Artsento
Blog

Masz nowe kamienie i nie wiesz co z nimi zrobić?

Już są! Właśnie przyszła do Ciebie wymarzona paczka z Artsento lub udało Ci się kupić kamienie w sklepie w Pszczynie! Wspaniale! Pojawia się ten dreszczyk emocji, kiedy w końcu już są u Ciebie, prawda? A po chwili powstaje myśl, co z nimi zrobić? Czy możesz już z nimi pracować? Czy są oczyszczone i naładowane?

Nowe kamienie, co zrobić po odpakowaniu

Myślę, że dajmy sobie chwilę czasu na emocje i radość z powodu nowych kamieni w domu. To zupełnie normalne, ponieważ kiedy nowe kryształy pojawiają się w naszej przestrzeni, od razu zmieniają jej energię. Kiedy moment euforii trochę opadnie, warto je oczyścić.

Oczyszczanie nowych kamieni

Pewnie zastanawiasz się, po co to robić, skoro jeszcze nie zdążyły dla Ciebie zadziałać. Kamienie, oprócz nielicznych wyjątków (Cytryn i Kyanit) gromadzą energię w swoim wnętrzu, którą po pewnym czasie oddają do otoczenia. O ile jestem pewna, że w naszym sklepie, czy to online, czy w Pszczynie panuje dobra energia, to nie wiem, kto potem trzymał paczkę lub dotykał dany minerał w sklepie. Dla pewności lepiej je oczyścić, by nie otrzymać niechcianej energii. Warto też wspomnieć o tym, że oczyszczanie nowych kamieni pomaga im szybciej dostosować się do Twoich wibracji.

Nowe kamienie warto od razu oczyścić. Dzięki temu lepiej dostosują się do Twojej energii

Jak oczyszczać nowe kamienie

Nowe kamienie oczyszczamy tak samo, jak te, które są u nas od dawna. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, kliknij tytuł poniżej. W nowej karcie otworzysz artykuł, w którym opisywałam różne metody oczyszczania kamieni.

  • JAK OCZYSZCZAĆ KAMIENIE

Możesz też użyć do tego soli. Jednak warto pamiętać kilka zasad, by Twoje kryształy nie zostały uszkodzone. Będziesz do tego potrzebować lnianego woreczka i pojemnika, do którego wsypiesz sól. Włóż kryształy, które chcesz oczyścić do woreczka i dokładnie go zawiąż. Posyp dno pojemnika solą, a następnie połóż na niej woreczek z kamieniami. Pozostało tylko zasypać go w całości solą i gotowe! Jeżeli nie możesz użyć tak dużej ilości soli, to mam dla Ciebie drugie rozwiązanie. Rozsyp sól na podstawku, a na nią połóż kawałek naturalnego materiału, na którym umieścisz kamienie, które wymagają oczyszczenia. Niezależnie od metody należy zostawić kamienie w soli na co najmniej 12 godzin. Bariera, jaką jest woreczek czy materiał pozwoli ochronić Twoje kryształy przed zarysowaniem. A len, czy inny naturalny surowiec nie zaburzy przebiegu energii.

Jaka sól będzie najlepsza do oczyszczania? Każdy ma trochę inne preferencje. Ja uwielbiam morską. Czytałam, że świetna jest również sól Epson. Ta Himalajska jest również ok. Niezależnie od tego, jaki rodzaj soli wybierzesz, dzięki tym metodom Twoje kryształy będą oczyszczone i unikną mikrouszkodzeń.

Ładowanie nowych kamieni

Kiedy Twoje nowe kryształy są już oczyszczone, warto dodać im trochę energii. Możesz je naładować w świetle Księżyca podczas pełni. Słyszałam też, że ustawianie kamieni blisko świecy może je fajnie naładować. Dobrym sposobem jest również ustawianie kryształów obok kwarcowych szczotek. Potrafią dodać energii wszystkim kryształom, które znajdują się w pobliżu. Którą metodę polecam najbardziej? Wszystkie! Każdy z nas ma swoje preferencje, sprawdź, która jest Ci najbliższa. Po oczyszczaniu i energetyzowaniu Twoje nowe kamienie będą od razu gotowe do działania. Niech służą Ci jak najlepiej ♡

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...