Artsento
Blog
Bawół chiński znak zodiaku

Wół / Bawół – opis chińskiego znaku

Jeżeli Twoja data urodzin przypada w 913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 lub 2021 roku, oznacza że w chińskim horoskopie, jesteś Bawołem.
Bawoły to silne, wytrzymałe i majestatyczne zwierzęta. Podobnie osoby spod tego znaku wykazują się silną osobowością, pragmatyzmem, prostolinijnością, choć bywa skrępowany i nieśmiały.

Wół – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Dla chińczyków Bawół to uosobienie wytrwałości i stateczności. Niewiele jest rzeczy które są w stanie spowodować załamanie u Bawoła. Jest wytrwały i metodyczny, dzięki temu skupia się na rozwiązaniu problemów, a po ich przezwyciężeniu prze dalej w kierunku wyznaczonego celu, dla niego przeszkody są częścią drogi którą kroczy. Może w między czasie narzekać na przeciwności ale im się nie poddaje.

Bawoły do swoich zadań zawsze są dobrze przygotowane ich działania są przemyślane, nie rozdrabniają się na czynności poboczne, raczej skupiają się na jednej rzeczy żeby zrobić ją raz i dobrze. Chętnie również wspierają ludzi ze swojego otoczenia, oczekują jednak że będą realizowali ich plan. Oczekuje on również zaangażowania ze strony drugiej osoby, nie akceptuje ludzi leniwych i o słomianym zapale. Raz zawiązane przyjaźnie są zazwyczaj długoletnie, dzięki stabilności, lojalności i przywiązaniu do tradycji.

Talizmany osób spod znaku Bawoła

Bawoły powinny pamiętać o szczególnych okolicznościach i przedmiotach, które przyniosą im pomyślność, oto ich lista:

  • Liczby Bawoła: 1, 3, 5,
  • Kolory: biały, zielony, żółty, brązowy
  • Planeta: Saturn
  • Miesiąc: Styczeń
  • Szczęśliwe godziny: od 1:00 do 3:00
  • Strony świata: północny-wschód
  • Odpowiednikiem w zachodnim znaku zodiaku jest Koziorożec,
  • Kamienie dla chińskiego znaku zodiaku Wół: czarny turmalin, karneol, cytryn, kamień księżycowy, jaspis dalmatyński, eudialyte, oko jastrzębia.

Wół – zgodność z innymi znakami zodiaku

Bawół bardzo dobrze będzie funkcjonował w parze z Kogutem, Szczurem, Wężem oraz Małpą. Ciekawą koniunkcję znajdziemy w relacjach z innym Bawołem i Świnią (Dzikiem). Zdecydowanie należy unikać relacji z Koniem, Psem, Kozą i Smokiem.

Zodiakalny Bawół w miłości

Początki związku Bawoła mogą być nieco inne niż u innych znaków zodiaku. Pomimo że łatwo nawiązuje kontakty, nie otwiera się zbyt szybko i raczej unika robienia pierwszego kroku. Przyszły partner Bawoła będzie musiał na początku wziąć sprawy w swoje ręce. Oświadczyny bądź ślub też nie nastąpi szybko, jego metodyczność sprawi że decyzja, którą podejmie na całe życie, będzie musiała być dobrze przemyślana, każda sytuacja oraz ewentualność rozebrana na czynniki pierwsze.

Partner Bawoła nie ma też co liczyć na romantyczne uniesienia z jego strony, jest on bardziej człowiekiem czynu. Serenady w blasku księżyca pod balkonem, nie są jego dewizą. Kiedy jednak podejmie już decyzję, jak to u Bawoła bywa, ostateczną, odwdzięczy się stabilizacją i lojalnością. Bardzo ceni sobie zadzierzgniętą więź, nie wystawia jej na próbę i skupia się na swoim partnerze. Bawół szuka w związku zrozumienia, jego filozoficzna natura poszukuje podobnego spojrzenia na świat. Czasami trudno jest mu dostrzec uczucia, woli swoje przywiązanie udowadniać słowami lub czynami, trudno jest mu okazać emocje, ale na pewno poruszy niebo i ziemię dla szczęścia swojego związku.

Bawół mężczyzna, jest najbardziej typowym przykładem “Pana domu”, do niego należą ostateczne decyzje, ponieważ zanim je podejmie, bardzo dobrze je przemyśli, niejednokrotnie dzieląc włos na czworo. Niestety w takich okolicznościach bywa apodyktyczny, to jego “musi być na wierzchu”, jego decyzja na pewno jest najlepszą jaką można było podjąć. Należy w takich sytuacjach być ostrożnym, ponieważ rozsierdzony Bawół w swojej furii, potrafi uciec się do rękoczynów lub zamknie się w sobie na dłuższy czas, do momentu gdy jego urażona duma nie odbuduje się.

