Artsento
Blog
Fioletowy Kryształ

Jakie kamienie warto zabrać w podróż?

Często przebywasz w podróży i szukasz odpowiedzi na pytanie, jakie minerały i kamienie szlachetne będą w mojej sytuacji najlepszym wyborem? Jeśli tak, musisz pamiętać, że w każdej sytuacji najważniejsze to zdecydować się na coś adekwatnego do zaistniałych okoliczności. W przypadku podróży na pewno bardzo ważne jest zagwarantowanie opieki i profesjonalnego wsparcia. Tylko (albo aż) tyle.

Ogromne zainteresowanie

Minerały i kamienie szlachetne cieszą się popularnością od tysięcy lat. Dodatkowo są popularne na całym świecie. Z czego wynika tak duże zainteresowanie?

Na pewno jednym z powodów jest skupienie energii. Z drugiej strony możliwe są również reakcje na zbyt wielką energię i jej niewystarczającą ilość. Kamienie są niepowtarzalne i ponadczasowe. Tworzą swoiste amulety, które mogą zostać z nami przez cały dzień. W zależności od okoliczności mamy szansę oczyścić głowę z negatywnych myśli, dać upust emocjom czy uspokoić ciało. Minerały i kamienie szlachetne to rozwiązanie dobre na wszystko.

Różne podróże

W kwestii wyboru odpowiedniego kamienia świetnie widać, że podczas podróży może wydarzyć się bardzo dużo. Najlepiej będzie, jeśli przybliżymy sobie teraz niektóre propozycje.

Tygrysie oko

Kamień, od którego po prostu trzeba zacząć. Wydaje się, że jest to jeden z najbardziej popularnych kamieni dedykowanych podróżnikom. Moc tego kamienia określa się jako ochronę przed ludźmi, którzy mogliby stanowić zagrożenie. Panuje też pogląd, zgodnie z którym Tygrysie oko chroni pieniądze przed kradzieżą, ale i je przyciąga. Czy w takiej sytuacji można mieć jakieś wątpliwości?

Akwamaryn

Kamień polecany w przypadku morskich podróży, co niekoniecznie oznacza podróż po wodzie. Jeżeli lecisz samolotem i lot odbywa się nad wodami, także warto zaopatrzyć się w ten kamień. Ponadto jest to kamień ochronny przydatny dla osób, które zmuszone są pozostać w podróży przez dłuższy czas.

Awenturyn

Awenturyn to kamień, który można porównać z akwamarynem – jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku dłuższych i krótszych wyjazdów. Wielu ludzi wierzy, że awenturyn wpływa na bezpieczne podróżowanie. Ponadto mówi się, że jest to idealny kamień dla roztrzepanych i zapominalskich. Czy to jednak oznacza, że z awenturynem nie trzeba obawiać się zgubienia dokumentów lub bagaży?

Turkus

Można też liczyć na kamienie uniwersalne, czego przykładem jest turkus. Turkus to kamień, który chroni przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Wszyscy chyba zgodzą się, z tym że w trakcie podróży może wydarzyć się naprawdę sporo.

Stworzenie nieskazitelnej przestrzeni

Masz, którykolwiek z wymienionych kamieni? Jeżeli nie, możesz to bardzo szybko zmienić, ale o tym więcej później. Musisz również pamiętać o tym, że zaopatrzenie się w odpowiednie kamienie to nie wszystko, co ma znaczenie w kontekście zapewnienia swojego bezpieczeństwa. Konieczne jest jeszcze zapewnienie nieskazitelnej przestrzeni.

Wyobraźmy sobie wycieczkę autem. Jeśli wybierasz się gdzieś samochodem, pierwszym krokiem powinno być oczyszczenie samochodu od wewnątrz. Należy przez to rozumieć pozbycie się wszelkiego rodzaju bałaganu. Nie powinno być miejsca na piach, papierki, butelki, koce czy dziecięce zabawki. Dzięki temu kamienie zyskają odpowiednią przestrzeń i będą mogły zacząć właściwie działać. Poza tym oczyszczenie wewnętrzne to nie wszystko, co się poleca – wskazane jest także wykorzystanie szałwii. Co ciekawe, płonąca szałwia powinna znaleźć się nie tylko w środku. Ważne też, aby podwozie i blacha auta doświadczyły (jeśli tak można powiedzieć) dymu. To sposób na uzyskanie pełnego oczyszczenia. Po zakończeniu procesu można zacząć układać kamienie. Układ kamieni powinien być zgodny z tym, jak przedstawiają się preferencje i potrzeby. Istotne jest także to, że kamienie powinno się układać, zanim dojdzie do uruchomienia silnika.

Prawidłowe obcowanie z kamieniami

Jak widać, nabycie kamieni to nie wszystko, co jest istotne. Trzeba nauczyć się prawidłowo obcować z kamieniami. Jeżeli więc pojawiają się jakieś wątpliwości, zawsze warto poradzić się kogoś zaufanego. Wiele osób może zastanawiać się nad tym, gdzie takie osoby można znaleźć, ale odpowiedź jest prostsza, niż może się wydawać. W internecie znajdziemy wiele sklepów online z niezwykle ciekawymi propozycjami. Świetnym przykładem oferta, jaką ma Artsento. Artsento to sklep online, w którym można znaleźć kamienie dobre na każdą okazję. Poza tym jest to miejsce, w którym pracują prawdziwi profesjonaliści. Ludzie, którzy dla klientów stanowią ogromne wsparcie.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...