Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
Strzelec

Strzelec- opis znaku zodiaku 

Znak zodiakalny Strzelca to jeden z najciekawszych, który kryje w sobie bardzo wiele tajemnic. Osoby urodzone pod tym znakiem uważne są po prostu za dobrych ludzi, pełnych energii, chęci do życia przepełnionego rozrywkami oraz swobodą. Co warto wiedzieć o Strzelcach? Jakimi są partnerami, rodzicami, pracownikami? Jakie są ich talizmany? Przyjrzyjmy się im z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Strzelec- charakterystyka znaku zodiaku 

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca szybko potrafią dostosować się do zmieniającej sytuacji, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. To znak, który idzie przez życie z tzw. fartem. Dobre rzeczy bardzo często same napotkają Strzelca. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo optymistyczne patrzenie na świat i przyszłość, stawianie czoła z uśmiechem na ustach największym przeciwnościom losu. Niejednokrotnie to właśnie pozytywne usposobienie przyciąga do Strzelców szczęście.

Cechą charakterystyczną tego znaku zodiaku to także żywa, wyrazista osobowość. Nie są to ludzie “bezbarwni”. Lubią wyróżniać się z tłumu, iść “pod prąd”, a ich marzeniem jest wolność i działanie poza wszelkimi schematami. Zaletami Strzelców jest liberalizm, bezpośredniość, nieskończony entuzjazm, spontaniczność. Wadami zodiakalnych Strzelców jest zarozumiałość, przemądrzałość, nieumiejętność okazywania uczuć.

Talizmany zodiakalnego strzelca

Jak każdy z dwunastu znaków zodiaku, także Strzelce posiadają swoje własne talizmany. Poznajmy najpopularniejsze z nich:

  • Żywioł: ogień. Przejawia się u Strzelca jako zmysł organizacji, zamiłowanie do podróżowania, jak również potrzeba posiadania i głoszenia słusznych poglądów,
  • Planeta rządząca: Jowisz- grecki Zeus władca panteonu bogów, który stara się okiełznać kłótliwe “boskie” grono,
  • Szczęśliwe kolory: ciemnoniebieski, purpurowy,
  • Szczęśliwe rośliny: dąb, morwa, ogórecznik, mniszek,
  • Odpowiednik w chińskim zodiaku: szczur (pierwszy znak zodiaku w astrologii chińskiej),
  • Szczęśliwe kamienie: lapis lazuli, awenturyn, opal, topaz, ametyst, chryzokola.

Strzelec- zgodności z innymi znakami zodiaku

Strzelce będą cieszyć się doskonałym porozumieniem z takimi znakami zodiaku jak Baran, Waga, Lew, Strzelec, Wodnik. Bardzo ciekawe relacje będą wiązać Strzelców z Bliźniętami. Mało zrozumienia oraz trudne relacje rokuje połączenie Strzelca z Panną, Rybami, Skorpionem, Rakiem, Bykiem czy Koziorożcem. 

Sprawdź kamienie dla znaków zodiaków:

kamienie dla powietrznych znaków zodiaku

Bliźnięta, Waga, Wodnik

kamienie dla ziemnych znaków zodiaku Byk, Panna, Koziorożec

Byk, Panna, Koziorożec

kamienie dla ognistych znaków zodiaków Baran, Lew, Strzelec

Baran, Lew, Strzelec

kamienie dla wodnych znaków zodiaku rak, skorpion, ryby

Rak, Skorpion, Ryby

Zodiakalne Strzelce w miłości

Strzelce są dość specyficznymi osobami w relacjach miłosnych. Nie lubią okazywać uczuć, przez co ich partnerzy często mogą czuć się zranieni brakiem zainteresowania. Strzelce jednak nie przywiązują do tego zbyt dużej wagi. Uważają, że ich życie powinno koncentrować się na nauce i odkrywaniu. Strzelce są otwarte i bezpośrednie, czym zdobywają serce swoich wybranków. Nie są zazdrosne ani zaborcze, pozwalając na dużą swobodę swojemu partnerowi, przez co relacje miłosne czy związki małżeńskie ze Strzelcami przepełnione są partnerstwem i zrozumieniem.

Strzelec: relację z rodziną i przyjaciółmi

Strzelce to osoby kochające rozrywkę. Mają mnóstwo przyjaciół. Zawsze potrafią sprawić, że nawet najbardziej nudna impreza stanie się szaloną i nieprzewidywalną. Mając za przyjaciela Strzelca, musimy umieć dzielić się nim z innymi. Strzelec zrobi wszystko, by jego przyjaciele byli szczęśliwi, nie oczekując niczego w zamian. 

Zodiakalne Strzelce cenią sobie osobistą wolność. Czasami więc mogą czuć się osaczone, zniewolone rodzinnym życiem. Potrzeba swobody bardzo często sprawia, że Strzelcom trudno jest zawsze perfekcyjnie wykonywać obowiązki związane z wychowaniem dzieci czy prowadzeniem domu. To sprawia, że Strzelec nie jest zbyt dobrym “materiałem” na rodzica, ponieważ bywa nieodpowiedzialny

Zodiakalne Strzelce w pracy

Zodiakalne Strzelce miewają problemy z kończeniem rozpoczętych spraw. Zbyt długie zadania sprawiają, że zaczynają się nudzić, szukając nowych zajęć, stare pozostawiając “w rozsypce”. Strzelec uwielbia widzieć natychmiastowe rezultaty swojej pracy. Rutyna jest najgorszym wrogiem Strzelca, w związku z tym idealną pracą będą dla niego zadania obowiązki służbowe dynamiczne i niepowtarzalne. 

Zdrowie zodiakalnego Strzelca 

Strzelce prowadzą aktywny tryb życia, przez co ich organizmy są wytrzymałe, nie ulegając drobnym infekcjom. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku bardzo rzadko chorują, a nawet podczas niedyspozycji potrafią zachować dużą dozę optymizmu. Co więcej, Strzelce uwielbiają sport, regularne treningi czy gry zespołowe, przez co cieszą się doskonałą kondycją fizyczną przez długi czas. 

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...