Artsento
Blog
Kamienie, które odstraszą toksyczne osoby

Kamienie, które odstraszą toksyczne osoby

Czy masz w swoim otoczeniu toksyczne osoby? Jeśli tak, czy zastanawiasz się, co zrobić, aby się przed nimi uchronić? Zanim przejdziemy do kamieni, które Ci w tym pomogą, zacznijmy od tego jak poznać, że masz do czynienia z toksyczną osobą.

Jak poznać toksyczną osobę?

Wydaje mi się, że toksyczne osoby nie zdają sobie sprawy z tego, że wyrządzają innym krzywdę. To oczywiście nie zwalnia nas z zadbania o siebie i ochrony naszej aury. Toksyczność takich osób polega na tym, że ich negatywne zachowanie i podejście do Ciebie może zmniejszyć poziom energii i przyczynić się do tego, że zaczniesz wątpić w siebie. Toksyczne osoby cały czas skupiają się na negatywnych aspektach życia. Dla nich wszystko jest trudne. Wszędzie widzą przeszkody i problemy. Kiedy rozmawiasz z taką osobą, po chwili masz wrażenie, że robi Ci się ciężko. A to znak, że uchodzi od Ciebie energia.

Toksyczne osoby zazwyczaj zaburzają wymianę energetyczną. Wyobraź sobie, że jesteś w relacji z kimś i dajesz coś z siebie od dłuższego czasu, a ta druga osoba zajmuje się wyłącznie braniem. To znak, że coś w tej relacji nie tak, ponieważ zdrowa i prawidłowa polega na nieustannej wymianie. W skrócie działa ona tak, że otrzymujesz od drugiej osoby tyle samo energii, ile jej dajesz. W długofalowej wymianie z osobą, która tylko odbiera energię i nie daje nic w zamian, zaczniesz odczuwać pustkę, a ta druga osoba nie będzie totalnie rozumiała, o co Ci chodzi. Pewnie zastanawiasz się, gdzie można spotkać toksyczne osoby?
Wszędzie! W rodzinie, wśród przyjaciół, w pracy, sklepie.

Kamienie, które pomogą Ci chronić się i odstraszą toksyczne osoby

Na szczęście natura obdarowała nas odpowiednimi kryształami, które pomogą nam uchronić się przed toksycznymi osobami. Możesz nosić je w plecaku, kieszeni, torbie lub jako biżuterię. Warto je mieć przy sobie, zwłaszcza kiedy wiesz, że czeka Cię spotkanie z toksyczną osobą. Kamienie te nas ochraniają oraz roztaczają wokół nas energetyczną bańkę, dzięki której nie jesteśmy „widoczni” dla takich osób. To świetne rozwiązanie, gdy jesteśmy w tłumie lub czeka nas impreza, na której nikogo nie znamy.

Obsydian

Obsydian ochroni Twoją aurę i nie pozwoli, aby do jej wnętrza dostała się nieodpowiednia energia. To wspaniały kamień dla empatów. Pomaga oderwać się od negatywności oraz wspiera wyznaczanie granic, których nie szanują toksyczne osoby.

Selenit oczyści i odstraszy toksyczne osoby

To jeden z najbardziej oczyszczających kryształów. Noszenie go przy sobie pomaga radzić sobie z negatywnymi ludźmi. Selenit oczyszcza wszelką negatywną energię, z którą się styka. To kryształ o wysokiej wibracji, który otacza Cię światłem. Selenit odpycha ludzi negatywnych oraz tych, którzy w danym momencie mają niskie wibracje.

Tygrysie Oko

Kryształ ten jest idealny, kiedy masz styczność z osobami, które chcą osłabić Cię lub stłamsić Twoją energię. Tygrysie Oko wzmocni Cię psychicznie, doda pewności siebie i ochroni aurę.

Czarny Turmalin, jeden z najlepszych kamieni odstraszający toksyczne osoby

Kryształ ten ochroni Cię przed złymi wibracjami. Jest to szczególnie przydatne, kiedy jesteś w pobliżu toksycznych osób, ponieważ kryształ pochłania ich energię, a potem ją neutralizuje. Pamiętaj, tylko aby nie nosić go cały czas przy sobie, ponieważ może osłabić Twoje serce. Po kilku dniach możesz zamienić go na Obsydian lub Tygrysie Oko.

Błękitny Kyanit

Minerał ten pomaga wzmocnić energetyczne granice z innymi oraz wzmacnia Twoją aurę. Kyanit oczyszcza i odpycha negatywną energię, dzięki temu, że posiada wysoką duchową wibrację. Kryształ ten świetnie sprawdzi się, kiedy masz kontakt z nachalnymi ludźmi, ponieważ zapewni Ci silną ochronę psychiczną. To wspaniały kamień dla empatycznych oraz wysoko wrażliwych osób.

Kyanit ochroni Twoje granice oraz wzmocni Twoją aurę. Z tym kamieniem toksyczne osoby będą omijały Cię szerokim łukiem.

Toksyczne osoby, dlaczego warto się chronić

W swoim życiu spotkałam kilka toksycznych osób. Część z nich totalnie nie miała świadomości, że emanują ciężką energią. Inni z kolei zostali tak doświadczeni przez życie, że nie umieli inaczej i chcieli podnieść swoją energię kosztem innych. Niezależnie od tego, co powoduje, że dana osoba jest toksyczna, nie możemy pozwolić, aby jej energia ciągnęła nas w dół. Warto też pomyśleć o kryształach, które ochronią nie tylko Ciebie, ale i Twój dom. Temat ten już poruszałam na blogu. Możesz go przeczytać, klikając tytuł poniżej.

  • Kamienie do ochrony domu

Oprócz ochrony polecam Ci kamienie, które wzmocnią Twoją pewność i miłość do siebie. To także jest cudowny sposób na toksyczne osoby. Jakie kamienie polecam? Kwarc Różowy, Rodonit i Malachit. Z tej trójki najlepszym kryształem, do noszenia na co dzień jest Kwarc Różowy. Jego energia delikatnie nas otula i pomaga spojrzeć na siebie oraz innych z większą miłością. Czego Tobie i sobie życzę z całego serca.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...