając tam zostaną oczyszczone i powrócą do otoczenia jako dobre lub co najmniej neutralne. Obsydianowe groty oprócz właściwości ochronnych pomagają nam podążać własną, prawdziwą ścieżką.

Kryształowy anioł

Kryształowe Anioły ochraniają posiadacza kamienia anielską energią, czerpaną od aniołów, archaniołów czy anioła stróża. Kryształowe anioły zwiększają moc kamienia, z którego zostały zrobione. Anioł stojący, bądź noszony jako naszyjnik może uchronić nas przed niemiłymi rozmowami i złymi zdarzeniami.

Kryształowy słoń

Kryształowe słonie dają poczucie bezpieczeństwa oraz silną i stabilną ochronę. Zgodnie z tradycją najlepsze są te, które trzymają trąbę w górze. Kamienne słonie odstraszają wampiry energetyczne. Idealnie ochronią także Twój pokój czy dom. Umieść dwa słonie po każdej stronie głównego wejścia. Skieruj je na zewnątrz, by mogły chronić Twoją przestrzeń.

Kryształowy żółw

Jeżeli szukasz dobrego ochroniarza, to kryształowy żółw będzie idealny. Kryształowe żółwie bronią domu i jego właściciela. Mają jeszcze jedną, piękną właściwość- pomagają wzmocnić Twoją aurę.

Kryształowa piramida

Kryształowa piramida jest doskonałym odpromiennikiem. Trzymanie małych piramid w dłoni może dodać Ci energii oraz zregenerować każdy aspekt Twojego zdrowia. Ametystowa piramida odgoni wszystkie koszmary senne oraz pomoże pozbyć się różnych lęków i fobii. Kryształowe plotki mówią, że piramida trzymana w lodówce pomoże zachować dłuższą świeżość produktów, które tam się znajdują.

Który kształt wybrać na początek

Jeżeli nie wiesz, od którego kształtu zacząć, zastanów się nad wyborem bryłki polerowanej lub małej kuli z Kwarcu Różowego. Kiedy będziesz trzymać kryształ w dłoni, zamknij oczy i poczuj, jak rozchodzi się energia kamienia. Nie przejmuj się, jeśli na początku nic nie poczujesz. Każdy z nas inaczej buduje swoją relację z kamieniami. Niektórym zajmuje to pięć minut a innym kilka godzin, czasem dni, a nawet tygodni. Jeżeli czujesz, że dany kształt kamienia mocno Cię przyciąga, warto rozważyć jego zakup. Nasza podświadomość potrafi być doskonałym doradcą. Mam wielką nadzieję, że podróż po kryształowych kształtach była dla Ciebie ciekawą przygodą i pomogła Ci poszerzyć wiedzę na temat kamieni.

Namaste,

Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...