Artsento
Blog

Jakich kamieni nie łączyć ze sobą

Dostaję od Was wiele pytań na temat tego, jakich kamieni nie łączyć ze sobą. Kupując swoje kryształy, często zastanawiacie się, czy są takie minerały, które do siebie nie pasują, lub źle na siebie wpływają. Jest wiele teorii, często bardzo sprzecznych. Wybrałam dla Was te, które ze mną mocno rezonują i stosuje je w mojej praktyce z kryształami.

Nie łącz kamieni, których energie nawzajem się wykluczają

Doskonale wiesz, że natura obdarzyła nas kamieniami, które pomagają nam w przeróżnych aspektach. Każdy kryształ emanuje innymi wibracjami. Jeżeli przykładowo połączymy kamienie wyciszające z pobudzającymi, ich wzajemne wibracje będą się neutralizować. Na przykład nie możesz w tym samym czasie nosić bransoletki z Karneolu i Agatu Blue Lace. Głównym zadaniem Karneolu jest dodawanie nam sił do działa i wzmocnienie naszej energii, gdy nie mamy siły. Niebieski Agat Koronkowy odpręża i pozwala nam zwolnić tempo. Dlatego te kamienie nie powinny być używane razem, ponieważ będą neutralizować swoje działanie. W efekcie nie poczujesz żadnej energii.

Zastanów się, gdy łączysz dwa silne kryształy

Mam na myśli połączenie Kryształu Górskiego z innym minerałem. Kryształ ten wzmacnia energię pobliskich minerałów, dlatego warto dwa razy zastanowić się, czy połączyć go z innymi mocnymi kamieniami. Każdy z nas reaguje inaczej i to, co dla mnie jest zbyt mocne lub słabe, wcale nie musi być takie dla Ciebie i na odwrót.

Prehnit, to kamień, który możesz łączyć z innymi minerałami

Jak łączyć kamienie

Jak widzisz, nie ma wiele zasad, dotyczących tego, jakich kamieni ze sobą nie łączyć. Różne teorie twierdzą, że można łączyć kamienie w zgodzie z ich żywiołami, kolorami, czy właściwościami. Ja najmocniej zgadzam się z tą ostatnią. Ważne, aby właściwości kamieni były do siebie podobne. Dzięki temu energie kamieni są bardziej spójne i wzajemnie się uzupełniają. Znając zasady, które wymieniłam na początku, będzie Ci łatwiej dobierać swoje wymarzone kamienie, czy to w postaci bryłek, czy biżuterii. W przypadku bransoletek dodatkowo istotne jest to, na której ręce będziesz nosić bransoletkę. Jeżeli jeszcze go nie znasz, kliknij tytuł poniżej. W oddzielnej zakładce otworzy Ci się artykuł, z którego dowiesz się, na której ręce nosić kryształowe bransoletki.

  • NA KTÓREJ RĘCE NOSIĆ BRANSOLETKI

Pamiętaj, że każdy z nas reaguje inaczej na kamienie i coś, co dla mnie może być dobre, niekoniecznie będzie takie dla Ciebie i na odwrót. W pracy z kryształami będę powtarzać cały czas, że kluczowym elementem jest intuicja i sprawdzanie jak dany minerał na nas wpływa. W razie wszelkich kryształowych pytań możesz śmiało do mnie napisać, czy to na Instagramie, czy Facebooku.

Kwarc Różowy Obeliski

Wiele ciekawych informacji i to w skondensowanej formie możesz przeczytać w Artsentowym crystalletterze, który wysyłam w każdy czwartek. W podziękowaniu razem z wiadomością powitalną otrzymasz ode mnie mały prezent w postaci kodu promocyjnego. Zapraszam Cię serdecznie do naszej kryształowej społeczności.

Zapisz się do Artsentowego crystallettera!

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...