Wół: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Wół jest nieocenionym przyjacielem, jest osoba na której zawsze można polegać. Jest uczynny, gotowy do poświęceń i lojalny wobec swoich przyjaciół. Jego najbliższe grono jest dość wąskie, obdarza zaufaniem niewiele osób. Zazwyczaj są to ludzie, którzy swoją postawą i czynami odnaleźli drogę do jego wnętrza. Podobnie wyglądają jego stosunki z członkami rodziny. Choć nieco wycofany, zamknięty w sobie, dba o swoich najbliższych, poświęca im czas i swoja uwagę.

W domu bierze chętnie na siebie dużo obowiązków. Potrafi dbać o porządek w swoim otoczeniu i bywa przy tym pedantyczny, wymagając tego również od domowników. Bawół jest tradycjonalistą, patriarchalny podział rodziny jest mu bardzo bliski. Tutaj jego horyzont myślowy jest dość wąski, a każda zmiana na tej płaszczyźnie zakłóca jego porządek świata i wprowadza chaos. Jest chodzącym autorytetem w wielu sprawach, a jego decyzje są ostateczne i niepodważalne. Co do dzieci, to stara się je wychować najlepiej jak potrafi, chętnie poświęca im swój czas. skupia się na wpajaniu im zasad, które tworzą jego światopogląd, chce aby i one były jego odbiciem. Bywa w tym surowy i zdecydowany, każdy sprzeciw potrafi wywołać u niego niekontrolowany wybuch złości.

Zodiakalne Bawoły w pracy

Bawół jest tytanem pracy, potrafi się w niej zatracić. Jest skrupulatny, cierpliwy i metodyczny. Nie podważa decyzji swoich przełożonych, gdyż bardzo dobrze rozumie zasady hierarchii. Nie jest jednak typowym “team playerem”, różnice w zespole oraz brak kompetencji, mogą mu bardzo przeszkadzać, a brak zaangażowania lub wręcz lenistwo, potrafią doprowadzić go do ostateczności. Pomimo tego nie unika udzielania pomocy współpracownikom.

Bawół jest bardzo dobrze zorganizowany, dobrze rozumie procedury i potrafi je wprowadzać w życie. Jest bardzo szczegółowy, więc wszelkie błędy i niedociągnięcia nie umkną jego uwadze. Ponad szybkość działania, stawia na dokładność, stąd nie będzie idealnym kandydatem na “deadline”. Jego elokwencja przykuwa uwagę, a postawą wzbudza zaufanie. Bez atutów Bawoła, funkcjonowanie przedsiębiorstwa jest w szerokiej mierze utrudnione. Pracodawcy bardzo cenią sobie u nich przywiązanie i lojalność wobec firmy.

Zdrowie zodiakalnego Bawoła

Zazwyczaj Bawoły cieszą się dość dobrym zdrowiem, nie narzekają również na brak kondycji. Dbają o swój wygląd i tężyznę fizyczną. Jeśli dopadnie ich jakakolwiek infekcja, zanim pójdą do lekarza, objawy ustępują a oni czują się już znacznie lepiej. Bawoły unikają leków, choć nie stronią od suplementów, które mają wpłynąć na ich samopoczucie i zdrowie. Decyzja o zażywaniu jakichkolwiek medykamentów, jest poprzedzona bardzo dogłębną analizą. Ich skłonność do pracoholizmu i nadwyrężania się, powoduje deficyt czasu wolnego. Rzadko pozwalają sobie na odpoczynek i relaks, chyba że oddają się filozoficznym rozmyślaniom. W ferworze pracy czasami zapominają o posiłkach, stąd najczęstszą przypadłością Bawołów, są problemy gastryczne i jelitowe.

Rady dla Bawoła

Bawoły nie powinny uciekać od swoich ideałów, porządek który mają w sobie nie musi być zburzony. Ich stabilność, pragmatyzm i konsekwencja, jest ich nieoceniona zaletą. Powinny jednak w tym schemacie odnaleźć miejsce na odmienność i akceptację błędów zarówno swoich jak i ludzi z ich otoczenia. Umiejętność panowania nad złymi emocjami sprawi że będą idealnymi partnerami i niezastąpionymi pracownikami.

FAQ – Najważniejsze informacje o zodiakalnym Bawole

Rok Bawoła – kalendarz chiński

1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

Bawół – zgodność z innymi znakami zodiaku

Idealny partner: Szczur
Dobre dopasowanie: Małpa, Kogut, Wąż
Neutralne: Pies, Tygrys, Królik
Niekorzystne dopasowanie: Koń, Smok, Koza

Talizmany i patroni zodiakalnego Bawoła

Szczęśliwa liczba: 1, 3, 5
Kolor: biały, zielony, żółty, brązowy
Planeta: Saturn
Strona świata: północny-wschód
Kamienie: czarny turmalin, karneol, cytryn, kamień księżycowy, jaspis dalmatyński, eudialyte, oko jastrzębia

Zalety zodiakalnego Woła

Charakteryzuje się silną osobowością, pragmatyczny, prostolinijny.

Wady zodiakalnego Woła

Bywa skrępowany, nieśmiały.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...