Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
Jakie kamienie warto zaprosić do sypialni?

Jakie kamienie warto zaprosić do sypialni?

Jakie kamienie warto zaprosić do sypialni? Sypialnia to wyjątkowe miejsce w naszym domu. To tam spędzamy niemal jedną trzecią naszego życia relaksując się, wypoczywając czy dochodząc do zdrowia po chorobie. Jest to więc wystarczająco silny argument by zadbać o komfort i odpowiednią energię tam panującą. Nie jest to trudne, gdy z pomocą przychodzą kamienie naturalne, które wykazują różnego rodzaju właściwości – od uspakajających, przez odprężające, po rozpalające miłość i namiętność. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, jaki dokładnie kamień wybrać do Twojej sypialni, zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem!

Magiczne kamienie, które warto mieć w sypialni

Litoterapia, czyli metoda wykorzystywania właściwości kamieni leczniczych znana jest od tysięcy lat. Zwolennicy medycyny alternatywnej uważają, że ma ona dobry wpływ na kondycję psychiczną i fizyczną a kamienie wykazują działanie oczyszczające i lecznicze.

Wyboru kamieni do sypialni każdorazowo powinniśmy dokonywać w oparciu o nasze potrzeby.

  • Jeżeli ciężko pracujesz, zmagasz się z trudną sytuacją życiową czy depresją, zdecydowanie pomocny okaże się wpływ kamieni wspomagających relaks i regenerację sił.
  • Jeśli zmagasz się z problemem bezsenności bądź niespokojnego, przerywanego snu, warto zainteresować się kamieniami uspokajającymi oraz takimi, które odgonią złe koszmary.
  • Z kolei, jeśli chcesz by zapanował w Twoim związku i sypialni nowy ogień, warto postawić na kamienie, które wykazują właściwości pobudzające. Kamienie te polecane są również osobom samotnym bądź po rozstaniu, które zmagają się ze złamanym sercem.

Niezależnie od tego z jaką potrzebą się aktualnie zmagasz jedno jest pewne: kamienie posiadają niezwykłą moc, która może wspomóc Cię każdego wieczoru i poranka, gdy będziesz się budził/a w swoim łóżku – miejscu, które powinno dawać Ci spokój, ukojenie i spełnienie.

Kamienie, które pomogą Ci się zrelaksować i zregenerować siły

Do kamieni, które wspierają relaks i regenerację należy między innymi kamień księżycowy, cytryn czy kryształ górski.

Kamień księżycowy na dobry sen

Kamień księżycowy, jak sama nazwa wskazuje, kojarzy nam się z księżycem. To kamień na dobry sen, a poza właściwościami stricte uspokajającymi, wykazuje również pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszych procesów poznawczych i intuicji. Wspomaga nas w rozmowie z wewnętrznym głosem, dzięki czemu staje się doskonałym przyjacielem w sytuacjach, kiedy potrzebujemy podjąć ważną decyzję życiową.

Cytryn wniesie radość i dobrobyt

Cytryn odpowiedzialny jest za zachowanie równowagi emocjonalnej. Pozwala na redukcję niepokoju czy strachu, a także przywrócenie optymizmu i poczucia pewności siebie. Niektórzy wskazują również, że jest zdolny przyciągać miłość! Cytryn przynosi radość i dobrobyt, potocznie nazywany jest kamieniem kupców. Sprzyja Twoim interesom, dodając ci pewności siebie, równowagi emocjonalnej i pewności siebie, a dzięki temu możesz spać spokojnie.

Kryształ górski to ochronna tarcza przed złą energią

Kryształ górski to z kolei kamień, który jest odpowiedzialny za procesy związane z koncentracją. Wykazuje właściwości oczyszczające i neutralizujące szkodliwe promieniowane. Stanowi gwarancję wyciszenia i poczucia bezpieczeństwa. Kryształ górski ma wyjątkowe właściwości oczyszczania ze złej energii. Jest jak ochronna tarcza, która odbija negatywne i niskie wibracja. To co go wyróżnia, to nie tylko oczyszcza ciało i umysł, ale również pomieszczenia. Z tego właśnie powodu gorąco polecamy każdemu, aby zaprosił właśnie kryształ górski do swojej sypialni.

