Artsento
Blog
Jakie kamienie warto zaprosić do sypialni?

Jakie kamienie warto zaprosić do sypialni?

Jakie kamienie warto zaprosić do sypialni? Sypialnia to wyjątkowe miejsce w naszym domu. To tam spędzamy niemal jedną trzecią naszego życia relaksując się, wypoczywając czy dochodząc do zdrowia po chorobie. Jest to więc wystarczająco silny argument by zadbać o komfort i odpowiednią energię tam panującą. Nie jest to trudne, gdy z pomocą przychodzą kamienie naturalne, które wykazują różnego rodzaju właściwości – od uspakajających, przez odprężające, po rozpalające miłość i namiętność. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, jaki dokładnie kamień wybrać do Twojej sypialni, zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem!

Magiczne kamienie, które warto mieć w sypialni

Litoterapia, czyli metoda wykorzystywania właściwości kamieni leczniczych znana jest od tysięcy lat. Zwolennicy medycyny alternatywnej uważają, że ma ona dobry wpływ na kondycję psychiczną i fizyczną a kamienie wykazują działanie oczyszczające i lecznicze.

Wyboru kamieni do sypialni każdorazowo powinniśmy dokonywać w oparciu o nasze potrzeby.

  • Jeżeli ciężko pracujesz, zmagasz się z trudną sytuacją życiową czy depresją, zdecydowanie pomocny okaże się wpływ kamieni wspomagających relaks i regenerację sił.
  • Jeśli zmagasz się z problemem bezsenności bądź niespokojnego, przerywanego snu, warto zainteresować się kamieniami uspokajającymi oraz takimi, które odgonią złe koszmary.
  • Z kolei, jeśli chcesz by zapanował w Twoim związku i sypialni nowy ogień, warto postawić na kamienie, które wykazują właściwości pobudzające. Kamienie te polecane są również osobom samotnym bądź po rozstaniu, które zmagają się ze złamanym sercem.

Niezależnie od tego z jaką potrzebą się aktualnie zmagasz jedno jest pewne: kamienie posiadają niezwykłą moc, która może wspomóc Cię każdego wieczoru i poranka, gdy będziesz się budził/a w swoim łóżku – miejscu, które powinno dawać Ci spokój, ukojenie i spełnienie.

Kamienie, które pomogą Ci się zrelaksować i zregenerować siły

Do kamieni, które wspierają relaks i regenerację należy między innymi kamień księżycowy, cytryn czy kryształ górski.

Kamień księżycowy na dobry sen

Kamień księżycowy, jak sama nazwa wskazuje, kojarzy nam się z księżycem. To kamień na dobry sen, a poza właściwościami stricte uspokajającymi, wykazuje również pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszych procesów poznawczych i intuicji. Wspomaga nas w rozmowie z wewnętrznym głosem, dzięki czemu staje się doskonałym przyjacielem w sytuacjach, kiedy potrzebujemy podjąć ważną decyzję życiową.

Cytryn wniesie radość i dobrobyt

Cytryn odpowiedzialny jest za zachowanie równowagi emocjonalnej. Pozwala na redukcję niepokoju czy strachu, a także przywrócenie optymizmu i poczucia pewności siebie. Niektórzy wskazują również, że jest zdolny przyciągać miłość! Cytryn przynosi radość i dobrobyt, potocznie nazywany jest kamieniem kupców. Sprzyja Twoim interesom, dodając ci pewności siebie, równowagi emocjonalnej i pewności siebie, a dzięki temu możesz spać spokojnie.

Kryształ górski to ochronna tarcza przed złą energią

Kryształ górski to z kolei kamień, który jest odpowiedzialny za procesy związane z koncentracją. Wykazuje właściwości oczyszczające i neutralizujące szkodliwe promieniowane. Stanowi gwarancję wyciszenia i poczucia bezpieczeństwa. Kryształ górski ma wyjątkowe właściwości oczyszczania ze złej energii. Jest jak ochronna tarcza, która odbija negatywne i niskie wibracja. To co go wyróżnia, to nie tylko oczyszcza ciało i umysł, ale również pomieszczenia. Z tego właśnie powodu gorąco polecamy każdemu, aby zaprosił właśnie kryształ górski do swojej sypialni.

