Artsento
Blog
jak energetyzować kamienie?

Energetyzowanie kamieni. Dlaczego jest to ważne?

Każdy, kto posiada w swojej kolekcji kamienie, czy to polerowane, czy w postaci bryki lub szczotki, powinien wiedzieć, że energetyzowanie kamieni jest ważnym elementem w całym procesie pracy z kamieniami.

Po co to robić? Ładujemy je, by mogły przekazywać nam dobre wibracje. Wiesz, że kamienie działają, jak baterie? Pobierają i wysyłają energię do otoczenia. Naszym zadaniem jest zadbać o to, by była ona odpowiednia dla nas.

Ważne, aby przed naładowaniem kryształów, poświęcić im uwagę i je oczyścić. Nie można pominąć tego procesu.

Gdy Twoje kamienie są już oczyszczone, czas naładować je dobrą energią. Jest kilka sposobów jak to zrobić.

Energetyzowanie kamieni mocą księżyca i słońca

Tak to są te same metody, którymi oczyszcza się kamienie. To, co odróżnia te dwa procesy to intencja. Kiedy energetyzujesz kamienie, pomyśl aby wypełniły się najlepszą energią od słońca lub księżyca.

Pamiętaj, pierwszym “domem” kamieni były skały, głęboko ukryte przed promieniami słonecznymi. Nie wolno eksponować ich na ostre słońce w samo południe. Jeżeli zależy Ci, by naładować kamienie promieniami słonecznymi, wystaw je o poranku lub w porze popołudniowej (maksymalnie na 40 minut). Kamienie, które decydowanie nie powinny brać kąpieli słonecznych to ametyst, kwarc dymny, celestyn opal i turkus.

Moc księżyca jest tak samo skuteczna, jak słońca. Wystawiając kamienie wieczorem, nie musisz obawiać się, że wyblakną. To bezpieczna i idealna metoda dla wszystkich kamieni.

CIEKAWOSTKA

W przypadku promieni księżyca najlepiej ładować kamienie, kiedy dąży on ku pełni. Swoją największą moc osiąga podczas pełni. Wystawianie kamieni podczas ubywającego księżyca wspomaga w ich oczyszczaniu (czas od pełni do nowiu).

Jest wiele spekulacji, czy promienie słońca lub księżyca działają równie skutecznie przez szyby okienne. Niektórzy są zdania, że powinno się je wystawiać bezpośrednio na dwór. Inni z kolei uważają, że moc promieni jest tak silna, że szyby nie są żadną przeszkodą.

Uważam, że do tematu trzeba podejść intuicyjnie. Nie wszyscy mogą wystawić swoje kamienie, chociażby na parapet. Dlatego polecam Wam jedno, róbcie tak, jak podpowiada Wam intuicja.

Ziemia

Możesz swoje kamienie zakopać w ogrodzie. Energie bujnej roślinności oraz czystej ziemi naładują kryształy naturalną mocą. W tej metodzie należy uważać na pogodę oraz pewne właściwości kamieni. Niektóre z nich nie mogą mieć styczności z wodą (angelit, magnezyt selenit, malachit, turkus, kalcyt czy róża pustyni). Kamienie najlepiej zakopać w ziemi na dobę lub dwie.

Energia kryształów

Czy wiesz, że ametyst i kryształ górski mogą przekazywać pozytywną energię innym kamieniom? Jeżeli chcesz naładować swój kryształ, wystarczy, że położysz go na szczotce ametystowej i pozostawisz go na dzień lub dwa w odosobnieniu.

Jak posiadasz duży kryształ górski, możesz postąpić podobnie. W przypadku drobniejszych kryształów wystarczy, że otoczysz nimi kamień, który potrzebuje naładowania.

Jeżeli chcesz ładować kamienie za pomocą szczotek ametystowych, możesz je kupić w moim sklepie. Zapraszam Cię TUTAJ.

Nie wiesz jaką szczotkę wybrać dla siebie? Napisz do mnie wiadomość, z przyjemnością pomogę Ci wybrać tą najlepszą dla Ciebie.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...