Artsento
Blog

Kwarc Dymny właściwości

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od bladobeżowego, przez barwę brązową, do ciemnobrunatnej lub prawie czarnej. Ciemna barwa Kwarcu Dymnego jest wynikiem oddziaływania na niego naturalnego promieniowania radioaktywnego. Kolor tego minerału wynika ze śladowych zanieczyszczeń aluminium. Naturalne napromieniowanie wewnątrz ziemi wpływa na aluminium, nadając kwarcowi przydymiony brązowy lub szary kolor.

Kwarc Dymny magiczne właściwości

Kwarc Dymny to kamień transformacji. Przekształca negatywne energie, oraz myśli w te pozytywne oraz je wzmacnia. Ma uziemiającą i relaksującą energię, która jest bardzo pomocna w chwilach dużego stresu. Minerał ten pomaga skoncentrować się na rozwiązaniu problemu, zamiast rozwodzić się nad obecnym stanem emocjonalnym. Pomaga w uwalnianiu starych, niepotrzebnych nam przekonań. Warto go mieć przy sobie w czasie kryzysu, kiedy potrzebne jest rozsądne myślenie i działanie.

Jak Kwarc Dymny działa na ciało?

Kwarc Dymny jest idealnym kamieniem dla osób, które odczuwają w ciele skutki przewlekłego stresu. Minerał ten pomaga skoncentrować się na znalezieniu przyczyn stresu i rozwiązaniu problemów, które go powodują (zamiast rozpraszać się objawami, które pojawiły się w wyniku stresu).

Kamień ten rozluźnia nasze ciało i pomaga lepiej znosić ból i duży wysiłek. Na dodatek minerał ten jest szczególnie pomocny przy bólach pleców. To wspaniały talizman dla osób chorych na raka, szczególnie tych poddawanych chemioterapii. Oczywiście korzystanie z energii kamieni, nie może zastąpić tradycyjnego leczenia, a jedyne je wspomóc.

Odrobina historii i ciekawostek

Pierwsze wzmianki o Kwarcu Dymnym można znaleźć w starodawnych lapidariach, w których Celtowie nazywali go “Kamieniem Mocy”. Używany był tylko podczas ceremonii i rytuałów, ponieważ uznawany był za święty kryształ. Z kolei na terenie Europy wykonywano z niego krzyże, które wieszano nad łóżkami. Ich zadaniem było odstraszanie zła.

W dwunastym wieku Chińczycy używali Kwarc Dymny jako odpowiednik dzisiejszych okularów przeciwsłonecznych. A w szesnastowiecznej Wielkiej Brytanii minerał ten noszony w postaci biżuterii był symbolem żałoby.

Energetyczne oczyszczanie i ładowanie

Minerał ten możemy oczyszczać z pomocą wody, kadzideł bądź podczas pełni księżyca. Jeżeli stawiasz pierwsze kroki w tej dziedzinie, kliknij tytuł poniżej i sprawdź, na czym polega oczyszczanie kamieni i dlaczego trzeba to robić.

Kwarc dymny monokryształ

Mam nadzieję, że ta skondensowana wiedza pomoże Ci lepiej poznać ten cudowny minerał. Z pewnością warto go nosić codziennie przy sobie. A jeżeli w trakcie czytania artykułu przyszły do Ciebie dodatkowe pytania związane z Kwarcem Dymnym, możesz śmiało do mnie napisać maila lub odwiedzić Artsentowe media społecznościowe. Z chęcią odpowiem na wszelkie pytania!

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...