Spokojny sen – odpędź koszmary, dzięki mocy kamieni naturalnych

Poszukując kamieni, które wesprą nas w procesie beztroskiego relaksu podczas snu, warto bliżej przyjrzeć się ametystowi, hematytowi czy awenturynowi.

Ametyst uspokaja i rozładowuje stres

Ametyst pozwala na minimalizowanie napięć jakie towarzyszą takim emocjom jak niecierpliwość czy gniew. Uspokaja i rozładowuje stres. Szczególnie jest polecany osobom znerwicowanym a także zmagającymi się z bólami migrenowymi.

Hematyt przywraca spokój i harmonię życia

Hematyt, dzięki wyjątkowemu połyskowi, często wykorzystywany jest w jubilerstwie. Wykazuje właściwości kojące stany zapalne oraz zwalczające bezsenność. Chroni przed negatywną energią, a tym samym przywraca harmonię i spokój. Dodaje radości życia, dlatego też odzyskujemy chęci do dalszego działania.

Awenturyn odpędza koszmary

Z kolei awanturyn nazwany jest inaczej kamieniem szczęścia. Znawcy energii płynącej z kamieni wskazują, że noszony przy ciele rozwija cierpliwość, harmonizuje emocje oraz podnosi samoocenę. Z kolei położony tuż przy łóżku sprawia, że nasze sny staja się przyjemne i spokojne.

Kamienie, które rozpalą namiętność i sprzyjają sprawą miłosnym

Gdy zależy Ci na roznieceniu ognia w Twojej sypialni bądź przyciągnięcia do siebie nowej miłości, warto zaopatrzyć się w takie kamienie jak kwarc różowy, rodonit, granat czy wspominany już wcześniej kamień księżycowy.

Kwarc różowy potocznie nazywany jest kamieniem miłości

Kwarc różowy nazywany jest nie bez powodu kamieniem miłości a także przebaczenia. Pozwala rozwiązywać wszelkie spory i otwiera serce na potrzeby drugiego człowieka. Jednocześnie jest kamieniem wyzwalającym samoakceptację, beztroskę i radość życia. Posiada magnetyczną moc przyciągania dobra. Dla osób po rozstaniach stanowi z kolei kamień łagodzący ból złamanego serca.

Rodonit – kamień leczący złamane serca

Rodonit to minerał, który wspiera nie tylko proces relaksacji, ale również harmonizacji myśli. Pozwala spojrzeć na wiele spraw z boku, a dodatkowo potrafi uleczyć złamane serce. Szczególnie polecany jest dla osób, które niedawno się rozstały ze swoimi partnerami. Rodonit pomoże zaakceptować nową sytuację w jakiej się znaleźliście, a także doda odwagi i pewności siebie, aby zmierzyć się z nowymi wyzwaniami dnia codziennego.

Grant rozpala namiętność i poprawia relację międzyludzkie

Granat rozpala emocje, wskrzesza namiętność oraz jest stosowany jako amulet zbliżeń seksualnych. Granat to kamień, który poprawia relacje międzyludzkie, dlatego też przynosi szczęście w miłości. Osoby, które korzystają z jego mocy, są bardziej lubiane i łatwiej dogadują się z innymi.

Kamień księżycowy to amulet dla osób, które są gotowe na nowy związek partnerski

Wspomniany wcześniej kamień księżycowy natomiast pomaga odnaleźć swoją drugą połówkę oraz dba o wysoki poziom satysfakcji z relacji. Po ten kamień powinny sięgnąć osoby, które czują się gotowe na nową miłość.

Chcesz poznać więcej kamieni, która sprzyjają sprawą miłosnym?

Koniecznie przeczytaj nasze artykuły o amuletach miłosnych. Bez względu na to, czy jesteś w stałym związku, szukasz miłości, a może właśnie z kimś się rozstałaś – te artykuły są dla Ciebie. Znajdziesz w nich informacje, jakie kamienie sprawdzą się jako talizmany i amulety adekwatne do Twojej sytuacji życiowej.

  • Kamienie przyciągające miłość
  • Kamienie miłości- poznaj ich kryształowe ciekawostki
Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
[newsletter_form type="minimal" confirmation_url="#"]
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...