Artsento
Blog
Kamienie, które odstraszą toksyczne osoby

Pęknięty kryształ i co dalej?

Pęknięty kryształ wcale nie musi oznaczać końca jego egzystencji i działania dla Ciebie. Wszystko zależy od tego, jak wygląda po „wypadku” i jak duże jest pęknięcie. Tak naprawdę to każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Znam trzy teorie, które odpowiadają na pytanie, czemu kryształy pękają. Pierwszy jest najbardziej prozaiczny. Pęknięty kryształ jest często skutkiem naszego pośpiechu. Żyjemy coraz szybciej. Życie wymaga działania na wysokich obrotach. W tym pędzie znajdujemy chwilę dla siebie i na medytację z kryształami. Po chwili odkładamy je w pośpiechu, a one po prostu upadają na podłogę.

Pęknięty kryształ i przeładowanie energią

Kryształy są jak gąbki. Większość z nich kumuluje energię i nie jest w stanie samodzielnie się jej pozbyć. Głównym zadaniem kamieni jest działanie dla Twojego najwyższego dobra. Jak pewnie domyślasz się, gromadzą energię raczej tą nieodpowiednią. Aby mogły dla Ciebie dobrze pracować, powinny być regularnie oczyszczane. W przeciwnym wypadku może dojść do przeciążenia energetycznego, co skutkuje pękaniem. Czemu? Dzięki temu samoistnie pozbywają się nagromadzonej energii. Znam tylko dwa kamienie, których nie trzeba oczyszczać. To Cytryn i Kyanit. Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z kryształami i nie wiesz jak je oczyszczać, polecam Ci serdecznie wpis, w którym opisuje kilka technik pozbywania się nieodpowiedniej energii z kamieni.

  • Czy kamienie trzeba oczyszczać?

Twój kamień pękł lub się zgubił

Zdarzyło Ci się kiedyś zgubić swój ukochany kamień? A może pękł w tak dziwny sposób, że już nic nie dało się z nim zrobić? Dzieje się tak, ponieważ Twój kamień wykonał już zadanie i nie potrzebujesz już jego energii. To także świetna wskazówka dla Ciebie i znak, że masz już za sobą pewien etap w życiu, a kamień, który reprezentował ten aspekt Twojej podróży, podąża za naturalnym cyklem życia. 

Pęknięty kryształ nie zawsze musi być końcem jego istnienia. Sprawdź co to oznacza i jeśli to możliwe daj mu drugie życie!

Co zrobić z pękniętym kryształem?

Na szczęście jest kilka sposobów! Jeżeli pękł Ci duży kryształ, to nic straconego. Z jednego możesz w jednej sekundzie mieć kilka kawałków, które dalej mają swoją moc i są użyteczne!

W takim przypadku należy od razu oczyścić wszystkie jego części, spalając na przykład Palo Santo lub inne zioło oczyszczające powietrze.

Kiedy oczyścisz wszystkie kawałki kamienia, zastanów się, jakie teraz mają dla Ciebie znaczenie. Takie samo? A jeśli nie, to jakie? Możesz je zachować dla siebie lub oddać kawałek w prezencie, jeżeli poczujesz, że ktoś powinien go mieć.

Kolejnym rozwiązaniem jest oddanie kamienia i jego odłamków ziemi. Możesz je wszystkie zakopać w ogrodzie lub doniczce. Kamienie gipsowe stają się świetnym naturalnym nawozem dla roślin!

Pęknięty kryształ w biżuterii

Nie wiem, czy Ty też tak czujesz, ale dla mnie nie ma nic trudniejszego niż pęknięta bransoletka z ukochanych kamieni. Bransoletki pękają z takich samych powodów co bryłki, czyli z pośpiechu, braku oczyszczania czy końca pewnego etapu. Co zrobić z taką biżuterią? Najlepiej oddać ją ziemi. Kamienie, które są przy naszym ciele, przyjmują najwięcej energii i są częściej narażone na przeciążenia. Jeżeli czujesz, że kamień musi jeszcze z Tobą zostać, ponieważ ma jeszcze zadanie do wykonania, to koniecznie go oczyść i pozwól odpocząć przez kilka dni. Najważniejsze to zaufać swojej intuicji, która idealnie odczyta, co zrobić z Twoją kryształową biżuterią. I pamiętaj, kryształy są zawsze częścią nas, bez względu na to, co się z nimi dzieje. 

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...