Artsento
Blog
Kamień naturalny

Kamienie Artsento Q&A

Nadszedł czas na dłuższe Q&A. Jakiś czas temu udostępniłam relację w której można było zadawać różne pytania. Zebrało się ich całkiem sporo i dotyczą wielu tematów. Oczywiście większość z nich, to pytania o kamienie i ich właściwości. Poukładałam pierwsze Q&A w kategorie, by wszystko było dla Ciebie bardziej czytelne. Zaczynamy!

Kamienie i ich właściwości

Czy można oczyszczać Sodalit i Celestyn w wodzie?

Celestyn jest kamieniem, który nie przepada za wodą ze względu na swoją budowę oraz twardość (w skali Mohsa jego twardość wynosi od 3 do 3,5). To miękki kamień, którego woda może uszkodzić. Sodalit z kolei możesz śmiało oczyszczać w wodzie.

Których kamieni nie wolno oczyszczać w wodzie?

Wszystko zależy od tego, jak twardy jest dany kamień oraz jakie pierwiastki w sobie posiada. To czy dany kryształ może być oczyszczany w wodzie, możesz sprawdzić w jednym z moich wpisów na blogu. Poniżej, gdy klikniesz nazwę, w nowym oknie otworzy się artykuł, z którego dowiesz się dokładnie, które kamienie mogą być oczyszczane w wodzie.

W jaki sposób posługiwać się minerałami?

Technik oczywiście jest wiele. Możesz medytować z minerałami, nosić je w postaci biżuterii, włożyć do kieszeni, czy torby lub postawić je w domu, a także w pracy. Każdy kamień ma swoje unikalne wibracje, które z pewnością działają na rzecz Twojego najwyższego dobra.

Czy inne osoby mogą dotykać nasze kamienie? Czy wpływa to jakoś na nie?

Jest bardzo wiele teorii na temat dotykania kamieni, ponieważ biorą się one z różnych doświadczeń. Moim zdaniem lepiej, aby nikt nie dotykał naszych kamieni, a jak już to zrobi, to warto je oczyścić. Pewnie zastanawiasz się czemu? Każdy z nas ma swoją własną energię, która jest jedyna w swoim rodzaju. Pracując z kryształami, łączymy się z ich energią, a one z naszą, tworząc swego rodzaju symbiozę. Kiedy w ten układ wejdzie ktoś z innymi wibracjami, może powstać dysharmonia, która może wywołać u nas spadek esencji życiowej. Po prostu lepiej tego nie robić 😉 Oczywiście nie jesteśmy w stanie zapanować nad tym, aby nikt nie dotykał naszych kamieni. To normalne, że przyciągają uwagę innych osób. Jeżeli tak się stanie, to nie czekaj do pełni, tylko oczyść wcześniej kryształ, który wylądował w innych dłoniach.

Kamienie i podróż do domu, co zrobić kiedy odbieram nowe kryształy?

Oczyścić! To bardzo ważne na początku Twojej relacji z kryształami. Tak, tak, celowo użyłam słowa relacji 😉 Pamiętasz, że kamienie są jak gąbką i wchłaniają wszelką energię? O ile mogę zapewnić, że u nas panują dobre wibracje, to nie wiem, kto trzyma Twoją paczkę podczas podróży i jaką ma energię. Tak jak mówiłam wcześniej, warto oczyścić je, aby od początku dobrze połączyć się ze swoimi kryształami. To samo dotyczy minerałów kupionych w naszym sklepie stacjonarnym. Mamy bardzo wielu klientów, którzy dotykają kamienie, by sprawdzić czy dany minerał do nich pasuje.

Czy można kamienie ładować afirmacjami, zamiast światłem księżyca?

Nie słyszałam o tej technice, dlatego ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Wydaje mi się, że afirmacje, mimo swoich pozytywnych ładunków energetycznych mogą mieć ich mimo wszystko za mało, by dodać energii kryształom tak jak księżyc. Jedyne co mogę Ci polecić, to sprawdzać tę metodę i ocenić czy działa, czy nie.

Czy nieużywane kamienie należy oczyszczać energetycznie?

Tak! Kiedy nie używamy kryształów, ich energia może być zastała, a taka nie należy do najlepszych. Warto je oczyścić.

Jak oczyścić geody/szczotki krystaliczne z kurzu?

Zrób to miękkim pędzlem. Wtedy masz pewność, że wymieciesz wszelki kurz ze szczelin, a struktura kryształu zostanie nienaruszona.

Jak oczyszczać wisiorki, które zawierają dużo kryształów i nie każdy może być oczyszczany tak samo?

