Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
kryształy w sklepie Artsento - poznaj magię kamieni

Skąd pochodzą kryształy?

Kryształy można znaleźć na całej naszej planecie. Powstały na powierzchni Ziemi miliony, a nawet miliardy lat temu, zazwyczaj w okresach przesunięć i zmian. Skupiamy naszą uwagę na około 200 różnych kryształach, ale w rzeczywistości są ich tysiące, a każdego dnia dokonuje się nowych odkryć.

Kryształy można znaleźć na całym świecie, w krajach takich jak Indie, Chiny, Meksyk, Maroko, Peru… lista jest długa. Niektóre rodzaje kryształów, takie jak kwarc, można znaleźć w wielu częściach świata, podczas gdy inne pochodzą tylko z jednego miejsca, jak jaspis mookaite z Australii.

Większość kryształów i kamieni szlachetnych należy do jednej z trzech różnych kategorii: magmowych, osadowych lub metamorficznych. Warunki, które tworzą każdą kategorię skał, są zupełnie inne (dla niektórych roztopiona lawa, dla innych płynąca woda lub ciepło), ale zazwyczaj do powstania kryształów potrzebne są dwie rzeczy: mnóstwo czasu i duże ciśnienie.

Wiele kamieni ma swoje główne punkty wydobycia w konkretnych miejscach. Tak jak kwarc różowy w głównej mierze pochodzi z Brazylii, gdzie występują jego najliczniejsze żyły kwarcowe. Dla obsydianu takim miejscem jest Meksyk, a dla ametystowych szczotek Urugwaj.

Przy każdym z kamieni dostępnym w moim sklepie znajdziesz informację skąd pochodzi. Zwróć na to uwagę, zawsze warto wiedzieć, jakie było pierwotnej miejsce zamieszkania kryształu, którego miejsce jest teraz przy Tobie.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...