Artsento
Blog
Ametyst polerowany bryłka Zambia

Ametyst: kamień dla znaku zodiaku Waga

Ametyst to bardzo ważny kamień dla każdego, kto urodził się pod znakiem zodiaku Waga (od 23 września do 22 października). Niezależnie od tego, czy kamień kupuje się dla siebie, czy dla bliskiej osoby w ramach prezentu, warto wiedzieć, jakie są jego właściwości oraz dlaczego to właśnie ten kamień ma znaczenie dla każdej osoby spod tego znaku. W artykule omówimy także inne kamienie, które mogą okazać się ogromnym wsparciem w życiu w duchowym życiu każdej Wagi. Oto najważniejsze informacje.

Ametyst dla osoby spod znaku Wagi, dlaczego jest tak ważny?

Ametyst łagodzi bóle głowy, pomaga uporać się z uporczywymi migrenami, ale ma też działanie uspokajające: wpływa na spokojny sen, łagodzi nerwobóle, pomaga w walce ze stresem i łagodzi objawy chorób o podłożu nerwowym. Jest też pomocy w pozbywaniu się urazów psychicznych, a nawet może pomóc podczas leczenia depresji. Najbardziej polecany jest osobom żyjącym w dużym stresie i natłoku obowiązków, ponieważ pomaga utrzymać trzeźwość umysłu i skupić się nawet na wielu obowiązkach jednocześnie. W tym samym czasie będzie wspierał dążenie do odpoczynku. 

Wagi będą czerpały od niego jeszcze więcej – w ich przypadku wesprze podejmowanie decyzji, wzmocni intuicję oraz pomoże jeszcze lepiej manifestować marzenia i cele. Co istotne, ametyst od dawien dawna uznawany jest za potężne narzędzie kojące umysł i emocje, a także przezwyciężające nawet najcięższe nałogi i złe przyzwyczajenia, w tym nawyki.

Wszystko dzięki nazwie. „Ametyst” pochodzi od greckiego słowa amethystos, tłumaczonego jako „trzeźwy”. Dla tych, którzy pokonali już złe nawyki, ważna może być informacja, że kamień pomaga eliminować pojawiające się powoli uzależnienia, zwracać uwagę na niepokojące sygnały płnące z ciała, odkrywać zakorzenione problemy i chronić przed stresem oraz innymi czynnikami negatywnie wpływającymi na samopoczucie, oraz zdrowie.

Jakie inne kamienie dla zodiakalnej Wagi?

Zodiakalne Wagi są bardzo spokojne, rzadko kiedy unoszą się złością, potrafią obiektywnie spojrzeć na sytuację i są bardzo uduchowione – choć dla każdej Wagi wzbogacone życie duchowe może oznaczać zupełnie coś innego. Aby wesprzeć siebie lub bliską Wagę we właściwym podejmowaniu decyzji oraz upewnić ją, że spokojne podchodzenie do życia sprawi, że będzie szczęśliwa, warto obdarować ją osłoną przez złą aurą.

Najważniejsze kamienie oprócz ametystu dla zodiakalnej Wagi to turmalin, kunzyt, koral oraz akwamaryn.

Turmalin i koral dla energii i odkrycia tego, co uśpione

  • Turmalin jest kamieniem uziemiającym, mającym zapewniać połączenie między Ziemią a ludzkim duchem oraz odnaleźć poczucie pewności siebie – która znajduje się w człowieku, ale jest uśpiona i czeka na moment przebudzenia. Dzięki turmalinowi centra energetyczne w ciele są wyrównywane, a co za tym idzie – uzewnętrznia się energia pomagająca w pracy, walce z problemami, trudnymi okolicznościami, a nawet poprawia się zdolność radzenia sobie z natychmiast pojawiającymi się kłopotami, a więc turmalin pomaga zachować zimną krew niezależnie od sytuacji.
  • Koral za to niesie energie oceanu, a co za tym idzie – sprawia, że do życia napływają dobre rzeczy, a odpływają te złe, jak i ludzie, którzy mieliby wprowadzać negatywne aspekty do życia zodiakalnej Wagi. Koral przypomina o chwilach oddechu, pozwala spojrzeć na sytuację logicznie, zaprasza do uczciwego odkrywania jaźni, bez ego na pierwszym planie. Dzięki koralowi można rozwijać duchowość jeszcze mocniej i czerpać z niej siłę. Koral to także szansa na odrzucenie negatywnych przekonań emocjonalnych związanych z pieniędzmi czy bezpieczeństwem.

Kunzyt i akwamaryn dla spokoju i radości

  • Kunzyt zapewnia wewnętrzny spokój, zdolność do zrozumienia nawet tych osób, z którymi Waga się nie zgadza oraz wspomaga analizę sytuacji bez oceniania. Kunzyt pomaga uwolnić się od zmartwień i lęków, ale i łagodzi smutek oraz niepokoje. Jeśli Waga ma problem z niespodziewanym stresem, smutkiem lub obawami, kunzyt jest kamieniem stworzonym dla niej. To również świetny kamień dla wstydliwych Wag, które mogą obawiać się kontaktów z nowymi ludźmi.
  • Akwamaryn jest kolejnym kamieniem zapewniającym radość, spokój i oczyszczenie – to ostatnie odgrywa tu szczególną rolę i uzupełnia poprzednie kamienie o pomoc w zdobywaniu czyjegoś zaufania, inspiruje do szczerości oraz wiarę we własne szczęście i bezpieczeństwo.

Kamienie naturalne warto kupować ze sprawdzonych źródeł – bez ryzykowania nabycia podróbek. Autentyczne kamienie znajdziesz m.in. w sklepie Artsento.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...