Spokojny sen – odpędź koszmary, dzięki mocy kamieni naturalnych

Poszukując kamieni, które wesprą nas w procesie beztroskiego relaksu podczas snu, warto bliżej przyjrzeć się ametystowi, hematytowi czy awenturynowi.

Ametyst uspokaja i rozładowuje stres

Ametyst pozwala na minimalizowanie napięć jakie towarzyszą takim emocjom jak niecierpliwość czy gniew. Uspokaja i rozładowuje stres. Szczególnie jest polecany osobom znerwicowanym a także zmagającymi się z bólami migrenowymi.

Hematyt przywraca spokój i harmonię życia

Hematyt, dzięki wyjątkowemu połyskowi, często wykorzystywany jest w jubilerstwie. Wykazuje właściwości kojące stany zapalne oraz zwalczające bezsenność. Chroni przed negatywną energią, a tym samym przywraca harmonię i spokój. Dodaje radości życia, dlatego też odzyskujemy chęci do dalszego działania.

Awenturyn odpędza koszmary

Z kolei awanturyn nazwany jest inaczej kamieniem szczęścia. Znawcy energii płynącej z kamieni wskazują, że noszony przy ciele rozwija cierpliwość, harmonizuje emocje oraz podnosi samoocenę. Z kolei położony tuż przy łóżku sprawia, że nasze sny staja się przyjemne i spokojne.

Kamienie, które rozpalą namiętność i sprzyjają sprawą miłosnym

Gdy zależy Ci na roznieceniu ognia w Twojej sypialni bądź przyciągnięcia do siebie nowej miłości, warto zaopatrzyć się w takie kamienie jak kwarc różowy, rodonit, granat czy wspominany już wcześniej kamień księżycowy.

Kwarc różowy potocznie nazywany jest kamieniem miłości

Kwarc różowy nazywany jest nie bez powodu kamieniem miłości a także przebaczenia. Pozwala rozwiązywać wszelkie spory i otwiera serce na potrzeby drugiego człowieka. Jednocześnie jest kamieniem wyzwalającym samoakceptację, beztroskę i radość życia. Posiada magnetyczną moc przyciągania dobra. Dla osób po rozstaniach stanowi z kolei kamień łagodzący ból złamanego serca.

Rodonit – kamień leczący złamane serca

Rodonit to minerał, który wspiera nie tylko proces relaksacji, ale również harmonizacji myśli. Pozwala spojrzeć na wiele spraw z boku, a dodatkowo potrafi uleczyć złamane serce. Szczególnie polecany jest dla osób, które niedawno się rozstały ze swoimi partnerami. Rodonit pomoże zaakceptować nową sytuację w jakiej się znaleźliście, a także doda odwagi i pewności siebie, aby zmierzyć się z nowymi wyzwaniami dnia codziennego.

Grant rozpala namiętność i poprawia relację międzyludzkie

Granat rozpala emocje, wskrzesza namiętność oraz jest stosowany jako amulet zbliżeń seksualnych. Granat to kamień, który poprawia relacje międzyludzkie, dlatego też przynosi szczęście w miłości. Osoby, które korzystają z jego mocy, są bardziej lubiane i łatwiej dogadują się z innymi.

Kamień księżycowy to amulet dla osób, które są gotowe na nowy związek partnerski

Wspomniany wcześniej kamień księżycowy natomiast pomaga odnaleźć swoją drugą połówkę oraz dba o wysoki poziom satysfakcji z relacji. Po ten kamień powinny sięgnąć osoby, które czują się gotowe na nową miłość.

Chcesz poznać więcej kamieni, która sprzyjają sprawą miłosnym?

Koniecznie przeczytaj nasze artykuły o amuletach miłosnych. Bez względu na to, czy jesteś w stałym związku, szukasz miłości, a może właśnie z kimś się rozstałaś – te artykuły są dla Ciebie. Znajdziesz w nich informacje, jakie kamienie sprawdzą się jako talizmany i amulety adekwatne do Twojej sytuacji życiowej.

  • Kamienie przyciągające miłość
  • Kamienie miłości- poznaj ich kryształowe ciekawostki
Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...