Artsento
Blog
Siatka kryształowa, moc płynąca z geometrii

Siatka kryształowa, moc płynąca z geometrii

Siatka Kryształowa to potężne narzędzie, które pomoże Ci spełnić Twoje cele, marzenia i pragnienia. Choć w Polsce nie jest tak dobrze znana, to na świecie używana jest już od lat 80 tych. Im dłużej z nią pracuje, tym coraz bardziej czuje potrzebę podzielenia się z Wami tą wiedzą.

Kryształowa siatka – historia

Uważa się, że pierwsza siatka kryształowa powstała w Stonehenge, w Wielkiej Brytanii, a sam proces ustawiania tych ogromnych kamieni trwał ponad tysiąc lat. Układ kamieni na polanie koła był także stosowany w plemionach Indiańskich i znany był jako Krąg Tańca ze Słońcem. 

Jak działa kryształowa siatka?

Każdy kamień posiada swoją unikalną energię. Kryształowa siatka łączy w sobie właściwości poszczególnych kryształów z energią, jaka płynie ze wzoru, na którym są ustawione. Oprócz układu kamieni ważna jest intencja, którą powierzamy kryształowi stojącemu na środku siatki, ponieważ to on jest kamieniem koncentracji, który wysyła energię do pozostałych kryształów. 

Do tej pory poznałam niespełna dziesięć kryształowych siatek. Trzy z nich zwróciły moją uwagę. Pozwól, że w pierwszym artykule związanym z Kryształowymi Siatkami zajmiemy się jedną, a kolejne pojawią się w niedalekiej przyszłości. Zaczniemy od siatki, która nazywa się Kwiat Życia.

Kwiat Życia

To prastary symbol idealnego porządku na świecie i we wszechświecie. Kwiat Życia zdobił wiele domów, ponieważ uważano go za silny symbol ochronny przed złą energią i złymi mocami. Energia pochodząca ze wzoru Kwiatu Życia eliminuje wszelkie blokady, a nam dodaje pozytywnej energii. 

Kryształowa Siatka Kwiat Życia. Grafika przedstawia Kwiat Życia. Symbol składa się z 19 przeplatających się kół, tworząc idealny wzór geometryczny.

Ta siatka będzie idealna w sytuacji, kiedy nie wiesz, który wzór będzie najlepszy dla Twojej manifestacji. Kwiat Życia emanuje energią harmonii i równowagi.

Skorzystaj z jej energii kiedy chcesz:

  • zwiększyć swoją samoocenę i poczuć silną pewność siebie
  • przywrócić harmonię w swoim życiu
  • rozbudzić swoją kreatywność
  • dostroić się i dostrzec głos swojej duszy
  • przyciągnąć do siebie bogactwo i obfitość

Kryształowa siatka jak zacząć?

Aby stworzyć dobrą kryształową siatkę, która spełni Twoje marzenia potrzebujesz kryształowej siatki i odpowiednich kamieni. Mam wielką nadzieję, że do końca marca w Artsento pojawi się przynajmniej jeden wzór siatki, czyli Kwiat Życia. Symbol ten będzie widniał na drewnianej sklejce. To dodatkowy plus, ponieważ kamienie kochają wszystko, co drewniane. W końcu to natura. Czas opisać kamienie na siatce, ponieważ mamy ich kilka rodzajów.

Kamień Główny

To kamień, który umieszczasz na środku siatki. Centralny kamień zbiera moc pochodzącą z symbolu siatki (Wszechświata), a następnie wysyła ją do pozostałych kamieni znajdujących się na tejże siatce. Kamieniem głównym może być każdy kryształ, jednak powinien on być większy od pozostałych. Może być to surowa lub polerowana bryłka, kula, szczotka, wieża lub zrosty kryształów. Jeżeli nie wiesz, czy dany kamień będzie odpowiedni, to najlepiej po środku ustawić Kryształ Górski. Idealnie pomoże w każdej intencji, a ponadto jest kamieniem, który łatwo zaprogramować.

