Artsento
Blog

Które znaki zodiaku do siebie nie pasują?

Ludzie, chcąc czy nie chcąc, stanowią część kosmosu, a w konsekwencji ulegają jego wpływom. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku znaków zodiaku. Pozwalają one określić nie tylko charakter, ale także predyspozycje, a nawet ewentualnych partnerów życiowych. Czym dokładnie jest horoskop partnerski? Które znaki zodiaku nie stworzą głębszej relacji? Sprawdź co jest zapisane w gwiazdach!

Horoskop partnerski – co warto wiedzieć?

Horoskop jest charakterystyką danej osoby, która opiera się na układzie ciał niebieskich, uwzględniając także datę, godzinę, a nawet miejsce urodzenia. Na jego podstawie określa się predyspozycje danej osoby, jej umiejętności, a także najbardziej dogodny zawód. Natomiast horoskop partnerski skupia się głównie na dopasowaniu konkretnych znaków zodiaków. W zdecydowanej większości przypadków, kompatybilność par wyznaczana jest na podstawie przynależności do określonego trygonu żywiołów. Wskazuje on na możliwe wady oraz zalety poszczególnych znaków zodiaku oraz jak one wpływają na relację. Wiele mówi się o dopasowanych znakach zodiaku, a które pary zdecydowanie się ze sobą nie zgodzą?

Niedopasowane znaki zodiaku 

Każdy znak zodiaku przyporządkowany jest do jednego z czterech żywiołów: Ognia (Baran, Lew i Strzelec), Wody (Ryby, Rak i Skorpion), Powietrza (Wodnik, Bliźnięta, Waga) i Ziemi ( Byk, Panna, Koziorożec). Przynależność do określonego trygonu, definiuje charakter, podejście do życia, w tym także do związków. Astrolodzy zauważają, że znaki reprezentujące ten sam żywioł są do siebie najbardziej podobne, a w konwekcji mają największe szanse na stworzenie relacji. Zdarzają się jednak połączenia, niegwarantujące szczęśliwego zakończenia. Które znaki zodiaku się ze sobą nie dogadują?

Sprawdź kamienie dla znaków zodiaków:

kamienie dla powietrznych znaków zodiaku

Bliźnięta, Waga, Wodnik

kamienie dla ziemnych znaków zodiaku Byk, Panna, Koziorożec

Byk, Panna, Koziorożec

kamienie dla ognistych znaków zodiaków Baran, Lew, Strzelec

Baran, Lew, Strzelec

kamienie dla wodnych znaków zodiaku rak, skorpion, ryby

Rak, Skorpion, Ryby

Lew i Panna 

Panny z natury są osobami ułożonymi, cechującymi się niezwykłym spokojem. Dbają o porządek, zarówno wokół siebie, jak i we własnym wnętrzu. Dbają o własne zdrowie oraz harmonię ducha. Nigdy nie podejmują pochopnych decyzji. Lew jest kompletnym przeciwieństwem. Lubią skupiać na sobie całą uwagę, dlatego też właśnie wśród Lwów znajduje się najwięcej liderów. Bywają rozrzutni, ale także bardzo ambitni. Już na pierwszy rzut oka widać wyłaniające się między nimi różnice, szczególnie w podejściu do życia i związków. 

Rak i Waga 

Raki zalicza się do dość nieśmiałych znaków zodiaku. Samotność wywołuje u nich strach i niepokój. Wyróżnia ich wybujała wyobraźnia, a także empatia i wrażliwość. Wagi w życiu poszykują przede wszystkim stabilności, harmonii i sprawiedliwości. Starają się nie rozpoczynać sporów, nawet jeśli oznaczałoby to pewną uległość. Niezgodność tych znaków zodiaku, wynika w dużej mierze z różnych wizji partnera. Raki poszukują kogoś, w kim mogą znaleźć oparcie. Podczas gdy, Wagi – kogoś decyzyjnego i stanowczego. Związek mógłby stać się przyczyną wielu frustracji i napięć. 

Strzelec i Koziorożec

Strzelca zalicza się do żywiołu ognia. Osoby spod tego znaku zodiaku cenią sobie wolność i swobodę. Jak ognia, unikają rutyny. Są niezwykle energiczni i ciekawi świata. Kochają spędzać czas z ludźmi. Koziorożce zdecydowanie bardziej stąpają po ziemi. Cechuje ich zdecydowanie, praktyczny umysł i spokój. W tej relacji, strzelec mógłby być delikatnie stłumiony przez Koziorożca. Z pozoru, ich związek może wyglądać jak idealne dopasowanie. Z czasem jednak różnorodność temperamentów stanie się przyczyną konfliktów. 

Baran i Skorpion

Energiczność, szczerość i niecierpliwość – to cechy, które posiada Baran. Bardzo często przyjmują rolę przywódców. Starają się być samodzielni i niezależni. Skorpiony charakteryzują się niezwykłą determinacją. Zdają sobie sprawę czego pragną i konsekwentnie do tego dążą. Posiadają bardzo silną psychikę – nie dają się ponieść negatywną emocją. W astrologii, ich połączenie uznaje się za wyjątkowo niedobrane. Baran lubi dominować, a Skorpion nie pozwoli się podporządkować. 

Wodnik i Byk 

Wodniki występują w dwóch odsłonach – spokojny i cierpliwy lub energiczny i ekstrawertyczni. Bez względu na charakter są bardzo lubiani i łatwo nawiązują kontakty. Natomiast byki, oprócz tego, że bywają uparte, są niezwykle sumienne. Byki, choć z natury są dość pozytywne, mogą z łatwością zostać przytłoczone przez spontaniczne Wodniki. Różnią się przede wszystkim w podejściu do związku, a przede wszystkim bliskości. Wodniki często trzymają się na dystans, podczas gdy Byki są bardziej czułe. 

Według astrologów powyższe pary znaków zodiaków nie są w stanie zbudować trwałej i wzajemnej relacji. Warto jednak zauważyć, że w niektórych przypadkach komunikacja oraz regularna praca nad sobą pomagają stworzyć stały i empatyczny związek. Dopomóc w tym mogą kamienie szlachetne zharmonizowane z konkretnym znakiem zodiaku. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się o korzyściach płynących z kamienia księżycowego, jadeitu czy ametystu. 

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
[newsletter_form type="minimal" confirmation_url="#"]
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...