Artsento
Blog
Wąż – opis chińskiego znaku

Wąż – opis chińskiego znaku

Pozornie, chińskie znaki zodiaku wydają się być bardzo podobne do tych europejskich. Różnice są jednak wyraźne. Znaków również jest 12, jednakże oprócz tego, że są one inne, to inny jest też cykl, który dzieli się nie na miesiące, a lata oraz 12 podwójnych godzin doby. Poniżej znajduje się szereg informacji dotyczących znaku Węża.

Jak sprawdzić nasz chiński znak zodiaku? To nic trudnego – należy sprawdzić jakie są lata węża i przyrównać je do początku Chińskiego Nowego Roku.

Chiński Nowy Rok to najważniejsze święto dla mieszkańców Państwa Środka(ale nie tylko – świętują również ich koledzy z min. Wietnamu, Mongolii, Korei Południowej czy Tajwanu). Jego początek przypada zamiennie od 21 stycznia do 20 lutego. Jeśli zatem przykładowo urodziliśmy się 9 lutego 1994 roku, mogłoby nam się wydawać, że jesteśmy zodiakalnym Psem (rok 1994 był rokiem Psa). Nic jednak bardziej mylnego! Rok 1994, zgodnie z tamtejszym kalendarzem, rozpoczął się 10 lutego, zatem naszym znakiem jest Kogut.

Przechodząc do meritum – latami Węża są: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025.

Jakimi ludźmi są zodiakalne Węże?

W kulturze chińskiej, Wąż symbolizuje mądrość, uznawany jest również za zwierzę najbardziej tajemnicze ze wszystkich znaków. Oznacza to, że osoba urodzona w Roku Węża jest niezwykle inteligentna, analityczna, dobrze radzi sobie w komunikacji z innymi, a także ma swoje zdanie i nie boi się go bronić. Często kieruje się intuicją, która rzadko go zawodzi. 

Wąż jest także osobą o tendencjach materialistycznych. Lubi drogie rzeczy, chociaż nie ma przesadnej cierpliwości jeśli chodzi o zakupy. 

Jak zatem najprościej opisać osobę urodzoną pod tym znakiem? Z pewnością jest to człowiek kierujący się w życiu mądrością, wokół siebie rozpościera aurę enigmatyczności oraz atrakcyjności. Elegancki ubiór nie zawsze musi iść z naturalną urodą – to Wężowi nie przeszkadza. Często idzie pod prąd, nie dając się ponieść panującej modzie. 

Zalety Węża:

 • Doskonale zorganizowany
 • Rozważny i mądry
 • Kompromisowy

Wady Węża:

 • Zazdrość
 • Upór
 • Wyniosłość – często nieintencjonalna

Talizmany i amulety Węża

Wężowi w dążeniach do osiągnięcia sukcesu pomagają nie tylko wyżej wymienione zalety, ale i poniższe talizmany:

 • Liczby Węża: 2, 8, 9
 • Kolory: czarny, żółty, czerwony
 • Planeta: Wenus
 • Miesiąc: Maj
 • Szczęśliwe godziny:  od 09:00 do 11:00
 • Strony Świata: południowy wschód
 • Odpowiednik w zachodnim znaku: Byk
 • Kamienie: agat ognisty, heliotrop, hematyt, kwarc dymny, tygrysie oko

Wąż a inne znaki zodiaku

Podobnie jak w przypadku innych znaków – Wąż z jednymi dogaduje się lepiej, a z innymi słabiej. Jak to wygląda w praktyce? 

 • Idealne relacje: Kogut.
 • Bardzo dobry partner: Bawół, Koń, Pies, Smok, Koza.
 • Umiarkowanie dobre relacje: Królik, Małpa, Wąż.
 • Niezbyt dobre relacje: Szczur, Tygrys, Świnia.

Jaki jest Wąż w miłości?

 Wąż potrafi być niezwykle wybredny co przyszłego partnera. Nierzadko wygląd ma dla niego drugorzędne znaczenie. Na pierwszym miejscu stawia to co druga strona sobą reprezentuje, zwłaszcza pod kątem intelektualnym.

 Osoby urodzone pod tym znakiem cieszą się zwykle dużym powodzeniem, potrafią docierać do swoich wybranków za pomocą misternie utkanych sieci intryg. Od wybranka lub wybranki oczekują jednak sporej dawki swobody, co nie przeszkadza im jednak w obsesyjnej zazdrości. W związek angażują się mocno, a kochają namiętnie i czule. Najmniejszy jednak powód do podejrzeń może skutkować wieloma nieporozumieniami. Wąż potrafi się niepotrzebnie zadręczać, nawet z błahych powodów.

