Artsento
Blog
Kamień naturalny

Nadchodzi Przesilenie Letnie

Już w przyszłym tygodniu, a dokładniej 21 czerwca, kiedy słońce wkroczy w znak Raka, będziemy świętować Przesilenie Letnie. To bardzo ważny dla nas czas, do którego warto się przygotować. Dlaczego? Ponieważ w dniu Przesilenia Letniego moc kamieni oraz ziół jest największa. Taka energia będzie towarzyszyć nam tylko raz w roku. To wspaniały czas, by skorzystać z ich mocy, by podnieść swoje wibracje i zaprosić do swojego wnętrza i przestrzeni dobrobyt, miłość, szczęście i wszelkie powodzenie.

Przesilenie Letnie nie jedno ma imię

Wiesz, że święto Przesilenia Letniego ma ponad 16 nazw na całym świecie? W Polsce bardziej znane jest jako Noc Kupały, chociaż coraz częściej pojawia się też nazwa  święto Litha. O Przesileniu Letnim pisałam po raz pierwszy w ubiegłym roku. Jeśli masz ochotę przeczytać poprzedni artykuł, wystarczy, że klikniesz  w tytuł wpisu poniżej.

  • Litha, święto światła i miłości

Kiedy dokładnie przypada Przesilenie Letnie?

Przesilenie Letnie przypada w momencie, kiedy półoś ziemi jest najbardziej nachylona w kierunku słońca. To właśnie wtedy bije od niego największy żar. Przesilenie Letnie jest świętem ruchomym i może przypadać na okres od 20 do 22 czerwca. Bardzo trudno jest ustalić kulminacyjny czas przesilenia, ponieważ moment ten zmienia się wraz z długością geograficzną i każde miejsce na ziemi osiąga go przez zaledwie minutę. Dokładny czas uzależniony jest od konkretnej lokalizacji. Na szczęście nie musisz śledzić dokładnego momentu, ponieważ większość ludzi Przesilenie Letnie świętuje przez cały dzień.

Czego potrzebujesz podczas obchodów Przesilenia Letniego?

Przede wszystkim dobrego nastroju. Ważne też aby mieć przy sobie kamienie, z którymi chcesz w tym dniu pracować oraz swoje ulubione kadzidła.

Każda pora roku ma swoją własną, niepowtarzalną energię. Przesilenie Letnie jest ożywcze, pulsuje życiem. To dobry czas aby pracować nad dobrobytem oraz wszystkim, co tylko może się rozwijać i rozkwitać w Twoim życiu. Lato tętni życiem i sprzyja działaniu. To także świetny czas odprawiania czarów związanych z miłością, uzdrawianiem, wzrostem oraz zmianą. Przesilenie Letnie daje Ci możliwość połączenia się z ziemią i naturą. Podczas  przesilenia masz przestrzeń do praktykowania zielonej magii wszelkiego rodzaju. Oczywiście przewodnim motywem jest słońce i ogień, jednak nie możemy zapomnieć, że właśnie 21 czerwca zioła i kamienie mają największą  moc.

Przywitanie Słońca

Zgodnie z tradycją 21 czerwca o poranku należy pozdrowić wschodzące słońce. O ile to możliwe, zrób to na zewnątrz lub przy otwartym oknie, które skierowane jest na wschód. Do przywitania słońca potrzebujesz kadziła. Może to być różane, lawendowe, sosnowe, cynamonowe lub takie, które lubisz i uznasz, że tego dnia będzie pasowało do energii dnia. Wstań na tyle wcześnie, by zobaczyć, jak budzi się słońce i obejrzyj wschód słońca. Kiedy niebo zacznie się rozjaśniać, zapal kadzidło i wraz ze zdmuchnięciem ognia powiedz na głos lub w myślach:

Moje drogie słońce, witam ciebie i twoje promienie przed nadejściem cudownego dnia przesilenia. Niech będzie pozdrowione twoje ciepło i światło. Witam świt z radosnym sercem. I tak rozpoczynam Przesilenie Letnie!

