Artsento
Blog
Kamienie na przesilenie wiosenne

Kamienie na przesilenie wiosenne

Czy Wy też odczuwacie przesilenie wiosenne? To taki stan, kiedy w głowie macie pełno planów, ale nie chce Wam się ruszyć z fotela. Też tak mam. Głowa do góry! To znak, że Wasze ciała i energie szykują się do wiosny! Zanim jednak uda nam się ruszyć do przodu, możemy czuć się trochę bardziej rozleniwieni, przygnębieni czy ospali.

Przesilenie wiosenne

Kulminacyjnym momentem, kiedy przesilenie wiosenne będzie najmocniej odczuwalne, będzie równonoc wiosenna, która przypada na 20 marca. W tym dniu także rozpoczyna się nowy rok astrologiczny.
Lubię myśleć o równonocy wiosennej, że jest jednym z czterech portali lub bram energetycznych. Żegnamy zimną i ciemną zimę, a witamy nowe, świeże i radosne oblicze wiosny.

Jak przygotować się na równonoc wiosenną

Do 20 marca zostało nam trochę czasu. To świetny czas, w którym możemy odpowiednio przygotować się do przejścia przez kolejna bramę energetyczną.

Co możesz zrobić, aby przygotować się energetycznie do równonocy wiosennej:

  • odkurz każdy zakamarek w swoim domu, sprzątanie wprowadzi energetyczny ruch w Twojej przestrzeni
  • usuń obumarłe liście lub gałązki ze swojego ogródka
  • postaraj się więcej czasu spędzać na łonie natury
  • pij więcej wody
  • zrób sobie detoks od słodyczy
  • pracuj z taliami kart związanymi z naturą, na przykład z Tarotem Pradawnego Lasu. Możesz go kupić -> klikając tutaj<-

Nie musisz zrealizować wszystkich punktów z powyższej listy. To tylko przykłady. Po zimie jesteśmy mocno zaspali i zastani. Potrzebny nam ruch! Za chwilę będziemy podziwiać jak natura budzi się do życia! Warto mieć wtedy energetyczny porządek, by móc skupić się na czerpaniu radości ze śpiewu ptaków czy ciepłych promieni słońca na skórze.

kryształy na przesilenie wiosenne

Najlepsze kamienie na przesilenie wiosenne

Oprócz czynności, które wyżej wymieniłam, warto skorzystać ze wsparcia energii kamieni. Dzięki nim poczujemy balans, a wszelkie odczucia związane z nadchodzącym przesileniem wiosennym będą dla nas łagodniejsze. 

AGAT MSZYSTY

To jeden z najmocniej połączonych kamieni z naturą. Jest także kamieniem uziemiającym. Agat Mszysty przynosi spokój i stabilność, która jest szczególnie potrzebna podczas wahań nastroju.

SODALIT

Pomaga oczyścić umysł i pożegnać stare, niesprzyjające nam myśli, dzięki czemu możesz zobaczyć szerszą perspektywę. Sodalit wzbudza naszą inspirację, która jest tak potrzebna tuż przed nadejściem wiosny. 

SELENIT

To wspaniały kamień, który oczyści Twoją energię, dzięki czemu poczujesz się lekko. Możesz go używać do zniwelowania poczucia zamętu i chaosu. Kryształ ten świetnie sobie poradzi z oczyszczaniem energii w Twoim otoczeniu.

KAMIEŃ SŁONECZNY

To idealny kamień do medytacji, który wspaniale sprawdzi się podczas równonocy. Kryształ napełni Cię wspaniałą energią i zachęci do działania, dzięki czemu wiosnę przywitasz z mega energią.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY

Lubię o nim mówić, że jest to kamień nowych początków. Dodaje pewności siebie, dzięki której z łatwością zaczniesz realizować nowe plany.

CHRYZOPRAZ

Chryzopraz sprzyja zmianom i pomaga Ci zacząć sprawy od nowa, oczywiście jeżeli jesteś na nie gotowy.

AKWAMARYN

To kamień osób urodzonych w marcu. Nie mogło go zabraknąć na tej liście. Akwamaryn pomaga zrównoważyć nadmierny gniew lub strach. Może pomóc także w oczyszczaniu przeszłych emocjonalnych lub fizycznych nadużyć.

Co zrobić w dniu równonocy wiosennej?

Moment równonocy wiosennej przypada z niedzieli na poniedziałek. Jeżeli dopisze pogoda, wybierz się na spacer najlepiej do lasu. Bądź na świeżym powietrzu ile tylko możesz i łap pozytywną energię z nadchodzącej wiosny. Możesz poprzytulać się do drzew i złapać od nich pozytywne wibracje.

Wieczorem zapal białą świecę, a w jej pobliżu ustaw Kamień Słoneczny i Kamień Księżycowy. Po tym wypowiedz na głos lub w myślach taką sentencję:

Dziękuję Ci zimo za wszystkie dobra, które mi przyniosłaś. Witaj wiosno! Jak dobrze, że jesteś już blisko, czekam na Ciebie. Niech energia równonocy napełni mnie spokojem oraz da mi moc, aby wszystkie moje plany i marzenia się spełniły. Dziękuję, dziękuję, dziękuję.

Życzę Ci wspaniałych przygotowań do równonocy wiosennej. Sama zabieram się za porządki po zimie.

A Ty wiosno kochana, chodź już do nas, wszyscy bardzo za Tobą tęsknimy.

Namaste,

Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...