Kamień Drogi/Kierunku

To kamienie do zadań specjalnych. To one kierują Twoją drogę do celu. Wybierając te kamienie trzeba skorzystać ze swojej intuicji. Zadaj sobie pytanie, w jaki sposób chcesz osiągnąć dany cel? Czy zadanie będzie wymagało od Ciebie odwagi, czy dobrego wysławiania się, a może siły i determinacji? Kiedy poświęcisz czas na znalezienie odpowiedzi, nazwy kryształów drogi od razu wskoczą Ci do głowy.

Kamień Pragnienia/Marzeń

Te kryształy są najmocniej związane z Twoim celem. Tutaj także potrzebne są podszepty Twojej intuicji, tylko zmienia się forma pytania. Przy wyborze kamienia marzeń zapytaj siebie, czego tak naprawdę pragniesz. Pewności siebie? Bogactwa, a może wyjazdu do ciepłych krajów?

Weź głęboki wdech. Wiem, że to dużo informacji, ale jestem pewna, że jak zobaczysz za chwilę przykładową siatkę, to wszystko stanie się dla Ciebie jasne! Poniżej przedstawiam Ci grafikę, która przedstawia rozmieszczenie kamieni na siatce Kwiat Życia.

k to kamień główny, d to kamień drogi, a p to kamień pragnienia

Przygotowanie kryształowej siatki

Zanim ułożysz wszystkie kamienie na swojej kryształowej siatce trzeba zadbać, aby były one czyszczone. Możesz użyć do tego kadzideł lub wody. Jeżeli nie znasz sposobów na oczyszczanie kamieni, to zapraszam Cię do przeczytania mojego wpisu na temat.

  • Jak oczyszczać kamienie

Jeżeli proces oczyszczania masz już zakończony, warto zaprogramować swoje kamienie. Nie śmiej się ze mnie, ale uważam, że programowanie kryształów to nic innego jak dyskretne szeptanie do kryształów.

Weź kamienie w dłonie i unieś je tak, żeby znajdowały się na wysokości trzeciego oka. Wypowiedz do nich te słowa lub bardzo podobne:

” Źródle wszelkiego stworzenia (Wszechświecie) poświęcam Ci te oto kryształy i proszę o ich ochronę. Niech służą tylko wyższemu dobru”.

Po oczyszczeniu i programowaniu Twoje kamienie są gotowe do działania w kryształowej siatce.

Kwiat Życia – stwórz swoją pierwszą siatkę kryształową

To jakie wybierzesz kamienie, zależy od Twojej intencji. Możesz ustawić siatki obfitości, spełnienia marzeń, odnalezienia celu, miłości, zwiększenia łączności ze źródłem oraz wiele, wiele innych. Zaczniemy od siatki, która jest idealna na sam początek, ponieważ możesz jej użyć do wielu intencji. Do jej stworzenia potrzebujesz Kryształu Górskiego, jako kamienia centralnego oraz monokryształów lub bryłek Kryształu Górskiego i Ametystu.

Siatka dobra na wszystko

Jak wcześniej wspomniałam, siatka ułożona jest na symbolu Kwiatu Życia. Centralne miejsce zajmuje Kryształ Górski. To wspaniały kamień wzmacniający na każdą okazję. Pomoże Ci utrzymać Twoje myśli przy tym, co dla Ciebie jest najważniejsze, w drodze do spełnienia Twojego marzenia. Kamieniem centralnym może być zrost kryształów, bryłka polerowana lub surowa.

Kamieniami pragnienia w tej siatce są Ametysty, ponieważ to kryształy o wysokich wibracjach duchowych. Ametyst pomoże Ci rozeznać się w każdej sytuacji i wskaże kierunek, który doprowadzi Cię do osiągnięcia celu. Kamieniami drogi są Kryształy Górskie. Wypełnij je swoimi najgłębszymi marzeniami dotyczącymi danej intencji. Jeżeli wybierzesz kamienie z zaostrzonymi końcami, jako kamienie drogi lub pragnienia, to skieruj ich ostrza na zewnątrz. Dzięki temu energia z kryształów zostanie wysłana do Wszechświata. Jeżeli celem siatki jest wzrost Twojej energii lub wewnętrznej zmiany, to skieruj ostre czubki do wnętrza siatki.