Postój tak chwilę ze słońcem i napełnij się jego energią. Poczuj jego ciepło na swoim ciele. Możesz zostawić swoje kryształy w tym słońcu na pół godziny, do godziny góra. Im też przyda się zastrzyk energii słonecznej.

Które kamienie będą najlepsze podczas przesilenia?

Podczas całego przesilenia letniego możesz pracować z każdym kamieniem. Pamiętaj, że w tym dniu kryształy maja największą moc! Kamienie, które najmocniej związane są z przesileniem to te, które mają właściwości ochronne, wzmacniające oraz zwiększające odwagę. Warto też wspomnieć o zielonych kryształach, które są silnie połączone z naturą. Polecam Ci aby w tym dniu skorzystać z energii Tygrysiego Oka, Karneolu, Cytrynu, Kamienia Słonecznego, Awenturynu, Chryzoprazu, Kryształu Górskiego a także Kwarcu Różowego i Kwarcu Dymnego.

Wyjdź ze swoimi kamieniami na słońce i trzymaj je w dłoni. Postój w jego promieniach przez jakiś czas. Możesz też w myślach poprosić, aby tegoroczne Przesilenie Letnie przyniosło Ci to, czego pragniesz, czyli odwagę, ochronę lub siłę. Potem włóż kamień lub kamienie do kieszeni i ciesz się magią dnia. Kryształy będą pracować dla Twojego najwyższego dobra.

Pamiętaj, aby w dniu Przesilenia Letniego Twoje kamienie były oczyszczone.

Chcesz kupić kryształ, który jest na liście zielonych kamieni? To wspaniale! Pod spodem ponownie je wypiszę. Kliknij jego nazwę i przeniesiesz się od razu do sklepu. Twój kamień pojawi się w nowej karcie.

AwenturynChryzopraz
RiolitJaspis Unakit
MalachitPrehnit
Agat MszystyJaspis Oceaniczny
Agat DrzewnyZoisyt
Oliwin

Jak przygotować kamienie na Przesilenie Letnie?

Najważniejsze jest to, aby w dniu przesilenia Twoje kamienie były już gotowe do pracy. Możesz je oczyścić w poniedziałek. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić zapraszam Cię do przeczytania artykułu, który był jednym z pierwszych na Artsentowym blogu.

  • Jak oczyszczać kryształy

W sklepie pojawiły się nowe kadzidła, które tak samo dobrze, jak Palo Santo, czy Biała Szałwia oczyszczają kamienie z nieodpowiedniej energii. To Yerba Santa i Bylica, które mają również właściwości ochronne, co czyni je świetnymi amuletami ziołowymi.

Słońce i ogień, dwa ważne aspekty przesilenia

Ogień jest jednym z najważniejszych motywów uroczystości Przesilenia Letniego. Jeżeli nie masz możliwości zorganizowania ogniska, nic straconego! Możesz zapalić świecę. Nie zważaj na ilość i zapal w każdym pokoju po jednej świecy. Ja tak zrobię! Pamiętaj tylko aby zrobić to bezpiecznie!

Jak dobrze spędzić tegoroczne Przesilenie Letnie?

Przede wszystkim w zgodzie ze sobą. W tym roku Przesilenie Letnie wypada w środku tygodnia. Jeżeli chodzisz do szkoły lub pracujesz, to wiadomo, że ciężko będzie Ci wstać tuż przed wschodem słońca. Ja mimo wielu obowiązków, postaram się, jednak jeśli mi się nie uda, nie będę miała do siebie o to pretensji. Przywitam słońce, jak tylko wstanę. Zaparzę sobie ziołową herbatę i podziękuję słońcu za to, że dzieli się ze mną swoją wspaniałą energią. Potem wezmę moje kryształy i usiądę z nimi na tarasie, tak by mogły razem ze mną kąpać się w promieniach słonecznych. Czuję, że to dzień, w którym fajnie będzie podkreślać wszystkie dobre rzeczy, które nas spotykają i czuć za nie wdzięczność. Warto w tym dniu afirmować, pisać dziennik wdzięczności, zadbać o siebie i swoje potrzeby. Mam nadzieję, że uda Ci się go spędzić najpiękniej jak tylko możesz. Życzę Ci tego z całego serca.

Namaste, Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...