Artsento
Blog
Koza – opis chińskiego znaku

Koza – opis chińskiego znaku

Osoby urodzone w latach 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027 są według kalendarza chińskiego Kozami. Ten znak zodiaku znany jest również pod nazwą Owcy. Ma on powiązania ze sztuką, miłością i naturą. Kozy odznaczają się spokojem, inteligencją oraz predyspozycjami do muzyki i sztuki.

Koza – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Osoby spod znaku Kozy charakteryzują się elegancją i chęcią przynależności do jakiejś grupy. Dlatego właśnie zwracają na siebie uwagę. Ponadto do ich cech należy opiekuńczość, a zajmowanie się innymi sprawia im przyjemność. Kozy są na ogół spokojne i ciche, choć jednocześnie towarzyskie. Często stoją z boku bacznie obserwując wydarzenia i wyciągając wnioski. To umiejętność, która przydaje się im w rozwiązywaniu problemów. Kozy nie lubią nagłych zmian i impulsywnych decyzji, wolą działać rutynowo. Dzięki temu ich droga obfituje w wiele sukcesów. Nie jest łatwo zostać przyjacielem Kozy, ponieważ trzyma ona ludzi na dystans. Na jej zaufanie trzeba sobie zapracować. Charakter osób spod tego znaku zodiaku sprawia, że są one powszechnie lubiane. Cechują się kreatywnością, mogą zdobyć dobre wykształcenie. Przepełnia je silne poczucie sprawiedliwości.

Zalety Kozy:

 • Dobroć – to z natury dobroduszne istoty.
 • Umiejętność przystosowania do okoliczności – Kozy szybko przyswajają nowe umiejętności i adaptują się do otoczenia.
 • Łagodność – awanturowanie się nie leży w ich naturze, starają się żyć w zgodzie ze wszystkimi.

Wady Kozy:

 • Nieracjonalność – osoby spod tego znaku często działają pod wpływem emocji.
 • Pesymizm – są nastawione negatywnie do świata zewnętrznego i wolą zatopić się w swojej wyobraźni.
 • Nieodpowiedzialność – nie wszystkie decyzje podejmowane przez Kozę są odpowiedzialne.

Talizmany osób spod znaku Kozy

Kozy powinny pamiętać o przedmiotach i okolicznościach, które będą dla nich szczęśliwe.

 • Liczby: 2, 7.
 • Kolory: czerwony, zielony, fioletowy.
 • Planeta: Księżyc.
 • Miesiąc: lipiec.
 • Szczęśliwe godziny: 13:00-15:00.
 • Strony świata: południowy wschód.
 • Odpowiednikiem w zachodnim znaku zodiaku jest Rak.
 • Kamienie: karneol, cytryn, kamień księżycowy, oko tygrysa, tęczowy fluoryt.

Koza – zgodność z innymi znakami zodiaku

Najlepszą parę Kozy stworzą z osobami spod znaków Świni, Królika i Konia. Interesujący może być ich związek ze Smokiem oraz Wężem. Przeciętnie rokują natomiast związki z Małpami, innymi Kozami, Psami, Kogutami czy Szczurami. Brakiem zrozumienia będą przepełnione relacje Kóz z Bawołami i Tygrysami.

Zodiakalna Koza w miłości

Kozy nie lubią samotności – potrzebują towarzystwa niczym powietrza. Dla drugiej połówki osoby spod znaku Kozy są w stanie zrobić praktycznie wszystko. Wkładają wysiłek w stworzenie stabilnego, pełnego miłości, szczęśliwego związku. Z powodu wrodzonej skrytości, Kozy mogą mieć problem z szybkim znalezieniem bratniej duszy. Nie lubią się otwierać, dlatego zanim przestaną trzymać na dystans przedstawicieli przeciwnej płci może minąć nieco czasu. Flirt nie jest ich mocną stroną – czekają, aż to potencjalny kandydat na partnera przejmie inicjatywę. Choć marzą o romansie, nie inicjują go, a nim nadejdzie, oddają się duchowym przyjemnościom.

Koza – relacje z rodziną i przyjaciółmi

Koza to bardzo prorodzinny znak zodiaku. Jego przedstawiciele posiadają na ogół dużo dzieci. Nie potrafią żyć sami i dlatego poświęcają potomstwu wiele czasu i uwagi. Kozy są naturalnymi opiekunami o silnie rozwiniętym instynkcie rodzicielskim. Zwykle kontrolują życie całej rodziny chcąc zapewnić jej szczęście i bezpieczeństwo. Czasami mogą wykazywać przesadne reakcje, lecz jest to przejawem ich miłości. Kozy toczą wewnętrzną walkę, by przełamać się do odkrycia przed innymi i nawiązania głębokich relacji. Choć dbają o innych, same nie potrafią podzielić się z bliskimi swoimi problemami. Niestety prowadzi to niekiedy do rozpadu relacji.

Zodiakalne Kozy w pracy

Kozy lubią działać w tłumie i czuć się potrzebne, lecz nie chcą być w centrum uwagi. Odpowiednia będzie więc dla nich funkcja trybiku w większej maszynie. Raczej nie pełnią roli lidera. Praca w pojedynkę jest dla nich męcząca i odejmuje pewności siebie. Kozy lubią polegać na kimś i słuchać rad. Są zręczne i potrafią przystosować się do każdych warunków. Odpowiednie zawody dla nich to redaktor, architekt, garncarz, projektant wnętrz, pracownik kwiaciarni, pediatra, fryzjer, ilustrator, muzyk, nauczyciel, pracownik pomocy społecznej czy historyk sztuki.

Zdrowie zodiakalnej Kozy

Spokojna natura Kóz przekłada się na ogół na ich dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Przedstawiciele tego znaku zodiaku powinni pamiętać o spożywaniu regularnych posiłków złożonych ze świeżych i ekologicznych produktów. Lepiej wyeliminować z diety czerwone mięso. Na ich zdrowie wpływa korzystnie przebywanie na łonie natury.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...