Artsento
Blog
Kwarc różowy

Kwarc różowy jako kamień miłości

Kwarc różowy jest podstawowym elementem niemal każdej kolekcji kamieni naturalnych. Jest on nazywany kamieniem miłości, za sprawą wytwarzanych przez niego silnych wibracji związanych ze spokojną pracą serca oraz bezwarunkową miłością. Miłością zarówno do samego siebie, jak i do otaczającego nas świata. Jeśli jesteś osobą otwartą na świat, poszukującą szczerej radości i szczęścia to kwarc różowy jest dla Ciebie odpowiednim wyborem!

Czym jest kwarc różowy?

Kwarc różowy jest kamieniem twardym, odmianą kwarcu, należącym do gromady krzemianów. Charakteryzuje go przede wszystkim jasnoróżowy kolor, aczkolwiek jego odcień i tony różnią się. Czasem przybierają barwę bardziej bladoróżową, a niekiedy odcień ciemnego, nasyconego różu. Wszystko zależy od zawartości poszczególnych pierwiastków (takich jak między innymi tytan czy mangan) w składzie kryształu. Jego nazwa pochodzi od słowa “kwardy”, który oznacza nic innego jak “twardy”. Kamień występuje najczęściej w okolicach Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Indii czy Japonii. Liczne złoża można zaobserwować także na Madagaskarze, Sri Lance czy w Afryce. Na ziemiach polskich znaleźć można go głównie w Górach Izerskich, Górach Sowich oraz na obszarach Dolnego Śląska.

Historia różowego kwarcu

Już w starożytności różowy kryształ był bardzo popularny wśród Asyryjczyków czy Fenicjan. Wykorzystywano go jako amulet, chroniący jego posiadacza przez złymi mocami oraz wrogimi intencjami nieprzyjaciół. Używano go także, by pobudzać wszelkie pozytywne i pokojowe odczucia. Jego potężne wibracje pociągały też cywilizacje Greków, Rzymian czy Egipcjan. Wierzyli oni, że wibracje te, sprzyjają miłości, a także służą oczyszczaniu organizmu ze wszelkich chorób i trucizn. Z kamienia w postaci sproszkowanej często przygotowywano eliksiry zwalczające niepożądane, negatywne działania dla organizmu.

Kwarc różowy – właściwości

Różowy minerał posiada bardzo szeroką gamę różnych właściwości. Przede wszystkim dzięki swoim potężnym wibracjom działa jako silny wzmacniacz energetyczny. Pobudza w człowieku szczęście, radość i samoakceptację. Potrafi również przyciągnąć prawdziwą przyjaźń. Jest odpowiedni zarówno dla osób samotnych, jak i tych zakochanych. Minerał pozwala otworzyć serce na nowe życiowe wyzwania czy znajomości oraz pomaga w zbudowaniu trwalszych i szczęśliwszych relacji. Sprzyja w osiągnięciu wewnętrznego spokoju i wspiera w zwalczaniu kompleksów. Bardzo chętnie wykorzystuje się go również w medycynie naturalnej, zwalczając np. bóle głowy czy silne migreny. 

Walentynki a kamienie miłości

Kwarc różowy rekomendowany jest nie tylko wszystkim osobom nieposiadającym większego szczęścia w poszukiwaniu drugiej połówki. Świetnie sprawdzi się również dla osób będących w związkach. Dzięki ukrytej w środku kamienia mocy, miłosne uczucia na nowo żywo rozpalą się w sercach zakochanych. Kamień pomoże także w utrzymaniu zdrowej i szczęśliwej relacji między dwojgiem kochanków. Zgodnie ze znaną legendą, mówi się, że nawet sam Kupidyn używał kwarcu różowego, by rozbudzać w ludziach miłosne uczucia i emocje. Jeśli więc nie posiadasz jeszcze pomysłu na prezent walentynkowy, to kwarc różowy będzie tym czego szukasz!

Kwarc różowy, jak go używać?

Kamień miłości jest często noszony jako biżuteria ozdobna, na przykład w formie naszyjników, kolczyków, bransoletek czy pierścionków. Wykorzystywany jest też podczas medytacji czy codziennych afirmacji. Dzięki łatwości w przekazywaniu swej energii można także używać go do energetyzacji swojej wody pitnej. Trzymanie kamienia w kieszeni zalecane jest osobom, które mogą mieć problemy z układem odpornościowym czy płodnością. Sprawdzonym sposobem jest również wkładanie kryształu pod poduszkę przed snem, by oczyścić się przez noc z negatywnej energii. Bardzo ważna jest także pielęgnacja kamienia. Należy oczyszczać go regularnie (co około 3 tygodnie) pod gorącą wodą, a także nocą wystawiać na działanie blasku księżyca. Chronić przed działaniem promieni słonecznych i wysokich temperatur.

Znaki zodiaku dla kwarcu różowego

Chociaż kwarc różowy jest kamieniem uniwersalnym, a z jego właściwości skorzystać może niemal każdy, to warto dobrać dla siebie ten odpowiedni minerał kierując się pewnymi kryteriami. Na pewno jednym z takich wyznaczników jest znak zodiaku. Kamień miłości jest przeznaczony głównie dla zodiakalnych byków oraz wag. Jednak, oprócz nich, ze znacznych benefitów z posiadania tego kamienia w swojej kolekcji mogą skorzystać również koziorożce, panny oraz raki. 

Dostępność kwarcu różowego i gdzie go kupić?

Dzięki swojej popularności wśród kolekcjonerów kamieni szlachetnych, półszlachetnych i naturalnych, kwarc różowy jest dostępny do zakupu w wielu punktach i placówkach sprzedażowych. Podczas wizyty w tych sklepach można zaznajomić się bezpośrednio z oferowanymi minerałami i doświadczyć ich jakości na własnej skórze. Dla osób, które preferują jednak zakupy bez wychodzenia z domu, istnieje możliwość kupienia kryształów online, przez Internet. Zakupu można dokonać między innymi w sklepie Artsento, który w swojej ofercie posiada, chociażby kryształową biżuterię, kadzidła, kryształowe szczotki czy inne akcesoria. Wejdź na stronę sklepu i odkryj magię szlachetnych kamieni!

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...