Jak dbać o kryształowe siatki

Kryształowe siatki mogą pracować dla Ciebie nawet przez kilka tygodni. Przez ten czas mogą się porządnie zakurzyć, dlatego warto poznać sposób na ich bezpieczne czyszczenie. Przygotuj sobie kartkę z wydrukowanym lub narysowanym wzorem Twojej siatki. W przypadku siatki dobrej na wszystko będzie to Kwiat Życia. Kamienie najlepiej oczyścić z kurzu suchą ściereczką, bez dodatku detergentów. Ważne, aby przekładając kamienie, zachować ich ułożenie z siatki. Trzeba tak zrobić, aby nie zburzyć porządku i energii, w jakiej są ustawione. Przekładając kamień po kamieniu, po uzyskaniu pustej siatki, możesz swobodnie przetrzeć matrycę ze wzorem. Po tym możesz wszystkie kamienie odłożyć ponownie na siatkę. To bardzo ważne, żeby wszystkie kamienie znalazły się dokładnie na tym samym miejscu, na którym były pierwotnie ułożone.

Oczyść swoją siatkę kryształową, po miesiącu od aktywacji

Jeżeli Twoja siatka pracuje dla Ciebie dłużej niż miesiąc, możesz poczuć, że ma w sobie mniej energii niż na samym początku. To nic dziwnego, ponieważ kamienie absorbują energię z zewnątrz. Siatki, takie trzeba oczyszczać z pomocą kadzideł. Możesz użyć do tego drewienka Palo Santo lub kadzidła z Drzewa Sandałowego, Cedru lub Pokrzywy. Okadź je dymem nie zdejmując kamieni z siatki.

Dezaktywacja kryształowej siatki

Hurra! siatka spełniła Twoje marzenie i cel! Wspaniale! Warto jej podziękować za pomoc. A może czujesz, że trzeba ją zmienić na inną? Niezależnie od finalnego efektu, trzeba kryształową siatkę dezaktywować. Kamienie, które działały w siatce muszą zresetować swoje energie, by nie przetrzymywać w sobie Twojej dawnej intencji. Jak to zrobić? Jeżeli to możliwe, to weź wszystkie kamienie w dłonie i podziękuj im z pomocą białego światła. Wyobraź sobie jak przez Twoją czakrę korony przechodzi czyste białe światło i dociera do Twojej czakry serca. To właśnie z niej białe światło rozchodzi się na ramiona i dociera do dłoni, w których trzymasz kryształy. Kiedy poczujesz, że wszystkie są otulone tym ciepłym, jasnym światłem powiedz na głos lub w myślach:

“Usuwam wszystkie intencje i programy, które dotyczą kamieni i powstały w kryształowym kręgu. Przywracam równowagę moim kryształom oraz oczyszczam je z wszelkiej nieodpowiedniej energii. Dziękuję, że wzmacnialiście mnie swoją energią”

Kiedy poczujesz, że Twoje kamienie są czyste i wolne od wszelkich intencji możesz otworzyć oczy. Proces dezaktywacji siatki i kamieni został ukończony.

I już! Mam do Ciebie prośbę, nie pozwól ulec pierwszemu wrażeniu, że siatka kryształowa to ultra trudny temat. Tak nie jest! Po prostu trzeba oswoić się z kilkoma zasadami, jakimi rządzą się kryształowe kręgi mocy. Po chwili wszystko staje się jasne. Mam nadzieję, że wszystkie informacje udało mi się przekazać w jasny i przejrzysty sposób. Jeżeli masz jakieś pytania, do tego co pisałam, lub coś jest niejasne, możesz śmiało napisać do mnie maila na adres zapytaj@artsento.pl lub odwiedzić mnie na Instagramie i zostawić wiadomość.

Namaste

Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...