Artsento
Blog
Opis znaku zodiaku Tygrys - horoskop chiński - amulet dla tygrysa

Tygrys – opis chińskiego znaku

Jeśli urodziłeś się w latach 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022 według kalendarza chińskiego jesteś Tygrysem. To znak ludzi mocnych, ale i wrażliwych, obdarzonych charyzmą i nieprzeciętnym magnetyzmem, a przy tym ambitnych i źle znoszących krytykę.

Tygrys – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Tygrysy są równie szlachetne, co uparte. Kiedy coś postanowią, raczej nie zmienią zdania. Lubią dowodzić i dobrze im to wychodzi. Chętnie rywalizują z innymi.

Jednocześnie Tygrysy są bardzo rodzinne i opiekuńcze. Uwielbiają wszelkie niespodzianki od losu i spontaniczne działania. Nie cierpią krytyki skierowanej w swoją stronę, nawet gdy jest słuszna, a także plotek i hipokryzji. Unikają nieszczerych, dwulicowych ludzi. Niepowodzenia mogą ich doprowadzić do depresji, Tygrysy bowiem są bardzo ambitne.

Zalety Tygrysa:

 • Odwaga – Tygrys nie zna strachu, kiedy jest taka potrzeba, natychmiast przystępuje do działania, nie bacząc na grożące mu niebezpieczeństwo.
 • Szczerość – co na sercu, to na języku, Tygrys nigdy nie kłamie, żeby przypodobać się otoczeniu. Nawet niewygodną prawdę potrafi powiedzieć prosto w oczy.
 • Hojność – w razie potrzeby Tygrys podzieli się z bliskimi wszystkim, co posiada.

Wady Tygrysa:

 • Egoizm – niestety Tygrysy bywają samolubne, są dla siebie tak ważne, że zawsze stawiają swoje potrzeby na pierwszym miejscu.
 • Nieostrożność – ich odwaga często graniczy z brawurą, w związku z czym zapominają o zasadach bezpieczeństwa. W razie potrzeby dosłownie skoczą w ogień.
 • Impulsywność – szybciej działają niż myślą, Tygrysy nie są mistrzami planowania, za to bardzo lubią działać.

Talizmany osób spod znaku Tygrysa

Tygrysy, mimo iż psychicznie bardzo silne, także mają swoje talizmany, które przynoszą im szczęście.

 • Liczby Tygrysa: 1, 3, 4.
 • Kolory: Biały, szary, pomarańczowy, niebieski.
 • Planeta: Uran.
 • Miesiąc: Luty.
 • Szczęśliwe godziny: 3.00 – 5.00 nad ranem.
 • Strony świata: północ – północny wschód.
 • Odpowiednikiem Tygrysa w zachodnim Zodiaku jest Wodnik.
 • Kamienie: tygrysie oko, jadeit, malachit, kwarc różowy, awenturyn.

Tygrys – zgodność z innymi znakami zodiaku

Najlepszym partnerem dla Tygrysa jest Pies. Razem stworzą trwały związek oparty na solidnych fundamentach. Także z Koniem, Smokiem i Świnią powinno im się bardzo dobrze układać.

Nieco gorzej rokuje związek z Kogutem, Szczurem i Królikiem. Tu trzeba będzie włożyć więcej pracy w jego utrzymanie.

Tygrysy powinny raczej unikać związków z Małpą, Wężem, Owcą i… Tygrysem. To ostatnie jest dość zrozumiałe. Dwie dominujące natury pod jednym dachem to trochę za dużo.

Zodiakalny Tygrys w miłości

Tygrysy są stworzone do tego, by kochać i być kochanymi. Emanują otwartością na ludzi, wdziękiem, romantyzmem i seksapilem. Natura hojnie obdarza ich urodą i magnetyzmem, dlatego przyciągają uwagę płci przeciwnej. Obok Tygrysa nikt nie przejdzie obojętnie. To prawdziwi mistrzowie ars amandi, ale też bardzo romantyczne, wręcz sentymentalne stworzenia. Motyle w brzuchu i przyspieszone bicie serca niezmiennie wprowadzają je w zachwyt.

Seks? Tygrysy go uwielbiają i trzeba przyznać, że są w tym naprawdę dobre!

Tygrys: relacje z rodziną i przyjaciółmi


Tygrys to drapieżnik – nieustannie wystawia kły i pazury, by pokazać, kto rządzi w domu i komu należy się bezwzględne posłuszeństwo. Jednocześnie tych samych kłów i pazurów używa do obrony swojego domostwa i rodziny przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem czyhającym z zewnątrz.

Tygrysy lubią emocje – uporządkowany dom, w którym rządzi rutyna i sztywne zasady, nie jest dla nich. Chętnie przełamują nudę, organizując ciekawe atrakcje. Z reguły robią to spontanicznie, bo Tygrysy lubią szybko podejmować decyzje.

Jeśli chodzi o dzieci, to przysłowiowe tygrysie oczka w głowie. Nikt nie rozpieszcza swoich małych bardziej niż właśnie Tygrysy.

Zodiakalny Tygrys w pracy

Aktywne, energiczne, poszukujące nowych wyzwań, niepoddające się cudzym rządom. Takie właśnie są Tygrysy w pracy. Często zmieniają pracodawców, stale poszukując najlepszej ścieżki kariery dla siebie. Nie poprzestają na studiach, chętnie się szkolą i zdobywają nowe umiejętności. O awanse walczą jak to Tygrysy – ambitnie, walecznie i do skutku.

Tygrysy to władcy, najlepiej sprawdzają się na wszelkich stanowiskach kierowniczych. Dobrze sobie na nich radzą, bo zodiakalny Tygrys nie boi się odpowiedzialności.

Tygrysy powinny uważać na nadmiar obowiązków, które na siebie biorą. Jeśli praca sprawia im przyjemność, potrafią się jej oddać bez opamiętania. To właśnie wśród Tygrysów można spotkać wielu pracoholików.

Zdrowie zodiakalnego Tygrysa

Tygrysy z reguły nie narzekają na zdrowie. Nie mają ku temu powodów. Ponieważ są bardzo ruchliwe i aktywne fizycznie, do późnego wieku utrzymują dobrą kondycję. To stali bywalcy siłowni i hal sportowych, chociaż tam powinni uważać, bo Tygrysom nader często przytrafiają się kontuzje związane ze zbyt dużym wysiłkiem fizycznym. Niestety przeceniają swoje siły i potrafią się przeforsować. Natomiast typowe infekcje praktycznie się Tygrysów nie imają. Nawet jeśli jakaś się przytrafi, jej przebieg jest łagodny i krótkotrwały. Ogółem można powiedzieć, że Tygrysy są okazami zdrowia.

Sprawdź też:

FAQ – Najważniejsze informacje o zodiakalnym Tygrysie

Rok Tygrysa – kalendarz chiński

1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Tygrys – zgodność z innymi znakami zodiaku

Idealny partner: Pies
Dobre dopasowanie: Koń, Smok, Świnia
Neutralne: Kogut, Szczur, Królik
Niekorzystne dopasowanie: Małpa, Wąż, Koza, Tygrys

Talizmany i patroni zodiakalnego Tygrysa

Szczęśliwa liczba: 1, 3, 4
Kolor: biały, szary, pomarańczowy, niebieski
Planeta Uran
Strona świata: północ, północny-wschód
Kamienie: tygrysie oko, jadeit, malachit, kwarc różowy, awenturyn

Zalety zodiakalnego Tygrysa

Odważny, szczery i hojny.

Wady zodiakalnego Tygrysa

Egoistyczny, nieostrożny, impulsywny.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...