Artsento
Blog
Odblokuj swoje czakry za pomocą kamieni leczniczych

Odblokuj swoje czakry za pomocą kamieni leczniczych

W obecnych czasach, kiedy ludzie coraz częściej decydują się na alternatywne sposoby radzenia sobie z problemami zarówno fizycznymi, jak i umysłowymi, temat czakr zyskał na popularności. Według najprostszej definicji, czakry stanowią siedem punktów w naszym ciele, z których każdy reguluje pracę innego narządu czy układu.

Jakie czakry znajdują się w ludzkim organizmie?

Wyróżniamy:

 • Muladhara – czakrę podstawy
 • Svadhishthana – czakrę sakralną
 • Manipura – czakrę splotu słonecznego
 • Anahata – czakrę serca
 • Vishuddha – czakrę gardła
 • Ajna – czakrę trzeciego oka
 • Sahasrara – czakrę korony

Kamienie dla czakry podstawy

Kamienie – odkryj innowacyjny sposób na zablokowane czakry

Wiele osób, które borykają się z problemem zablokowanych ośrodków energii, skarży się na pogorszenie samopoczucia czy problemy zdrowotne. Z tego też powodu, istnieje wiele sposobów, pozwalających na otworzenie czakr. Dzisiaj przedstawimy jedną z nich.

Zanim jednak przystąpisz do litoterapii, musisz oczyścić i ponownie naładować lecznicze kamienie, aby wzmocnić skuteczność ich działania. 

Kamienie dla czakry sakralnej

Biżuteria z kryształem

Pierwszym sposobem, który rozwiąże problem zablokowanych czakr, jest noszenie biżuterii z leczniczym klejnotem, ewentualnie włożenie kamienia do kieszeni i noszenie go zawsze przy sobie. Cenna rada – wybierz kryształ o walcowatym, opływowym kształcie.

Kamienie dla czakry splotu słonecznego

Uzdrawiający eliksir

Eksperci radzą, aby poddać się również terapii od wewnątrz, która wykazuje szybsze i skuteczniejsze działanie. Do szklanki z wodą, włóż na kilka minut wybrany kamień. Tak powstałą miksturę wypij, od razu po przygotowaniu, aby nie straciła swoich leczniczych właściwości.

Kamienie dla czakry serca

Sesja równoważenia czakr

Aby w pełni zrównoważyć swoje ośrodki energii, skorzystaj z sesji równoważenia czakr, którą możesz wykonać we własnym domowym zaciszu. Wszystko, czego potrzebujesz to spokojne, ustronne miejsce, w którym zapewnisz sobie pełny relaks i wyciszenie umysłu. Na czas około dwudziestu minut, wyłącz wszelkie urządzenia elektroniczne, a także radio oraz telewizor. Ułóż się w komfortowej dla Ciebie pozycji. Następnie, w okolicach czakr, które chcesz ustabilizować, połóż lecznicze minerały. O tym, jakie kamienie działają na poszczególne czakry, dowiesz się już niedługo. 

Kamienie dla czakry gardła

Poczuj się bezpiecznie w swoim otoczeniu

Po wykonaniu powyższych kroków, nie zapomnij, że oczyszczenie swojej duszy i umysłu, to jeszcze nie wszystko. Lecznicze kamienie czakry to również najlepsze rozwiązanie, aby oczyścić swoje otoczenie ze złej energii. Kryształy umieść w tych miejscach, które pragniesz ochronić przed negatywnymi siłami z zewnątrz. W tym przypadku, idealnie sprawdzi się kamień tygrysa, przezroczysty kwarc lub ametystowa geoda.

Kamienie dla czakry trzeciego oka

Które kamienie działają na poszczególne czakry?

Jeśli już wiesz, w jaki sposób przywrócić swoje czakry do pełni sił, pora przejść do kolejnej kwestii. Na samym początku, należy wspomnieć, iż poszczególne centra energii bezpośrednio się ze sobą łączą. Znaczy to, że jeśli jedna z Twoich czakr będzie zablokowana, może to wpłynąć negatywnie również na pozostałe, pogarszając Twój ogólny stan zdrowia. Dobierz odpowiedni minerał do własnych potrzeb w następujący sposób:

 • czakra podstawy – granat, ogień agat, oko tygrysa, hematyt
 • czakra sakralna – cytryn, karneol, srebrny rutylowany kwarc
 • czakra splotu słonecznego – żółty cytryn, chrysoberyl, złoty rutylowany kwarc
 • czakra serca – szmaragd, różowy kwarc 
 • czakra gardła – akwamaryn, azuryt, lapis lazuli,
 • czakra trzeciego oka – lapis lazuli, ametyst, fioletowy fluoryt
 • czakra korony – diament, bezbarwny kwarc, kryształ górski

Kamienie dla czakry korony

Czakry i kamienie, które je wzmacniają

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...