Artsento
Blog
opis chińskiego znaku zodiaku królik / kot

Królik / Kot – opis chińskiego znaku

Horoskop chiński uznawany jest za prastarą wiedzę, dzięki jej chociażby częściowej znajomości oraz świadomości podziału znaków zodiaku oraz głównych cech ich przedstawicieli można odkryć jak wielkie pokłady energii kryją się w każdym z nas. Energię tę bowiem zawdzięczamy właśnie przydzielonemu nam znakowi zodiaku. Spojrzenie na własne życie względem chińskiego znaku zodiaku może pozwolić nam wprowadzić w swoim życiu zmiany na lepsze i spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Astrologia chińska dostarcza pomocy w procesie wzmacniania swojej psychiki. Budowania nowej ścieżki życia, odnalezienia swojego ukrytego potencjału oraz przezwyciężenia własnych blokad dzięki dostrzeżeniu ich oraz zrozumieniu.
Chińskie znaki zodiaku pochodzą od roku urodzenia, który należy uzgodnić w stosunku do kalendarza księżycowego. Królik (Kot) przypada na lata: 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2003 oraz 2011. Osoby spod tego znaku są uczuciowe oraz uprzejme, bywa, iż są określane jako zbyt powierzchowne. Jednak wynika to z ich spokojnego trybu życia i racjonalnego spojrzenia na świat. Życie osoby spod znaku Królika jest często uzależnione od otaczających jej osób. Wszystko układa się dobrze, kiedy Królik posiada wokół pozytywne i dobre osoby, wpływa to także na jego własne samopoczucie.

Królik – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Królik (Kot) należy do osób pozbawionych cech agresywnych, jest osobą spokojną i unikającą konfliktów i sporów. W przypadku pojawienia się złości lub drobnego konfliktu Królik (Kot) ze spokojem stara się go rozwiązać nie stosując przy tym podniesionego tonu. Przez spokojne i opanowane zachowanie osoby spod tego znaku oceniane są jako te, które nie zwracają na nic uwagi, jednak Królik (Kot) poświęca wiele czasu na obserwację sytuacji, potrafi doskonale wyciągać trafne wnioski i zapamiętywać je, aby móc wykorzystać je w odpowiedni dla siebie sposób i w odpowiedniej sytuacji.

Królik (Kot) uwielbia spotkania z osobami bliskimi jego sercu oraz wysmakowane otoczenia oraz towarzystwo, nie lubi natomiast podejmowania decyzji – często wydawać by się mogło banalnych oraz konfliktów i plotek. Jakie zalety i wady posiada Królik (Kot)?

Zalety Królika (Kota):

 • osoby spod tego znaku są eleganckie,
 • unikają konfliktów,
 • cechuje je wysoka wrażliwość,
 • są uczciwe,
 • z łatwością nawiązują przyjaźnie,
 • są ostrożne,
 • cechuje je wysoka dbałość o osoby najbliższe,
 • ambitne i skromne,
 • są dyskretne, można im powierzać różne sekrety i być pewnym, że zostaną one bezpiecznie przechowane,
 • uprzejme wobec innych osób, a także gościnne.

Wady Królika (Kota):

 • osoby spod znaku Królika (Kota) wydają się nieco powierzchowne,
 • osoby te odznaczają się szybką zmiennością nastrojów, często przechodząc ze skrajności w skrajność,
 • cechują się niezdecydowaniem, niepewnością
 • są mocno skryte,
 • osoby te łatwo wysuwają pochopne wnioski i wygłaszają pochopne opinie,
 • mogą być nazbyt dokładne, wręcz pedantyczne, czym wzbudzają irytację u innych,
 • osoby te są bojaźliwe, czasem strachliwe,
 • posiadają skomplikowany charakter, który nie przez wszystkich zostanie zrozumiany i zaakceptowany,
 • osoby spod tego znaku często rezygnują ze swoich zasad moralnych oraz własnych przekonań w celu osiągnięcia oczekiwanych korzyści.

Talizmany osób spod znaku Królika

Królik – zgodność z innymi znakami zodiaku

Osoby spod znaku Królika stworzą niezwykle dobry związek z osobami spod znaku Kozy (Owcy) lub Świni (Dzika). Równie dobry i interesujący związek mogą one stworzyć z osobami spod swojego znaku – Królika (Kota), a także Tygrysa, Małpy oraz Bawoła.

Osoby spod znaku Królika powinny unikać związków i relacji z osobami spod znaku Smoka, Koguta, Szczura, Psa, Węża i Konia. Związki te będą wyróżniać się małą ilością zrozumienia i ostatecznie okażą się nieudane.

Zodiakalny Królik w miłości

Osoby urodzone w roku Królika (Kota) nie należą do osób kochliwych i oddających serca każdej napotkanej osobie. Są one nieco skryte w uczuciach i często traktują innych z dystansem i chłodem, nie lubią okazywać swej emocjonalnej strony, jednakże wynika to jedynie ze strachu przed zostaniem porzuconym oraz zranionym. W środku osoby te są niezwykle namiętne, oddane i kochające. Uczucia okazywane przez Królika zawsze muszą być odwzajemniane, inaczej znów nabierze on dystansu, zareaguje chłodem i wycofaniem.