Wąż a relacje z rodziną i przyjaciółmi

Zodiakalny Wąż dobrze dogaduje się z innymi. Nie inaczej jest z przyjaciółmi. Jego relacje są stałe i stoją na solidnych podstawach. Dzięki naturalnej wnikliwości potrafi dobrze odczytać intencje innych osób, a te cenią w nim dyskretność, mądrość oraz rozsądek. Dzięki tym zaletom potrafią mu wybaczyć próżność i wyniosłość.

 Jeśli chodzi natomiast o relacje rodzinne – Wąż, uważany za mało stałego w uczuciach flirciarza, musi zaliczyć kilka związków zanim się ustatkuje. Kiedy już do tego jednak dojdzie, wówczas dają o sobie znać wszystkie zalety tego znaku. Mądrość, rozsądek, konsekwencja, umiejętność sprawnego odczytywania niewerbalnych znaków dawanych przez drugą stronę – to wszystko sprawia, że Wąż jest wierny od początku do końca, kieruje się wspólnym szczęściem, mocno angażując się w związek.

 Jako rodzic, Wąż gotów jest na wielkie poświęcenia względem dzieci. Szczęście i bezpieczeństwo podopiecznych to podstawa. Poświęca im wiele czasu, stara się przekazać jak najwięcej wiedzy o życiu.

Zodiakalny Wąż w pracy

 Wąż potrzebuje ciągłej stymulacji intelektualnej. Ciągle chce się rozwijać, przez co bywa, że szybko się nudzi, a co za tym idzie – często zmienia pracę.

 Mogłoby się wydawać, że dość rozrywkowy, ekscentryczny tryb życia Węża sprawia, że jest odrobinę leniwym pracownikiem. Nic bardziej mylnego! Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są bardzo sumienne, charakteryzują się ogromną determinacją w dążeniach do celu. Doskonała organizacja sprawia, że dobrze radzi sobie z presją.

 Zwykle lepiej pracuje mu się w pojedynkę, przez co sprawia wrażenie nieco niechętnego do dzielenia się informacjami na temat swoich obowiązków czy firmy. Jest to jednak element wspomnianej już aury tajemniczości, którą Wąż lubi się otaczać.

 Najbardziej pasujące zawody: naukowiec, ambasador, psycholog, analityk, jubiler, kierownik, przywódca duchowy, socjolog, dietetyk, astrolog, badacz, pisarz, filozof.

Zdrowie Węża

 Węże nie lubią hałasu i stresu. Gdy coś nie idzie po jego myśli – ulega nerwom, co może prowadzić do różnego rodzaju ataków, w skrajnych przypadkach zawału serca. Na szczęście, rozsądek i organizacja Węża rzadko prowadzą do tego typu sytuacji, a sama osoba dąży do spokoju, często podświadomie. Złym nawykiem jest natomiast późne chodzenie spać i słaba jakość snu, co bardzo szkodzi sercu, które jest najważniejszym organem człowieka urodzonego pod tym znakiem.

 Idealna dieta? Zdrowa, lekka, bogata w witaminy. Pomaga ona Wężowi w utrzymaniu należytej formy – tak fizycznej, jak i – co dla niego najważniejsze – intelektualnej. Życie ludzkie nie jest bowiem przesadnie długie, musi więc zostać przez Węża wykorzystane do maksimum, by móc poznać jak najwięcej tajemnic świata.

FAQ – Najważniejsze informacje o zodiakalnym Wężu

Rok Węża – kalendarz chiński

1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025.

Wąż – zgodność z innymi znakami zodiaku

Idealny partner: Kogut
Dobre dopasowanie: Bawół, Koń, Pies, Smok, Owca
Neutralne: Królik, Małpa, Wąż
Niekorzystne dopasowanie: Szczur, Tygrys, Świnia

Talizmany i patroni zodiakalnego Węża

Szczęśliwa liczba: 2, 8, 9
Kolor: czarny, żółty, czerwony
Planeta Wenus
Strona świata: południowy wschód
Kamienie: agat ognisty, heliotrop, hematyt, kwarc dymny, tygrysie okoyn

Zalety zodiakalnego Węża

Zorganizowany, rozważny, inteligentny, kompromisowy.

Wady zodiakalnego Węża

Zazdrosny, oporny, często nieintencjonalnie wyniosły.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...