Artsento
Blog
kogut - chiński znak zodiaku

Kogut – opis chińskiego znaku

W Chinach daty wyznacza się na podstawie kalendarza księżycowo-słonecznego. Służy on też do przypisywania chińskich znaków zodiaku. Każdy z nich ma zwierzęcą postać, różnią się między sobą znacząco cechami charakteru. Jeśli urodziłeś się w latach 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017 jesteś kalendarzowym Kogutem. Twoimi cechami przewodnimi są otwartość i pewność siebie. Niejednokrotnie bywają nadużywane, przekuwając się w Twoje wady. 

Kogut – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Twoją maksymą życiową jest: mogę osiągnąć wszystko to, czego tylko chce! Dążysz do wyznaczanych celów napędzany pewnością siebie oraz pracowitością. Szybko jednasz sobie ludzi, doskonale czując się w ich towarzystwie i chętnie otwierając przed innymi. Jesteś otwarty, jednak z drugiej strony bywasz konserwatywny. W kwestii poczucia bezpieczeństwa – nigdy nie idziesz na ustępstwa.

Zalety Koguta:

 • Atrakcyjny ekstrawertyk – koguta łatwo zauważyć. Otoczony grupką zainteresowanych towarzyszy, pręży się i zasypuje ich anegdotami, nierzadko z własnego życia. Ujmuje innych optymizmem i bezpośredniością.
 • Pewny siebie – niewątpliwie i ta cecha zwabia do Ciebie ludzi. Chętnie dzielisz się z nimi swoimi planami oraz szczegółami ich realizacji, w których brak cienia zwątpienia w swoje siły. 
 • Uczciwy i pracowity – nie ma to jak współpracownik o charakterze Koguta. Sumienny i dokładny, cierpliwie realizuje zadania bezpośrednio sygnalizując wszelkie trudności. Jesteś silnym ogniwem pracy w zespole.
 • Szczery, do bólu – Kogut nie boi się prawdomówności – nawet jeśli ma do przekazania przykre wiadomości. Zawsze możesz liczyć na jego szczerą opinię. Pytając bądź przygotowany bardziej na wiadro zimnej wody niż na zawoalowaną krytykę.

Wady Koguta: 

 • Bezpośrednio bezlitosny – dążący do zwycięstwa i bardzo spostrzegawczy Kogut szybko wyłapie Twoje potknięcia i natychmiast da Ci o nich boleśnie znać. W swoim postępowaniu jest perfekcjonistą, nie boi się otwarcie krytykować a w jego osądach nie brakuje logicznej argumentacji.
 • Chwal albo znikaj – niczym nie zjednasz Koguta bardziej, niż komplementami. Próżny i narcystyczny, ciągle poszukujący uwagi i zachwytu bywa niekiedy męczący.
 • Wygrałem, chociaż przegrałem – Kogut dąży do perfekcji, w każdym aspekcie swojego życia. Nie uznaje porażki, jest gorliwym zwolennikiem zasady „cel uświęca środki”. Nawet, jeśli w kłótni nie ma racji, nigdy się do tego nie przyzna. Będzie próbował przekonać do siebie drugą stronę konfliktu.

Talizmany osób spod znaku Koguta

Osoby spod znaku Koguta, aby przyciągnąć do siebie szczęście, powinny posługiwać się poniższymi talizmanami:

 • Liczby: 5, 6, 7
 • Kolory: biały, brązowy, złoty oraz żółty
 • Planeta: Merkury
 • Miesiąc: Wrzesień
 • Szczęśliwe godziny: pomiędzy 17 a 19
 • Strony świata: Zachód
 • Odpowiednikiem w zachodnim znaku zodiaku jest: Panna
 • Kamienie: jaspis dalmatyński, bezbarwny kwarc, agat mszysty, tęczowy fluoryt, biały kalcyt, biały opal

Kogut – zgodność z innymi znakami zodiaku

Kogut najlepiej zwiąże się z osobami spod znaku Węża, Smoka oraz Bawołu. W tych relacjach panuje przede wszystkim wzajemne zrozumienie, a także przestrzeń dla narcystycznego charakteru Koguta.

Ciekawym, choć niepozbawionym starć połączeniem jest związek Koguta z Małpą. Oboje są pewni siebie oraz konsekwentni w osiąganiu tego, czego pragną. Jedno może być dodatkowym motorem napędowym drugiego bądź najbardziej drażniącym konkurentem.

Zupełnie przeciętne kontakty Kogut zawiązuje z przedstawicielami znaków Koń, Koza, Pies, Szczur, Świnia oraz Tygrys.

Nikt bardziej nie zajdzie za skórę , niż drugi Kogut. Oboje łakną uwagi i popularności, odwracając uwagę towarzystwa w swoją stronę. Można porównać ich kontakty do przeciągania liny, w którym żaden z zawodników nie daje za wygraną.

Zodiakalny Kogut w miłości

Otwartość w uczuciach i chęć rozmawiania o nich to dwie najistotniejsze cechy Koguta w odniesieniu do miłości. Z partnerem chętnie dzieli się każdą, nawet najbardziej osobistą częścią siebie nie wymagając tego od drugiej osoby. W związkach dąży do nieskomplikowanych i przyjemnych relacji, chętnie zaskakując niespodziewanymi prezentami czy kolacją we dwoje. 

Kogut : relacje z rodziną i przyjaciółmi

Kogut ceni sobie poczucie bezpieczeństwa. Jednym z jego najistotniejszych źródeł jest rodzina. Najlepiej liczna, w której szuka wsparcia i podziwu. Bywa nadopiekuńczy i nie zawaha się przed niczym, w sytuacji zagrażającej jego bliskim.

Zodiakalne Koguty w pracy

Motywacja jest cechą wyróżniającą Koguta na tle innych znaków zodiaku. W połączeniu z inteligencją, pracowitością oraz uczciwością – ciężko jest znaleźć lepszego pracownika niż Kogut. Bez ogródek poinformuje Cię o jakichkolwiek problemach, równocześnie szukając już dla nich rozwiązania. Doskonale odnajduje się w roli trenera i szkoleniowca, mogąc dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Jednocześnie motywują go skupione spojrzenia oraz uwaga szkolonych współpracowników.

Zdrowie zodiakalnego Koguta

Pracując ciężko, Kogut jest skłonny nie zauważyć pogarszającego się stanu zdrowia. Dąży do celu za wszelką cenę, stawiając swoje ambicje na pierwszym miejscu. W sytuacji wzmożonego napięcia psychicznego, Kogut powinien wypoczywać podróżując. Wpłynie to na wyciszenie na łonie przyrody, ale z drugiej strony odwróci jego uwagę od założonych celów. Niewskazane są wówczas jakiekolwiek formy rozrywki podnoszące poziom adrenaliny.

Kogut powinien zwracać większą uwagę na regularne przyjmowanie posiłków. Często rezygnuje z obiadu, aby ukończyć zadanie. Jego dieta jest uboga i powtarzalna – gotowanie jest uznawane przez Koguta za stratę czasu.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...