Najlepiej okadzić je za pomocą kadzidła. Dzięki temu będzie pewne, że nie ucierpi żaden kryształ. Możesz skorzystać w takich ziół jak Biała Szałwia, Palo Santo, Yerba Santa, Bylica, Lawenda, Drzewo Sandałowe czy Cedr.

Jakie kamienie polecasz na początek?

Najlepiej zacząć od Kryształu Górskiego. To król wśród minerałów, który często bywa niedoceniany w świecie magii. Potrafi dostosować swoje wibracje do każdego minerału, a także ma właściwości wzmacniające Ciebie oraz Twoje kryształy. Polecam Ci serdecznie kolejny wpis na blogu, w którym pisałam o kamieniach dla osób, które zaczynają swoją przygodę z minerałami.

Co mam zrobić, jeżeli nie czuje energii od kamienia

Na samym początku warto zastanowić się, dlaczego tak się dzieje. Chciałabym zaznaczyć, że nie każdy to czuje i to jest całkiem normalne. Życie wymaga od nas twardego stąpania po ziemi, a kultura, w której się rodzimy i wychowujemy, nie jest zbytnio nastawiona na duchowe przeżycia. Na szczęście możemy się tego nauczyć. Niestety nie ma złotej lekcji, w której przekaże Ci, co zrobić, żeby poczuć energię kryształów, ponieważ każdy z nas jest unikalny i to, co mnie pomogło, na Ciebie może w ogóle nie zadziałać. Nie zostawię Cię jednak z niczym. Na początku zacznij pracować z Kryształem Górskim. Trzymaj go cały czas w dłoni, najpierw prawej, potem lewej. Obserwuj z serdecznością, czy coś czujesz. Najważniejsze, aby podejść do tego z tak zwanym czystym sercem i ciekawością. Być może czekasz, aż zacznie Cię mrowić lewa ręka, a energia dotrze do Ciebie w zupełnie inny sposób. Kamienie komunikują się z nami na wielu płaszczyznach. Na początku energia płynąca od kryształów może być tak subtelna, że możesz jej nie zauważyć. Ważne jest, aby próbować i się nie poddawać.

Kamienie i sklep

Jaki kamień pojawia się w logo Artsento?

W logo Artsento znajduje się Kryształ Górski.

Czy w sklepie pojawią się: Agat Winogronowy, geody kwarcowe, wykopaliska,  więcej szczotek z różnych minerałów, więcej biżuterii z kamieni?

Zebrałam kilka pytań w jedno, ponieważ odpowiem na nie w bardzo podobny sposób. Staram się, aby w Artsento często pojawiały się nowe, zaskakujące minerały. Agat Winogronowy nie jest łatwym kamieniem do zdobycia, jednak chciałabym, abyście wiedzieli, że robię co w mojej mocy, by pojawił się w sklepie. Podobnie jest z większą ilością biżuterii, czy szczotek. Padło pytanie o wykopaliska, które mogliście kupić w sklepie, a teraz czekacie, aż znów pojawią się w sprzedaży. Jeżeli pod Waszym wymarzonym kryształem widnieje informacja „brak w magazynie” i trwa to dłużej niż kilka dni, to znak, że nie mam go fizycznie w sklepie i sama czekam na jego dostawę. Gdyby to tylko zależało ode mnie, wszystkie kryształy byłyby zawsze dostępne.

Czy w sklepie stacjonarnym będzie maszynka z kamieniami (tak jak gumy)?

Ciekawy pomysł! Niestety takie maszyny mogą nie sprawdzić się w sklepie stacjonarnym. Powodów jest wiele, od czysto praktycznych po takie formalne ♡

Czy w sklepie online jest mniej kamieni niż w sklepie stacjonarnym?

Nie, w sklepie online jest ich znacznie więcej! Staram się, aby w sklepie stacjonarnym były inne kamienie niż w tym online. Zapraszam Cię serdecznie do odwiedzenia! Sklep mieści się w Pszczynie, przy ulicy Piastowskiej 4a. Warto zajrzeć i sprawdzić różnice między sklepem online a tym stacjonarnym.

Czy planujesz robić filmiki z pakowania?

Wiem, że wiele osób tęskni za filmami, na których pakowałam zamówienia. Bardzo bym chciała, ale nie mam niestety tyle czasu, aby zrobić to dobrze. Zależy mi, aby takie filmy były dla Was ciekawe. Gdy mam walkę z czasem, nie dam rady stworzyć fajnego filmu, który przypadnie Wam do gustu. Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie ♡

Ile trwa czas wysyłki?

