Artsento
Blog
Koń - opis chińskiego znaku

Koń – opis chińskiego znaku

Jeśli urodziłeś się w latach: 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026 to według kalendarza chińskiego jesteś Koniem. To znak ludzi energicznych i aktywnych, którzy są w stanie oczarowań innych swoją charyzma, ale czasami brakuje im pewności siebie i wiary we własne możliwości, przez co mogą wpadać w kłopoty. 

Koń – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Człowiek urodzony w roku Konia jest aktywny i ceni sobie wolność. Z powodzeniem odnajduje się w dużych grupach ludzi i lubi wydarzenia kulturalne. Bywa, że gra przysłowiowe pierwsze skrzypce w grupie, o ile nie brakuje mu pewności siebie i wiary w swoje talenty. A tych ma wiele. Potrafi bawić się i miło spędzać czas w większej grupie. 

Koń cechuje się wysoką wrażliwością na problemy innych i jest w stanie wyciągnąć pomocną dłoń gdy ktoś tego potrzebuje. Jednak na co dzień nie zawsze pokazuje swoją delikatność i empatię, co jednak nie oznacza, że nie ma wrażliwego serca. 

Zalety konia

 • Poczucie humoru – Człowiek urodzony w roku Konia cechuje się dużym poczuciem humoru i lubi dobrą zabawę. Te cechy sprawiają, że jest dobrym kompanem zabaw i inni wręcz lgną do niego, bo z nim nie jest nigdy nudno. 
 • Wrażliwość – Koń emocjonalnie reaguje na problemy innych osób i nie odmawia pomocy. Jest wiernym i oddanym przyjacielem, z którym nie straszne żadne tarapaty. 
 • Aktywność – osoba urodzona w roku konia lubi sport, wyjazdy i z łatwością odnajduje się w różnych miejscach. To sprawia, że idealnie nadaje się jako kompan wakacyjnych wojaży i towarzysz wycieczki nawet na drugi koniec świata. 

Wady konia

 • Niskie poczucie własnej wartości – wrodzona wrażliwość Konia sprawia, że czasami wręcz nie wierzy w swoje możliwości, a przez to nie potrafi odnaleźć się w codziennym życiu, co jest destrukcyjne dla jego psychiki. 
 • Egoizm – wolność, którą tak ceni Koń może w skrajnych sytuacjach prowadzić do zbytniego skupienia na sobie, a to powoduje, że potrzeby innych osób odsuwane są na drugi plan. 
 • Samotność – egoizm i niskie poczucie własnej wartości powodują, że czasami Konie są samotnymi jednostkami i nie czują się wówczas dobrze. W końcu koń jest zwierzęciem stadnym.

Talizmany osób spod znaku Konia

Konie, mimo, iż są dość silne psychicznie, jednak również potrzebują ochrony w formie talizmanów, które przynoszą im szczęście. 

 • Liczby Konia: 3,4,9
 • Kolory: Zielony, fioletowy, czerwony
 • Planeta: Merkury
 • Miesiąc: Czerwiec
 • Szczęśliwe godziny: Od 11:00 do 13:00
 • Strony świata: Południe
 • Odpowiednikiem Konia w zachodnim Zodiaku są Bliźnięta
 • Kamienie: agat ognisty, bursztyn, hematyt, kwarc dymny, tygrysie oko.

Koń – zgodność z innymi znakami zodiaku

Najlepszym partnerem dla Tygrysa jest Koza (Owca) oraz Pies. W takich związkach Konie są w stanie osiągnąć szczyt zadowolenia i stworzyć relację na długie lata. Interesujące relacje Konie nawiążą również z Tygrysami, Wężami, Smokami i Świniami (Dzikami).

Nieco gorzej rokuje związek Konia z Kogutem, innym Koniem oraz Królikiem (Kotem), choć istnieją szanse na znalezienie płaszczyzny do utrzymania relacji. Wymaga to jednak wiele pracy i cierpliwości. 

Konie powinny raczej unikać związków z Bawołami, Małpą i Szczurem, ponieważ odmienność charakterów sprawia, że takie relacje prędzej czy później zakończą się fiaskiem. 

Zodiakalny Koń w miłości

Koń ma ogromną energię i wiecznie młodego ducha. W uczuciach jest otwarty na nowe wrażenia i doświadczenia miłosne. Lubi romanse i flirty. 

Osoby urodzone w znaku Konia są spontaniczne i lubią dobrą zabawę w sypialni. Są wówczas czułe i delikatne, a jednocześnie są w stanie zaskoczyć partnera pomysłowością i wytrzymałością. To sprawia, że związek z Koniem nie nudzi się drugiej osobie, a małżeńska rutyna to pojęcie wręcz obce w takiej relacji. 

Koń: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Konie są zaradne, szybkie i potrafią zająć się domem, dzieckiem i w międzyczasie wykonać ważny telefon lub nastawić pranie. Taka organizacja dnia sprawia, że z powodzeniem prowadzą dom i są dobrymi rodzicami. 

Jako rodzic Koń poświęca się rodzinie, ale zwraca uwagę na naukę samodzielności. Jego dzieci uczą się niezależności już od najmłodszych lat. 

Zodiakalne Konie w pracy

Koń lubi poznawać i eksperymentować, a w pracy szybko uczy się nowych rzeczy i wykazuje kreatywnością. W praktyce niewiele jest zawodów, które pozwolą się realizować ambitnemu Koniowi, ale jeśli już odnajdzie taki to ma szansę by zostać “Pracownikiem Roku”. 

Koń nie lubi biurokracji i skomplikowanych procedur, a także sztywnej hierarchii w pracy. Ceni wolność, kontakt z ludźmi i niezależność. 

Koń z powodzeniem wykonuje zawody, które nie wymagają samodzielnej pracy, bo tego nie znosi. Jest ekstrawertykiem i potrzebuje kontaktu z innymi. Dzięki temu rozwija swoje możliwości i pnie się po szczeblach kariery. 

Zdrowie zodiakalnego Konia

Koń cieszy się dobrym zdrowiem, choć zdarza się, że pracuje bez przerwy i narusza zegar biologiczny. W efekcie może zmagać się z chorobami układu pokarmowego i dolegliwościami wynikającymi z przepracowania i stresu. 

Koń powinien zwracać uwagę na zdrowe odżywianie, regularny odpoczynek i odpowiednią ilość snu. 

FAQ – Najważniejsze informacje o zodiakalnym Koniu

Rok Konia – kalendarz chiński

1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026

Koń- zgodność z innymi znakami zodiaku

Idealny partner: Koza, Pies
Dobre dopasowanie: Tygrys, Wąż, Smok, Świnia
Neutralne: Kogut, Koń, Królik
Niekorzystne dopasowanie: Bawół, Małpa, Szczur

Talizmany i patroni zodiakalnego Konia

Szczęśliwa liczba: 3, 4, 9
Kolor: zielony, fioletowy, czerwony
Planeta Merkury
Strona świata: południe
Kamienie: agat ognisty, bursztyn, hematyt, kwarc dymny, tygrysie oko

Zalety zodiakalnego Konia

Wrażliwy, aktywny, ma duże poczucie humoru

Wady zodiakalnego Konia

Egoistyczny, samotny, ma niskie poczucie własnej wartości

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...