Królik: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Królik jest mocno powiązany ze swoją rodziną, bardzo ją kocha, a ognisko domowe to ważny element jego życia. Decyzja o założeniu rodziny jest przez osobę pod tym znakiem podejmowana bardzo szybko, a potomkowie są dość liczni. Wynika to z tego, iż znak Królika (Kota) jest mocno utożsamiany z płodnością. Ogromna miłość w kierunku do osób z rodziny sprawia, że osoby spod tego znaku są w stanie dla niej zrobić wszystko. Bardzo dbają o szczęście każdego jej członka – w przypadku, gdy któryś z nich odczuwa nieszczęście one same także nie czuje się dobre. W życiu rodzinnym problemem może stać się jednie wysoki poziom skrytości Królika. Poprzez trzymanie pozornego dystansu wydawać by się mogło, iż nie zależy mu tak jak jest w rzeczywistości.

W relacjach przyjacielskich Królik jest przyjacielem na medal, jest wyjątkowo wierny i cechuje go również to, iż jest dobrym słuchaczem. Unika konfliktów i plotek. Powierzone mu sekrety są bezpieczne, a gdy dzieje się coś złego można być pewnym, że Królik będzie próbował załagadzać konflikty, a nie je rozdmuchiwać. W przyjaźni kieruje się zdrowym rozsądkiem, ale nie wyrzeka się swojej wysokiej wrażliwości oraz dbałości o bliskie mu osoby.

Zodiakalny Królik w pracy

Zodiakalne Króliki świetnie odnajdują się w zawodach, które polegają na pracy w grupie oraz częstych kontaktach ze współpracownikami. Osoby te sprawdzą się zatem w firmach, dla których ważne jest utrzymywanie dobrych i bliskich kontaktów ze współpracownikami oraz potencjalnymi partnerami biznesowymi, w których pozyskiwanie klientów to podstawa zawodu, a także tam, gdzie należy dbać o dobre relacje z innymi firmami.

Króliki nie przykładają dużej wagi do zawodu i nie posiadają wygórowanych ambicji zawodowych. Najbardziej liczy się dla nich życie uczuciowe, rodzinne i osobiste, aniżeli rozwój kariery, z tego też powodu osoby te mogą nie odnaleźć się na stanowiskach kierowniczych. Wrodzona skromność sprawia także, iż takie stanowiska mogą być dla Królika zbyt chwalebne. Dlatego wolą one trzymać się stanowisk na niższym szczeblu.

Wysoki poziom organizacji oraz umiejętności przekazywania wiedzy i zaciekawiania swoimi wypowiedziami może okazać się czynnikami decydującymi, że osoby spod znaku Królika odnajdą się w pełni na stanowisku nauczyciela lub wykładowcy. Równie odpowiednimi zawodami mogą być: dyplomata, pisarz, wydawca, artysta, lekarz, psychiatra, urzędnik państwowy, a nawet filozof.

Zdrowie zodiakalnego Królika

Zdrowie osób spod znaku Królika może określić jako przeciętne – okres jesienno/zimowy może być dla nich dokuczliwy, dlatego powinny szczególnie w tym okresie uprawiać sport oraz prowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, która pomoże im zapobiegać przeziębieniom. Aktywności takie jak joga bądź medytacja pomogą także Królikowi radzić sobie z napięciem emocjonalnym.

Z powodu swojej wysokiej wrażliwości Królik może cierpieć także z powodu chorób psychicznych np. depresji, bezsenności oraz nadwrażliwości. Istotnym elementem jest próba kontroli swoich emocji oraz uczenia się od najmłodszych lat radzenia sobie z nimi.

FAQ – Najważniejsze informacje o zodiakalnym Króliku

Rok Królika – kalendarz chiński

1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023

Królik – zgodność z innymi znakami zodiaku

Idealny partner: Koza, Świnia
Dobre dopasowanie: Królik, Tygrys, Małpa, Bawół
Neutralne: Smok, Kogut, Szczur
Niekorzystne dopasowanie: Pies, Wąż, Koń

Talizmany i patroni zodiakalnego Królika

Szczęśliwa liczba: 3, 4, 9
Kolor: biały, czerwony, niebieski, różowy
Planeta Jowisz
Strona świata: wschód
Kamienie: awenturyn, zielony aparyr, jadeit, malachit, kwarc różowy

Zalety zodiakalnego Królika

Niekonfliktowy, wrażliwy, ambitny, skromny, uprzejmy.

Wady zodiakalnego Królik

Powierzchowny, skryty, czasem strachliwy, może wygłaszać pochopne opinie.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
[newsletter_form type="minimal" confirmation_url="#"]
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...