Większości zamówień wysyłamy do 3 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty na koncie (przedpłata) lub od czasu złożenia zamówienia za pobraniem. Podczas świąt czas ten może wydłużyć się o jeden dzień, jednak staramy się, aby opóźnienia nie były dla Was tak dokuczliwe.

Po wyjściu z Artsento Wasze kryształy dostarczane są zazwyczaj na drugi dzień roboczy po nadaniu paczki. Przesyłki wysyłamy codziennie, od poniedziałku do piątku.

Czy będą promocje po nowym roku (czy planujesz kody rabatowe)?

Na ten moment nie planuje kodów rabatowych. Jeżeli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, to polecam Ci sprawdzanie relacji w mediach społecznościowych. O takich akacjach staram się również informować w Artsentowym crystalletterze. Jeżeli jeszcze nie jesteś w naszej kryształowej społeczności, to serdecznie Cię do niej zapraszam.

Zapisz się do Artsentowego crystallettera!

Czy do paczek dodawane są gratisy, a jeśli tak, to od jakiej kwoty?

Tak! Gratisy dodaje do zamówień powyżej 60 złotych. Jeżeli chcesz otrzymać do swojego zamówienia gratis, warto sprawdzić, jaka jest wartość Twojego koszyka. Pamiętaj, że kwota liczona jest bez kosztów wysyłki.

Jaki kamień sprzedaje się u Was najlepiej?

Numerem jeden jest surowa bryłka Cytrynu. Na drugim miejscu jest Kwarc Różowy, a podium zamyka Ametyst.

Otworzycie nowy sklep stacjonarny?

Dostaje od Was bardzo dużo pytań związanych z otworzeniem kolejnego kryształowego sklepu. Ciężko odpowiedzieć mi na to pytanie. Na ten moment jestem na etapie dalszego „dopieszczania” sklepu w Pszczynie. Co będzie dalej? Nie umiem Wam teraz odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli mieszkacie daleko, na szczęście jest Artsento online ♡

Obrazek przedstawia Obelisk z Kwarcu zwanego Anielską Aurą. Kamienie tego rodzaju regenerują naszą aurę i podnoszą nas na duchu

Kamienie i trochę prywaty 😉

Jaki jest Twój ulubiony kamień i dlaczego?

Kocham je wszystkie tak samo! Jednak jeżeli miałabym wybrać ten jeden, jedyny, to byłby to Ametyst. Dlaczego? Uwielbiam go za jego kolor oraz magiczne właściwości. Jest w nim głębia, która stale przyciąga moją uwagę. Jestem zodiakalnym Skorpionem, a Ametyst jest także jednym z pięciu kamieni, dedykowanych temu zodiakowi. No jak go tu nie kochać?

Jak zaczęła się Twoja przygoda z kamieniami?

Zaczęła się bardzo niewinnie. Będąc w odwiedzinach u mojej kuzynki, zobaczyłam u niej kamienie i zapragnęłam mieć swoje własne. Kiedy wzięłam w dłonie moje pierwsze kryształy, pomyślałam, że byłoby cudownie, aby więcej ludzi dowiedziało się o tym, jakie dary ofiaruje nam natura. Od tej myśli zaczęła się moja droga z kamieniami.

Od kiedy inspirujesz się kryształami? czy masz inne hobby?

Kryształy zawitały do mojego życia trzy lata temu i mogę śmiało przyznać, że przysłoniły mi cały świat 😉 Kiedy znajduję czas dla siebie, staram się poświęcać go na czytaniu książek. Myślę, że można śmiało nazwać to moim hobby.

Jaki jest Twój ulubiony kamień oraz ten, który najmniej lubisz?

Ulubionym jest Ametyst. Co do kamienia, którego lubię najmniej… to trudne pytanie! Najmniej lubianym chyba jest Jaspis Słonia Skóra, ponieważ bardzo brudzi ręce na czerwono. Proszę, nie skreślajcie go przez to! Ten czerwony osad, który barwi ręce, składa się ze skamieniałych muszli, kości i roślinności ze starożytnych bagien. Z pewnością warto go mieć w swojej kolekcji.

I to by było na tyle. Mam wielką nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedzi na pytania, które Cię nurtowały. Wiem, było bardzo dużo czytania, dlatego wysyłam moc uścisków i szybciutko kończę pierwsze Artsentowe Q&A. Dziękuję za wszystkie pytania! To było mega wyzwanie odpowiedzieć na wszystkie.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...